איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

קובי פליישמן

073-782-4273
'הבתים הם הקולבים של הסיפורים', זהו העקרון של הטיולים שאני מדריך, סיפורי בתים ואנשים עם ניחוח של רכילות היסטורית, מסלולי טיולים בצפון מחדרה עד מטולה, עם האנשים שעשו את ההיסטוריה ועם האנשים שחיים אותה עד היום, טיול הנוגע בהומור של החיים, באהבות וכמובן גם בטרגדיות - חדרה, חיפה, בית לחם הגלילית, זכרון, טבריה, מטולה ועוד.

המסלולים  שאני מציע להדרכה בעמק יזרעאל ובצפון:

'חולמים ומגשימים' - בעמק יזרעאל

 נצא לטיול - סיפור בעמק יזרעאל בעקבות חולמים ומגשימים שהגיעו לעמק במהלך מאה השנים האחרונות.

 את ה'מסע' שלנו נפתח בעקבות סיפורו של השומר האגדי אלכסנדר זייד וחבריו, נשוטט על גבעות שייח אבריק, נתחיל במקום הרצח בו נפל השומר האגדי ב 1938 ונשמע כיצד ננקם דמו לאחר שנים, מכאן נעלה לבית הקברות שם קבורים חבריו של זייד על סיפוריהם המופלאים והציזבאטים שמאחוריהם, נמשיך ונפקוד את הגבעה עליה ניצב סוס הברונזה המשקיף על כל מרחבי עמק יזרעאל, וננסה לברר מי הוא אותו שייח אבריק שכוחו פועל עד היום על המאמינים.

 בדרכנו נכנס לכפר יהושע שקרויה על שמו של גואל האדמות, נשמע את סוד רכישת האדמות ונפקוד את האנדרטה המיוחדת של בתיה לישנסקי ואת פינת ההנצחה לגדול אדריכלי הישוב של ארץ ישראל.

 התחנה הבאה תוביל אותנו בעקבות סיפוריהם של הטמפלרים הגרמנים, וסיפור הפונטנלה של מאיר שלו, טמפלרים שהגיעו לארץ ישראל מהיער השחור בגרמניה לפני מאה שנה, להביא את המשיח וסיימו בזרועותיה של המפלגה הנאצית.

נבחן את הכנסייה המיוחדת בוולדהיים (אלוני אבא), את מחנה המעצר הבריטי, ונשמע על מטמון זהב וצנחנים מיסתוריים, נמשיך ונטייל בשדרה הישנה של בית לחם הגלילית, ונספר על הדמויות שגרו בעבר בבתי האבן היפים ועל אלה הגרים בהם היום, נחשוף סודות וסיפורים המסתתרים מאחורי חומות האבן, ולסיום נבקר בבית משפחת פליישמן שהפך למרכז מבקרים ופותח את שעריו לסקרנים.

 עמק של סיפורי אהבה, נקמה, קנאה  והרבה 'רכילות היסטורית' של פעם.

מבית אלפא עד נהלל

 הפעם נפקוד את עירה של הבתולה מרים, אימו של ישוע הנוצרי, כאן בעיירה נידחת זו נולד המשיח העתידי על פי אמונת הנוצרים, ואכן ניתן לחוש ברחבי העיר את פעמיו של המשיח, נבקר בכנסיית הבשורה המדהימה, נשוטט בסמטאותיה של העיר ב'דרך הצליינים', ובדרך נחלוף בשוק הססגוני על ריחותיו וטעמיו המגוונים.

נבקר בהר הקפיצה, ובפינות אחרות ומעניינות כמו סג'רה, בית הקברות של נהלל, בית קשת ואפילו נלך ברחובות עפולה – בירת העמק.

