כל המידע על עין הנציב - עין יהודה

עין יהודה, שמכונה לעיתים קרובות יותר עין הנצי"ב על שם הקיבוץ שבו הוא שוכן, הוא אחד המעיינות היפים והטורקיזיים ביותר בארץ.  בעבר, סימן ההיכר של המעיין היה מי טורקיז כחולים, חבל טרזן ומשטח קפיצה שהוצב על גדות המעיין, ממנו  קפצו המטיילים אל המים העמוקים ואחר כך נחו על המזרונים העבים שהונחו במים.

עין יהודה הישןהמעיין הישן | צילום: אינה מנשה

לאורך השנים, סבל המעיין מבעיות בטיחותיות לצד בעיות תחזוקה ונגישות, מה שהוביל להחלטה על הסדרה והנגשת המתחם לציבור באופן בטוח על ידי רשות הטבע והגנים ובתיאום עם המעוצה האזורית עמק המעיינות וקיבוץ עין הנצ”יב הסמוך. באתר הושקע סכום של 6.5 מיליון ש”ח, במימון משותף של רשות הטבע והגנים והקרן לשמירה על השטחים הפתוחים.

עין יהודה החדש נפתח מחדש בתאריך 2 ביוני 2024, לאחר שהיה  סגור לטובת עבודות שיקום, פיתוח והסדרה. מי שיגיע למעיין המשופץ, יגלה מחזה לגמרי חדש. במקום בריכה אחת גדולה, עין הנצי”ב המחודש מציע שלוש בריכות בעומקים שונים – בריכת שחייה עמוקה עם שירותי הצלה, בריכת שכשוך רדודה ומונגשת לקטנטנים ובריכת שכשוך נסתרת עם מפלון. מסביב למעיינות הוכשרו מלתחות ושירותים, שולחנות פיקניק וספסלי ישיבה, סככות מוצלות וקולרים לשתייה. במקביל, הוסדרה באתר גם חנייה עם 100 מקומות, לטובות ציבור המבקרים.

עין יהודה החדשהמעיין החדש | צילום: שי אייזקס, רשות הטבע והגנים

שימו לב – הגן הלאומי מותאם לכמות קטנה של מבקרים ולכן מקבל מספר מצומצם של מבקרים בו זמנית. כדי להבטיח את כניסתם יש להירשם לביקור מראש באתר רשות הטבע והגנים – ללא הרשמה לא תתאפשר כניסה למתחם. האתר החדש יהיה פתוח בימי א’ עד ו’ בלבד, כדי לכבד את תושבי קיבוץ עין הנצי”ב המתגוררים בסמוך למעיין.

שעות פתיחת הגן:

שעון קיץ: בימים ראשון עד חמישי בשעות 8:00–17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00) וביום שישי בשעות 8:00–16:00 (כניסה אחרונה ב-15:00).

שעון חורף: בימים ראשון עד חמישי בשעות 8:00–16:00 (כניסה אחרונה ב-15:00) וביום שישי בשעות 8:00–15:00 (כניסה אחרונה ב-14:00).

לעין יהודה, כמו לגנים לאומיים אחרים, אין כניסה מחוץ לשעות הפתיחה.