מומלץ טיולי

חוות קורנמל

073-782-3324
תמונה של הילה אלפרט
”…בצניעות מדויקת עושה התפריט כבוד לתוצרת החווה, והפה המתענג על מגש גבינות, יודע לספר על מגוון מצומצם ומדויק…“

חמש שנים נדדו דני וענת קורנמל את הארץ מקצה לקצה. טיפסו על גבעות הבירוקרטיה, ירדו לוואדיות האכזבה מסירובם של ישובים שלא רצו עדרי צאן לידי בתי המגורים שלהם, עד שבראש השנה 1997 נטעו את חוות הבודדים שלהם בהר הנגב, ובלב המדבר הקימו מחלבת עזים, מהטובות שיש לארץ הזו להציע.
 


צילום: איתיאל ציון


פעם הם שיווקו את מרכולתם במרכז הארץ, אבל שיעור קשוח בעסקים לימד אותם שאין כמו בבית, אז הם צמצמו את העדר, ובקרונות עץ ששיפצו פתחו מסעדה חלבית נהדרת ולידה חנות גבינות משלהם. תמצאו אותם בדרך דרומה, בצדו הצפוני של כביש 40, בואכה שדה בוקר, שם המרחבים הצהובים מנוקדים בירוק של עצי ינבוט, סבך צמחים המספר על טיהור מי שופכין, דיר עזים, וסינר הגומי של דני, אחד שיש לו דרכים ארוכות ומעמיקות משלו בכל הנוגע לגיבון.
 


צילום: איתיאל ציון


בצניעות מדויקת עושה התפריט כבוד לתוצרת החווה, והפה המתענג על מגש גבינות, יודע לספר על מגוון מצומצם ומדויק, לפצוע בשיניים את "העיניים של רוני", ככה קוראים שם לשתי ביצים שנאפות בתנור עם גבינת שולה, שיזלוג החלמון מעליה. הזמינו פיצה או בצק פילו ממולא בגבינות, המתיקו את הכל ביופי של כנאפה שמכינים במקום, ושלחו מבט אל הנוף, שם טראסות עתיקות מספרות על חווה אחרת, שהתקיימה לפני אלפי שנים, השכילה אף היא לעבר את האדמה הקשוחה של הנגב. 
 


צילום: איתיאל ציון

אזהרת מסע

המרחב, הנוף, הריח והתפריט מבטיחים שמחה לכל בני המשפחה. ועדיין, למרות שהעדר, הבית, המחלבה והמסעדה נמצאים באותו מקום, אין לפרש את זה כהזמנה לאטרקציית בילוי במשק לכל המשפחה.

איפה מטיילים בסביבה?

אזור נחל צין, מאופיין יותר מכל עם הנבטים, אלו שהסתובבו פה על דרך הבשמים לפני שנים רבות. עבדת, היא אחת מהערים שהקימו נוודי המדבר המסורים, והיא תיקח אתכם אחורה בזמן, ותספר על כך דרך הממצאים בגן הלאומי: בית נבטי, מערה, מצודה, באר, גת ועוד. וכמובן – אם אתם כבר שם, על תוותרו על קפיצה למעיין עין עבדת! 

חוות דעת על חוות קורנמל

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...