עלי גבעה שם בגליל

נצא בעקבותיו של ארגון "השומר" ל"ציפורן" של אצבע הגליל, נספר את סיפורה של מצודת כח' ונבקר בתל קדש המרתקת, נמשיך למטולה של הברון, נגלוש לאורכו של נחל עיון בעקבות האוצר האבוד של ארגון ניל"י, או נשוטט בשמורת תל דן היפה (עלות כניסה), ונפקוד את בית הקברות של כפר גלעדי, לברר למה שאג האריה, ועוד הרבה סודות וסיפורים, בדרך נבקר בנבי יושע וסיפורו של דודו, וגם באתר מעניין מהתקופה הרומית

טבריה – שמתחת לפני הים

 העיר טבריה טומנת סודות רבים ברחובותיה וסמטאותיה הבלתי ידועות, נעלה להר ברניקי לצפות על העיר ולשמוע על האישה שאהבה את טיטוס , נשוטט בסמטאות  העיר שם נפגוש את דמויותיהם של דר' טורנס האגדי ודהאר אל עומר, נפליג בשבחיה של דונה גראציה וכמובן לא נשכח שטבריה אחת מערי הקודש, לשם כך נשתטח על קברותיהם של חכמים וצדיקים ונפקוד את משכנם של רבנים ושד'רים.

ליד טבריה נבקר בבית הקברות של כנרת, באנדרטת הטייסים הטורקים שהתרסקו בחופי הארץ, ובכנסיית הלחם והדגים.

בין כרמל לים

 נשוטט ונסייר בפינות יפות ופחות מוכרות בעיר העתיד – חיפה, נפתח בעיר התחתית של דאהר אל-עומר ונבקר ברחוב המלכים ובסמטאות הימאים, נעלה דרך הדר הכרמל בעקבות המתיישבים היהודים החדשים שבאו לבנות טכניקום ועיר גנים, ונמשיך עד למרכז הכרמל של הגרמנים החדשים בין השטרודל לקפה הווינאי, הרבה סיפורים בניחוח מיוחד.

כמובן לא נשכח את חיפה של מלחמת העצמאות והמנדט הבריטי, ונרד במסלול חביב מכרמל לים.

בשערי ארץ הקודש

 מסע היסטורי מפותל בסמטאות עכו העתיקה, (יש עלות כניסה),  עם הצלבנים נרד מתחת לפני השטח, ועל פני השטח נסייר עם העות'מנים, נבקר באולמות האבירים, בחאנים ובשוק הססגוני, נצא מן העיר ו"נשתטח" על קברי משוררי ימי הביניים בכפר כבול, נתוודע לסודות הזוהר בכפר יאסיף, ונכנס לגן הבהאי, לחלוק כבוד למייסד הדת הבהאית.

אהבות בשרון

 נצא יחד לסיפור – טיול בעקבות אהבות בשרון.

נתחיל בגני רמת הנדיב שקיבלו פני חדשות, נגלה מי היה באמת הבארון רוטשילד, נשמע על סיפורה האומלל של אום עלק ונבקר בבית מרחץ רומי מדהים.

מכאן לחדרה לסיפוריהם של הראשונים שהגיעו להלחם בביצות וניצחו, נפקוד את האנדרטה של אבשלום פיינברג, ונבקר בשדום ים וגבעת אולגה לשמוע על שתי הנשים המרתקות – אולגה חנקין וחנה סנש, הצנחנית שלא חזרה.

הרבה סיפורים של פעם והיום.

מסע במערב הפרוע של ארץ ישראל – בגליל התחתון

נצא למסע בעקבות עולי העלייה הראשונה, השנייה והשלישית, נצא מסג'רה חוות הכשרה של העולים, המערה של אלכסנדר זייד, המעיין, בית הספר ועוד, מכאן לבית קשת הקיבוץ הראשון של הפלמ'ח, נעצור בכפר תבור לספר על יסוד השומר ונשתטח על קבריהם של ראשוני מסחה, ונמשיך למושבות הפרועות – בית גן ויבניאל, נצפה על הכנרת מביתניה של ליל העשרים, ונסיים בעפולה בירת העמק,

בין לבין ננסה לתפוס מראות של פריחה ונוף.

טיול של סיפורי ראשונים והרפתקאות גבורה

יש עוד.....................

ניתן 'לפרק' את המסלולים, לקצר, להוסיף או לשנות לפי הזמן, והצורך

בקרו באתר שלנו - www.bagalil.co.il

התקשרו עכשיו ל: 073-782-4273

חוות דעת על

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג