פארק ז'בוטינסקי ומחצבת בנימינה

מצפון לבנימינה, יש פינת חמד קטנה שנקראת פארק ז'בוטינסקי, כולם מכירים את המקום בזכות אמפי שוני, אבל הסיפור של הפארק הרבה יותר גדול מרשימת האמנית שהופיעו בו. צמוד לפארק יש מחצבה ישנה שהוסבה לפארק, ועדיין אפשר לראות בה את שרידי המפעל החציבה המרשים שפעל שם במשך עשרות שנים. ביחד נבקר במחצבה ובפארק ז'בוטינסקי, בטיול שמשלב טבע, ארכיאולוגיה וסיפורים מלפני קום המדינה.

רשימת הטיולים

  • 29/03/2019 (יום שישי) בשעה 09:00

מחירים

Free-Tour -- חינמי, מבוסס טיפים

איפה נפגשים

בחניית מצבת בנימינה. נוסעים צפונה מבנימינה על כביש 652 ובערך חצי קילומטר לאחר היציאה מהעיר פונים שמאלה. משם הכביש מתפצל - הכביש הימיני עולה לפארק ז'בוטינסקי, והשמאלי למחצבה. פנו שמאלה למחצבה ולאחר כמה עשרות מטרים תיראו שטח פתוח גדול שתוכלו לחנות בו. ניתן להגיע בקלות בתחבורה ציבורית גם מבנימינה - מתחנת הרכבת (מהצד השני של הכביש) לקחת אוטובוס 202 (לכיוון חיפה) לרדת מהאוטובוס בתחנת האוטובוס "מחצבת בנימינה" לחצות בזהירות את הכביש וללכת לכיוון המחצבה.

על הטיול

טיול free tour :       מחצבת בנימינה הוקמה בשנות השלושים, ופעלה עד שנת 2007, מאז המחצבה עוברת שיקום ומתפתחת לפארק ירוק ונעים. אנו נבקר במחצבה עצמה, ובנקודת תצפית המשקיפה על המחצבה ועל האזור כולו. לאחר מכן נמשיך לפארק ז’בוטינסקי.

פארק ז’בוטינסקי נמצא צפונית לבנימינה ובתוכו נמצא שרידי אתר רומי מפואר, סיפורי גבורה של מחתרת האצ”ל מימי המנדט, מוזיאוני אומנות, היסטוריה וארכיאולוגיה. במהלך הסיור נספר על האצ”ל ומה המחתרת עשתה כאן, נבקר באמפי שוני ובמוזיאון הארכיאולוגי וננסה להבין למה בכלל יש כאן תיאטרון ומה בנו כאן הרומים, והמעוניינים יוכלו להמשיך לביקור במוזיאון אחיעם לפיסול.

משך הסיור שעתיים וחצי-שלוש (ייתכן יותר – לאלו שיבחרו להיכנס למוזיאון אחיעם לפיסול).

למשפחות עם עגלות: רב הסיור נלך בשבילים סלולים ונוחים, אך המעבר באמפי מחייב מדרגות.

לבעלי כלבים: מותר להכניס כלבים למחצבה ולפארק אך הכלבים לא יכולים להיכנס למוזיאון הארכיאולוגי ולאזור הבריכה עם מוזיאון הפסלים שבהם נבקר.

בתחילת הסיור בעלי הרכבים יחנו באזור מחצבת בנימינה, לאחר מכן ניתןיהיה ללכת ברגל (הליכה מאוד קצרה) או לנסוע ברכבים לחניית פארק ז’בוטינסקי, הסיור ייסתיים בפארק, בנקודה קרובה לחנייה. 

אני ממליצה לשלב את הבילוי עם פיקניק וזמן משחק לילדים בפארק ז’בוטינסקי – בפארק יש מדשאות ומתקני משחק לילדים.

 

בהדרכת

חגית בן אליהו

תמיד אהבתי לטייל עם המשפחה, וככל שגדלתי כך גם אהבתי יותר לחקור מה הסיפור מאחורי כל מקום שבו אני מטיילת. רציתי לחקור יותר ולדעת יותר אז למדתי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל עם קורס מורה דרך, ומאז אני ממשיכה לחקור ואת הסיפורים שאני מגלה, אני גם מספרת.

חוות דעת על פארק ז'בוטינסקי ומחצבת בנימינה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;