כל המידע על טיקה מסלה

אלוהי המזרח יברך את ליאור ממסעדת "לוויתן" על ששלח אותנו למסעדה הזאת, שנפתחה לפני שבעה חודשים. המקום הזה, שנראה כאילו גזרו אותו מרחוב צדדי בלב בומביי, החזיר אותנו באחת לטיול בהודו.

שנים פעלה במקום מסעדת פאד תאי, עד שרז קומאר ושלום קריסטי, שני מהגרים מהודו, החליטו לקחת את המקום. לצד תפריט מוקפצים תאילנדים וקצת סושי, מגישים שם תפריט קטן וטוב של אוכל הודי: כמה מטוגנים, יופי של עוף מתנור הטנדורי, שולחנות עם מפות פלסטיק צבעוניות הפרוסות על החצר הקטנה משלימים את התמונה. כמעט עושים חשק שיבוא הקיץ ואפשר יהיה להזיע כמו שהזענו במקומות דומים בארץ המקור.
 

עוף בתנור הטנדורי. צילום: איתיאל ציוןצילום: איתיאל ציון


ההמלצה שלנו היא להיצמד לחלק ההודי. אנחנו ניסינו מיקס מטוגנים הכולל סמוסה פריכה במילוי ירקות, כופתאות תפוחי אדמה מתובלות בגרגירי חרדל הם הבטטה ווארה, ופקורה, ירקות בציפוי בלילה קמח חומוס.
 

הכופתאות של טיקה מאסאלה. צילום: איתיאל ציוןצילום: איתיאל ציון
 

איזה יופי של חבורה ואיזה יופי של מטבלים הגיעו ללוות אותה. את כולם מייצרים השניים במקום. צ'טני כוסברה, צ'טני תמרהינדי, סחוג תאילנדי וסחוג הודי, ככה קוראים שם למטבל המוגש למי שמצליח לשכנע את השניים שהוא רוצה חריף באמת. גם לחם הנאן הנאפה על דפנות הטנדורי יודה לכם אם תוציאו אותו לסיבוב טבילה קצר בכל אלה . אם אווירת אמצע הרחוב לא עושה לכם את זה, אם חם מדי לישיבה בחלל הפתוח, תוכלו להרים טלפון. משלוחים הם חלק גדול מפעילות המקום.

מחירים: עד 60 ₪ לאדם.


הסוד הוא בפנים. צילום: איתיאל ציון
צילום: איתיאל ציון


ליד טיקה מסאלה, כמו קסם בלב אזור תעשייה, שוכנת יינות אילת, חנות היינות של דולי וערן לס, שמיטיבים לארח. ההבנה שלהם גדולה ביין ובבני אדם, המחירים נוחים, ובימי שישי מתקיימות שם טעימות יין עם נשנושים שמזכירים את ברי היין של ברצלונה. יופי של מזגן, יופי של מקום.

  • כתובת: הרתך 6, אילת | טלפון: 08-6330155
  • שעות הפתיחה: ראשון-חמישי: 8:00-17:00, שישי: 8:00-14:00

איפה מטיילים בסביבה?

מעט צפונית לעיר אילת נמצא הקניון האדום המקורי - כזה שיוציא אתכם מהעיר ויוציא את עינכם ממקומם, כי אתם הולכים לעבור בין נופים קסומים וסלעי אש אדומים. בהגעתכם לאזור תוכלו לבחור בין מסלול קצרצר של שעה או מסלול ארוך יותר, של כארבע שעות הליכה כך או אחרת – ההנאה הדרומית אותה אתם מחפשים, מובטחת!