פארק ז'בוטינסקי ומחצבת בנימינה

מצפון לבנימינה, יש פינת חמד קטנה שנקראת פארק ז'בוטינסקי, כולם מכירים את המקום בזכות אמפי שוני, אבל למה בכלל יש תיאטרון רומי קטן קרוב לתיאטרון הענק של קיסריה? ואם כולם קוראים למקום שוני, למה לפארק קוראים על שם ז'בוטינסקי? בואו איתי לסיור שיכלול מסלול טבע קליל ממחצבת בנימינה עד לפארק ז'בוטינסקי, ולאחר מכן נחקור ביחד את הפארק, ונשמע את הסיפורים והאגדות שעיצבו אותו.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

נתחיל את הסיור שלנו בפינת חמד מפתיעה, מחצבות אולי לא נשמעות כמו מקום מעניין, אבל עם קצת טיפוח הן הופכות לפארק יפיפה עם מסלולי טיול נהדרים, מחצבת בנימינה שפעלה בין השנים 1932-2007 נמצאת כיום בתהליכי שיקום, וכבר נסללו בה דרכים רבות ויפות, אנו נטייל בשולי המחצבה ולצד אפיק נחל חוטם.

שבילי המחצבה יובילו אותנו לפארק ז'בוטינסקי. בפארק נחקור ביחד מה מקור השמות השונים – שוני וז'בוטינסקי, נשמע סיפורים שונים על האצ"ל, על אלים רומיים ופסטיבלים פרועים, תוך כדי שאנו מבקרים בתיאטרון, במוזיאון הארכיאולוגי הקטן, וגם במוזיאון אחיעם לפיסול.

הסיור קליל ומתאים מאוד למשפחות, הפארק כולל משטחי דשא וגן שעשועים ומומלץ מאוד לשלב את הסיור עם פיקניק ובילוי בפארק.

 

 

בהדרכת

חגית בן אליהו

תמיד אהבתי לטייל עם המשפחה, וככל שגדלתי כך גם אהבתי יותר לחקור מה הסיפור מאחורי כל מקום שבו אני מטיילת. רציתי לחקור יותר ולדעת יותר אז למדתי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל עם קורס מורה דרך, ומאז אני ממשיכה לחקור ואת הסיפורים שאני מגלה, אני גם מספרת.

חוות דעת על פארק ז'בוטינסקי ומחצבת בנימינה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;