סרן (במיל') נריה זיסק ז"ל, בן שלישי מתוך שמונה אחים, נולד וגדל במשואות יצחק. הוא היה בן אדם עם שמחה גדולה, אוהב ואהוב על כולם, ותמיד הסתובב עם חיוך על פניו, חיוך שהיה מדבק במיוחד. היה לו לב גדול, מלא באכפתיות ורגישות לסובבים אותו והוא תמיד דאג להרים את האנשים סביבו, בעיקר בעזרת האווירה שיצר והצחוק שלו. המשפחה הייתה הכל עבורו וחבריו מספרים כי היה חבר אמת.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
נריה תמיד השקיע בקשרים, משפחתיים כחברתיים, והוא עשה הכל בשביל להגשים את החלומות שהיו לו - בין אם זה ללמוד לנגן על גיטרה, ללמוד לגלוש, לנסוע 7 שעות בדרום אמריקה בשביל לעשות בנג'י וכמובן לעשות את הבלתי אפשרי בשביל להצליח לחזור לארץ וללכת להילחם. את כל המטרות שלו הוא השיג עם עבודה קשה, נחישות והתמדה גדולה, הוא היה שטותניק שחי את החיים במלוא העוצמה, גדל להיות מפקד ולבסוף גם הפך לגיבור. הוא שבר את תקרת הזכוכית של עצמו פעם אחר פעם.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

נריה מאוד אהב את הצפון ולכן בחופשים טייל שם רבות עם החברים והמשפחה. הוא נהנה לטייל במעיינות ולעשות מסלולים עם החבר'ה, ובין המשימות שהוא כתב לעצמו לשלב שאחרי השחרור הייתה משימה לעבור להתגורר בצפון למשך מספר חודשים. עוד הוא חלם על לעשות את שביל ישראל.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
כאשר פרצה המלחמה הוא בדיוק היה באמצע הטיול הגדול שאחרי הצבא בדרום אמריקה, שם הספיק לטייל ארבעה חודשים לפני שהחליט לחזור לארץ בטיסה הראשונה שמצא אחרי השביעי באוקטובר. לטיסה הוא הצליח לעלות אחרי ששכנע את איש הקרקע לאפשר לו להצטופף בתא הטייס.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
נריה היה מ"מ בשריון בחטיבת 401, פלוגת ומפי, והוא נפל מות גיבורים בקרב במרכז רצועת עזה בט"ו טבת תשפ"ד 28.12.2023, הוא היה בן 24 בנופלו. יהי זכרו ברוך, גיבור ישראל.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

צאו לטייל לזכרו של נריה