כל המידע על הלנה בנמל

נחילי הרוח בנמל קיסריה קוראים למפריחי עפיפונים. ובזמן שבשמיים ריקוד צבעים, על הקרקע ריחות טיגון מהמסעדות המצטופפות לאורך הים. עם קשרים ומזל אפשר למצוא באחת מאלה סרטנים טריים לפיצוח ולשבת עם כוסית ערק מול שקיעה של יום חול, אבל בדרך כלל זה נגמר בניגוב פרי ים קפוא או דגי בריכה בקצת חומוס עם קצת טחינה, וסלט ירקות שהתעייף, כי כבר מהבוקר הוא מחכה.

שם, בקצה הדרומי של הנמל, בסוף מלכודת התיירים, נמצאת הלנה, והיא יפה, והיא אחרת. במטבח, השף עמוס שיאון, שף יצירתי שעם השנים הולך ומתקרב לים התיכון, מהדק את התפריט סביב הגדל בתוכו ועל חופיו. ולכל אלו הוא מציע מבחר יין ראוי ויפה, לצד ערק עלייה ואוזו 12. יאסו! לחיים!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

הלנה בנמל | צילום: איתיאל ציון

בתפריט שלו אפשר למצוא דגי ים טריים. הסוחרים הגדולים ואלה של פוריידיס מכתיבים את המבחר, והמטבח מיטיב לכוון את התנועה: מי לטיגון, מי על הגריל ומי למחבת. מי ילך עם במיה, ישתדך עם עלים שנקטפו בבר, מי יהיה לסביצ'ה, מי ישוחח עם פקעות ושורשים, שידוכים שעל פי רוב מדויקים להפליא.

אם שיחק לכם היום, יחכו לכם שם גם בייבי קלמרי טריים ורכים אותם הוא מניח על לבאנה עם עלי זעתר, לימון כבוש ופרוסות שום שטוגנו עד שהזהיבו פניהן והן משתדכות מצוין עם סחוג עלי ראשד רענן וחריף. אולי גם סביצ'ה שרימפס קריסטל מקומי-טרי תמצאו שם. כמה מתוק ונהדר הבשר שלהם, מתובל בשמן זית, כמה טיפות של לימון, נתחי זיתים, צ'ילי וסומק. יד אחת לוכדת אותם עם המזלג, כשהשנייה אוחזת בפוקצ'ה חמימה לספוג את כל המסביב. התפריט מציע גם סלטים, פיצות ומשחקים בבשר: נתחים על הגריל,  ניוקי עם שקדי עגל או אוכף טלה עם טורטליני.

כשאתם הולכים לשם נסו לתפוס את השולחן בקצה המרפסת, הכי קרוב למים שהלנה מרשה. משם תוכלו לראות את הדייגים על שובר הגלים, שלא מאבדים סבלנות מול חכות שחוזרות ריקות, ומי ים צלולים המגלים את כל מה שאין לקרקעית להסתיר.

מגיעים עם המשפחה? המקום מציע תפריט ילדים וחוף קטן למרגלות מרפסת, שאפשר לאסוף בו צדפים או לחפש מכתב בבקבוק שהגיע מנפטון.

איפה מטיילים בסביבה?

בנחל תנינים, שבו אולי לא תמצאו את החיה האימתנית, אך בהחלט תמצאו מסלול נהדר ליד מישור החוף. המסלול משלב בין היסטוריה לטבע, טחנות קמח, אגם יפיפה, גשרים ואפילו שפמנונים וצבי ים. לאלו שיאהבו את הנחל, מומלץ גם להגיע עד לשפך הנחל ומשם לאורך החוף עד לקיסריה.