עטר זהבי

073-782-4154
עטר זהבי- מורה דרך מוסמך, מתמחה בהדרכות שטח- ברגל וברכבי שטח. הטיולים שאני מוביל מתמקדים בחיבור בלתי אמצעי לטבע, ונותנים דגש על גיאולוגיה, חי וצומח, היסטוריה ושמירת סביבה. בטיולים ניתן לבקר גם במערות מסתור מימי מרד בר כוכבא, באתרים ארכיאולוגיים מימי בית ראשון ושני, לשחזר מעבר בדרכים נבטיות עתיקות בנגב, לשחזר את מהלכיהם של לוחמי תש"ח בפריצת הדרך לירושלים ואת סיפורם של אנשי מחלקת הל"ה בדרכם אל גוש עציון הנצור, או אפילו לעקוב אחר מסלולה של חטיבת הנגב בדרך לשחרור אילת במבצע עובדה.
המסלול נקבע בהתאמה אישית לצרכי הקבוצה ותחומי העניין שלה.
 
הטיולים מתבצעים ברגל או בג'יפים. אני מחזיק ברכב מדברי- לנדרובר דיפנדר, המורשה להסיע נוסעים בשכר.
 
יש אפשרות לטיול במספר רכבי שטח מדבריים לטיול רב משתתפים, ולארגון טיולים של מספר ימים הכוללים לינות בחניוני לילה מרוחקים, שילוב של אירוח בדואי או חוות בודדים בדרום, ביקור ביקבים ובאתרים מרוחקים ובלתי נגישים לרוב המטיילים.
 
טיולים של עד יום- מהכרמל בצפון ועד למכתשי הנגב בדרום.
 
טיולים של מספר ימים- בכל הארץ.
 
המוטו שלי בטיולים- לחיות את השטח.

מה זה אומר לחיות את השטח?

לחיות את השטח זה קודם כל מושג אינדיווידואלי. הפירוש שלי יכול להיות שונה משל אחרים, והוא לא הפירוש היחיד הנכון והאפשרי, אבל זהו הפירוש שלי.
 
לחיות את השטח זה בראש ובראשונה- לאהוב את הארץ. לרצות לחוות אותה בכל שביל ובכל עונה, לחזור למקומות הפראיים והנסתרים פעם אחר פעם, להריח את ריח האדמה המאובק בקיץ והלח והרטוב אחרי גשמי החורף, לחוות את פריחת האביב והסתיו, לחפש את עוצמת השיטפון החמקמק במדבר, ולהעריך את שינויי הצבע לאורך היום.
 
לחיות את השטח זה לאסוף זריחות ושקיעות לאוסף הזיכרונות הפרטי שלך, ליהנות מצילו של עץ ומפכפוך מעין, ולדעת לחיות את הרגע ולעצור את מרוץ החיים ולו לשעה קלה.
 
לחיות את השטח זה תמיד לרצות לדעת עוד, ללמוד ולהבין איך נוצר הנוף שאנחנו רואים, להכיר צמח חדש שלא הכרנו קודם, ללמוד לזהות ציפור או מכרסם חדשים, לנסוע או ללכת במשעול חדש בפעם הראשונה, ולהכיר בעובדה שאף פעם לא נדע את הכול, ותמיד נוכל ללמוד עוד.
 
לחיות את השטח זה אומר לצאת מהקונכייה שלנו, לנסוע בחלונות פתוחים ולחוש את טעם המרחבים ללא מזגן או חימום, גם אם זה אומר שהאבק יחדור פנימה ונצטרך לנקות אחר כך, להתבונן החוצה ולנווט באמצעות הנוף ולא באמצעות ה- GPSותכנת הניווט העדכנית האחרונה שקנינו במיטב כספנו, להיות מוכנים לחלוק את אשר אנחנו חווים עם אנשים אחרים, בין אם מטיילים באמצעות אופניים, ברגל או ברכב שטח, להציע עזרה כשצריך,  ולזכור שהארץ שייכת לכולנו ושאנחנו לא מתחרים עם מטיילים אחרים על אותו משאב.
 
לחיות את השטח זה אומר גם מדי פעם לעצור את רכב השטח בצד ולהגיע לנקודות מיוחדות שנגישות לנו רק באמצעות שתי רגלינו שלנו. 
 
לחיות את השטח זה לשמור על הארץ כי היא שלנו ואין לה תחליף, ואם אנחנו לא נשמור עליה אף אחד לא יעשה זאת במקומנו, לנסוע בדרכים קיימות ולא לפרוץ קוליסים חדשים בנוף, שייעלמו רק בעוד מספר שנים, אם בכלל, לקחת את כל האשפה איתנו, וכמו בפתגם הידוע להשאיר רק עקבות (על דרכים קיימות), ולקחת איתנו רק תמונות.
 
לחיות את השטח זה לדעת ענווה, להבין שהטבע חזק מכולנו ואנחנו רק אורחים בו לרגע, ולא הבעלים שלו.
 
לחיות את השטח זה תמיד לחכות לטיול הבא, ולהזדקק למרחבים כמו אויר לנשימה.
 
להתראות בדרכים- עטר.

התקשרו עכשיו ל: 073-782-4154

חוות דעת על עטר זהבי

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...