כל המידע על מקלות וניל

באזור התעשייה של עפולה יש מקום עם חלונות גדולים ואינסוף שוקולדים: שוקולד מריר, שוקולד חלב, שוקולד בלונד בצבע מוקה בהיר ושוקולד לבן. יש טבלאות עם שקדים, יש עם פטל מיובש וכאלה עם פיסטוק, כל טבלה והצבע שלה.

ספריה צבעונית במקלות וניל. צילום: איתיאל ציון
מקלות וניל | צילום: איתיאל ציון

כל השוקולדים ביחד מצטופפים על מדפים ויוצרים ספרייה יפהפייה, שהדרך אליה עוברת בנוף העוגות שבוויטרינה: טארטים, מוס, מאקרונים, מילפיי, שמרים ועוגות בחושות, אחריהם שדרת הגלידות, ומעל כל אלה, על המדפים, מגוון לחמי שאור.

הקונדיטוריה שפתח כאן הקונדיטור יגאל אפרתי בשנת אלפיים גדלה והתרחבה עד מאוד, המקום, שמוכר את תוצרתו לעסקים בכל הארץ, הומה קהל בכל שעות היום, ואפשר לתת שיניים במתוק או ללכת על איזה כריך או טוסט, ולראות איך איש לא מציץ דרך החלונות הגדולים אל הרחוב – כולם יודעים שברחוב הזה קונדיטוריית מקלות וניל היא פסגת הנוף, ובגלל זה היא ברוכת חלונות גדולים, שהעוברים בחוץ יציצו על הנעשה בפנים.

צידה לדרך במקלות וניל. צילום: איתיאל ציון
מקלות וניל | צילום: איתיאל ציון

אפשר לשבת שם ואפשר להצטייד לפיקניק בדרך לגלבוע או לעמק יזרעאל. המבחר גדול ומוצלח, תנו לטעם האישי להוביל בבחירה. כך או אחרת, אנחנו מציעים שרגע לפני שאתם הולכים משם, תסורו אל ספריית השוקולדים – פה מלא בקוביות נמסות לאיטן של אלה, הוא זיכרון מקסים מהמקום.

מגיעים עם המשפחה? במקום הזו שכולו שמחת ילדים יש גם תפריט מיוחד המציע טוסטונים, ארוחת בוקר וספגטי.

איפה מטיילים בסביבה?

הגליל התחתון מזמין אתכם לעלות על פסגת הפופיק שלו – הר תבור המעוגל והמיוחד. ההר הבולט למרחקים, מאפשר למטפסים עליו ליהנות מכל העולמות: חורש טבעי, תצפית על נופי הסביבה היפים, וביקור בכנסייה מיוחדת. למהדרין: על ההר תמצאו את שביל הפסגה מסלול קצר וחלק משביל ישראל, שייקח אתכם בין פריחות, שמשתנות לפי עונות השנה.