יונדב רז לוינשטיין היה הבן קטן של מרדכי ז"ל וליאורה, ולו עוד חמישה אחים. הוא היה נגן מחונן וניגן בן היתר על פסנתר, תופים ומלודיקה - הכל אגב הוא למד בעצמו. הוא היה איש ספר, אדם חכם עם ידע בהמון תחומים (מפוליטיקה ועד גיאוגרפיה) וחיבור עמוק למורשת עמו וארצו. בצעירותו הוא שיחק בנבחרת הכדורסל של מעלה אדומים, וכשעזב המשיך לשחק בתור תחביב.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
טרם גיוסו לצבא הוא עבד בחפירות הארכיאולוגיות של עיר דוד בירושלים, בחירה לא מפתיעה בהתחשב בכך שהוא אהב לקרוא על ההיסטוריה של ישראל. שם הוא גם הכיר את הדר שלימים תהפוך לאשתו. כשהם הכירו הוא היה לפני גיוס, והיא כבר במועדפת אך פער הגילאים לא מנע ממנו לחזר אחריה בצורה עדינה ומתוקה במשך שנתיים. הם התחתנו חודש לפני שהתחילה המלחמה, ושלושה חודשים לפני שהוא אמור היה להשתחרר.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
המראה של יונדב, עם גובה 1.91 וזקן ג'ינג'י ארוך אולי נתפס קצת מאיים אבל מי שמכיר אותו יעיד שמדובר בבן אדם רגיש עם לב גדול שמעולם לא התנשא מעל אף אחד ואהב לחלוק מחוכמתו. למעשה, לדבר בגובה העיניים, היה עוד אחד מכישרונותיו הרבים, והוא תמיד הקפיד על תרבות דיון, גם מול אנשים בעלי דעות הפוכות משלו. גם בצבא הוא היה מצטיין ואהוב על חבריו, וזאת אחרי שנלחם על כך שיגייסו אותו. הוא רצה להגן על המדינה שכה אהב והצליח לעשות זאת – תחילה גייסו אותו לחוות השומר ומשם הוא הגיע לסיירת גבעתי.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
יונדב אהב את נופי ארץ ישראל והוא התהלך בה ללא הפסקה. נוף ילדותו היה אזור נחל פרת עם ההרים והמעיינות, שם הוא טייל מאז שהיה ילד. אזורים אהובים נוספים היו ים המלח והכנרת, שם בילה בחופשות רבות כשהוא עושה קמפינג ומנגן מול המדורה. בנוסף, הוא תמיד הקפיד למצוא מקומות נסתרים ומנגד הייתה לו גם חיבה עצומה למקומות אורבניים. אפשר להגיד שהוא התחבר לכל הר ואבן בארץ והתעניין במקומות בהם טייל בצורה עמוקה. הוא עצר לקרוא כל שלט עם מידע כי היה חשוב לו לדעת כיצד ואיפה התנהלו המלחמות על המדינה, גם אם זה בימי התנ"ך.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)
כמו כן, הוא היה מעולה בניווט והבנת השטח. את אותה אהבה לארץ ישראל הוא חלק עם אשתו הדר וכך כשהם התחילו לצאת הם עצרו את חייהם לחודשיים ועשו יחד את שביל ישראל – מאילת ועד דן, במטרה לראות ולחוש את יופייה. זו הייתה אבן דרך משמעותית במערכת היחסים שלה, מסע בו הכירו לא רק שבילים ונופים חדשים, אלא גם אחד את השנייה.
תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

יונדב ואשתו חלמו על הטיול הגדול לכבוד ירח הדבש שלהם אך עם תחילת המלחמה הוא הוקפץ לנחל עוז עם הצוות שלו, שם נלחם והציל תושבים רבים . בהמשך הם נכנסו לעזה כחלק מהתמרון הקרקעי הראשון. שבוע לאחר הכניסה, כשהוא בן 23 בלבד, הוא נפל למען הארץ והעם שהוא כל כך אהב והשאיר מאחוריו חלל עצום. יהי זכרו ברוך.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל (טיולי)

צאו לטייל לזכרו של יונדב