מומלץ טיולי

בית פיין

073-782-3327
תמונה של הילה אלפרט
”…סלטים עם הרבה רעננות ודמיון, יופי של כיסוני שישברק צמחוניים ממולאים בתפוחי אדומה ועשבי תבלין, מבושלים ביוגורט…“

בית לחם הגלילית מזמנת את הדמיון לטיול. ביד איכרים מחוספסת היא לוקחת אותו אל בין בתי האבן, מאה שנים אחורה, ובחצרות צצים שוב הטמפלרים, בוערים מחום העמק, מלהט האמונה, מקידוש הספרטניות ועבודת האדמה. כרמי זיתים, ושיחי בוגנוויליה בפוקסיה ובכתום שמבעירים את שולי הכביש המזדחל בתוך הישוב היפהפה הזה, תכשיט בצפון עמק יזרעאל.
 


צילום: איתיאל ציון
 

שתי חוות קנו את פירסומן במקום: חוות שביל פרות החלב, שבה אפשר ללמוד על חיי הפרות ומה הן אוכלות, איך הן מתרבות ועל דרכי החליבה שלהן מאז ועד היום. אפשר להשקות עגלים וללחוש באזני האימהות שלהם כל מיני שאלות. אם יש סיכוי שפרה תענה סופסוף לשאלה למה היא עושה "מו", זה רק פה. החווה השנייה היא חוות דרך התבלינים של אבי ציטרשפילר, שפונה אל הנחיריים שלכם באלף גון וריח – תערובות לתה ולבישול, צמחי מרפא וכאלה היפים למירוק.

בחווה, שבה השדות נמתחים לאורך, מתקיימות מדי פעם סדנאות בישול או כאלה המתמקדות ברקיחת תמרוקים והסברים מעמיקים של אבי על כוחם של התבלינים. אנחנו רוצים להציע לכם שאת הביקור בכל אלה תכוונו לימי שישי, אז נילי כהן מינץ מבית פיין מגישה את הבראנץ' שלה, והוא שווה.
 


צילום: איתיאל ציון
 

מדובר באירוע חלבי כשר, שאוצר בתוכו לימודי בישול בבורגון, כישרון, מחמצות משלה, מיני קמחים, דגים טריים לסביצ'ה, פירות וירקות שצומחים בשדות החקלאיים של העמק, ועלים שצומחים בר בשדות המושב – חוביזה, עולש, לוף, תרד בר וזוטא. תמצאו שם סלטים עם הרבה רעננות ודמיון, יופי של כיסוני שישברק צמחוניים ממולאים בתפוחי אדומה ועשבי תבלין, מבושלים ביוגורט כדרך המקור, ופיתה מטוגנת, מנוקדת בחילבה ועל ראשה תרד בר ויוגורט.
 


צילום: איתיאל ציון
 

פיתה אחרת, שנאפתה בתנור, מוגשת מהבילה עם תבשיל חוביזה מתובל בלימון, פלפל חריף ולאבנה. מאפה מבצק עלים, ריקוטה, בצל קרמל ועגבניות שרי מסוכרות, וחצ'פורי עם גבינה מלוחה וזעתר, שמעליהם ביצה – חלמון המתפוצץ בין השיניים זולג על הבצק ועל הגבינה המבעבעת. פסטה עדינה עם קישואים, דג נא באשכולית, מיני סלטים וקינוחים. 

בימות השבוע מתמקד המקום באירועים – חלקם מוקדשים לבשר, ואז גם המעשנת של המקום נכנסת לפעולה. לא מוכרחים בר מצווה או חתונה כדי לדעת את אלה – גם קבוצות של עשרים איש ומעלה, בתיאום מראש יתקבלו בברכה.

מחירים
בראנץ': 75 לאדם עבור מנה ראשונה, עיקרית ושתייה.
 


צילום: איתיאל ציון
 

איפה מטיילים בסביבה?

טיול מושלם בעמק שעובר בין אלונים ענקיים ובמושבה קסומה ומלאת היסטוריה, שעליה נכתבו אינספור ספרים. התחילו בשמורת האלונים הגדולה של אלוני אבא, והמשיכו בסיור בין סמטאות בית לחם ההיסטורית, שיחשוף בפניכם בתים שנשתמרו מפעם, פינות רחוב מעולם אחר ולא מעט ונוף ירוק של הגליל התחתון. 

התקשרו עכשיו לבית פיין: 073-782-3327

חוות דעת על בית פיין

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...