מומלץ טיולי

שאקאלאד

073-782-4737

יעל לב, מעין חרוד איחוד, השתחררה מהצבא לתוך הקינוחים. מסעדות ובתי קפה באזור היו לבית הספר שלה, אצל מישי השוקולטייר מהצפון למדה להכין פרלינים, ולפני ארבע שנים פתחה בית קפה-קונדיטוריה בשם שאקאלאד ככה קוראים לשוקולד ביידיש.

במבנה ששימש בעבר כמכוורת של המשק מול אורוות הסוסים, לא רחוק מהרפת, הצמיחה לב מקום קטן ומתוק עם מרפסת שעושה חשק לשבת בה, לשלוח מבט אל הסוסים ואל בנק הזרע, ככה קוראים למחסן הזרעים של המשק. משם גם רואים את השלט של לחם-עבודה, מאפיית הבוטיק שפעלה בקיבוץ עד לא מזמן. המאפייה נסגרה ועכשיו היא משמשת את לב לאפיית לחמים משלה והכנת קינוחים כשרים לאירועים. לב אופה יופי של לחמי מחמצת, ביניהם לחמי כוסמין ולחמי דגנים.
 


צילום: איתיאל ציון


התפריט מציע לחם עם מטבלים, שקשוקה, פלטת גבינות, קיש, פוקאצ'ה או חצ'אפורי, ונחתם בהצהרה ש"כאן לא מגישים ירקות". לב אומרת שרק בארץ כל קונדיטוריה מרגישה חובה להגיש גם סלטים, וחשוב לה להיות מאוד ברורה בעניין. הזמנו חצ'אפורי, המאפה הגיאורגי שבשנים הארונות עושה חיל בארץ – הגיע זה המאפיין את חבל בטומי, שהוא מין בורקס פתוח ממולא בגבינות, ומעליו ביצה שבחלמון שלה טובלים מהחתיכות שנבצעו. הבצק בשאקאלאד שומר על נאמנות למקור, הגבינות שקטות בהרבה מאלה הגיאורגיות, והכל ביחד מביא נעימות מבורכת לפה, יודע לספר על מקום מוקפד.
 


צילום: איתיאל ציון


גזרת המתוקים, אהבתה הגדולה של לב, פועלת מאחורי הזכוכית המכסה את המקרר, שם מיני קינוחים ופרלינים חפים מציפוי. "מה שאתם רואים זה מה שנשאר. עכשיו סוף עונה, בקיץ אני לא מכינה מאלה", היא מחדדת. ממתקי השוקולד שלה באים בגושים גדולים, אומרת שככה היא אוהבת, חתיכות עם נוכחות. בסופי שבוע גדל מנעד העוגות שהמקום מציע, בעיקר בכל הנוגע למיני בריושים ומאפי שמרים.

עם פרידה לקחנו איתנו כמה פרלינים הביתה שנוכל לטעום מהם בשעת חשק. ממה שטעמנו הרי שהפרלינים של לב אוהבים הרבה סוכר. כמו היידיש.

מגיעים עם המשפחה? סוסים, דיר כבשים ושבילי קיבוץ כמה שרוצים.


צילום: איתיאל ציון


שעות הפתיחה
שני-חמישי: 9:00-13:00 ו-17:00-21:00, שישי: 9:00-14:00, שבת: 9:00-16:00

מחירים
בסביבות 65 ₪ לסועד כולל הקפה

נשמע לכם טוב? קבלו גם הטבה!

קינוח גלידת שמנת / יוגורט בליווי פירות יער וגרנולה, בקנייה מעל 20 ₪

לקבלת ההטבה

איפה מטיילים בסביבה?

שעות פתיחה

שני - חמישי: 9:00-13:00 וגם - 17:00-21:00

שישי: 9:00-14:00

שבת: 9:00-16:00

התקשרו עכשיו לשאקאלאד: 073-782-4737

חוות דעת על שאקאלאד

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי שבועות 2020