מקום של אווירה שמחה

הסלון היווני החדש של השף גיא פרץ במיקומו החדש והמשודרג, על חוף הים במלון דניאל, הוא לפני הכל מקום באווירה שמחה של טברנה יוונית, למי שצריך קצת יוון ומוזיקה יוונית לנשמה, בדיוק מה שהיה חסר לנו במדינה ים תיכונית שלנו.

צילום יחצקרדיט צילום: יח”צ

סלון יווני מעוצב הכי אותנטי בעיצוב יווני מסורתי, עם חלונות כחולים, מרפסת לחוף הים, הרבה פרחים וצלחות שאפשר לשבור, כמיטב המסורת.
סלון יווני הוא חוויית בילוי ייחודית של Dinner & Party  עם הופעות של זמרים מיוון ומישראל, ביניהם מאיה סול, רפאיל, ארינדה דימה ועוד, שיוצרים ערבי אירוח מלאים מוזיקה, שמחה, ויש גם  ערבי נושא לאתרים היוונים השונים כמו לסבוס, מיקונוס או אתונה, בהם מוגש מנות יווניות טיפוסיות משובחות.

צילום יונתן בן חייםקרדיט צילום: יונתן בן חיים

מה בתפריט

התפריט של סלון יווני מחובר לים התיכון ומציע קולינריה יוונית ים תיכונית עלית, בשימוש חומרי גלם המיובאים מיוון.

צילום יונתן בן חייםקרדיט צילום: יונתן בן חיים

מגוון של דגים מקומיים טריים, מנות יווניות קלאסיות, מאפים נהדרים וריחניים ואפילו פסטות עם חומרי גלם מיוחדים. טריות ואיכות חומרי הגלם ניכרת בכל מנה ומנה, אוכל צבעוני וכיפי, שאי אפשר להפסיק לאכול.

קרדיט צילום: יונתן בן חייםקרדיט צילום: יונתן בן חיים

הכל מוגש בנדיבות, ברוחב לב המאפיין את גיא ובאותנטיות: יש עמדת ירקות טריים, בר פתוח של מזאטים נהדרים, דגים נאים בסגנון ייחודי של גיא.

קרדיט צילום: יונתן בן חיים

קרדיט צילום: יונתן בן חיים

בוצ'ר דייגים עם פלטה ולהבות וכמובן לסיום חגיגה מתוקה עם פלטת קינוחים מפנקת. הכל תחת ניצוחו של השף גיא פרץ, שהוא גם הבעלים של המקום.

צילום יונתן בן חייםקרדיט צילום: יונתן בן חיים

שף גיא פרץ

גיא פרץ הוא מסעדן עם רזומה מרשים ומחבר ספרי בישול ישראלי. בעלים של מסעדות השף סלון יווני  ושל חברת יבוא הפוד טראקים "אוטו-פוד" וזוכה 13 מדליות זהב קולינריות בינלאומיות, כקפטן נבחרת השפים הישראלית.

גיא פרץ הוא שף, מסעדן ומחבר ספרי בישול ישראלי. בעלים של מסעדות השף סלון יווני  ושל חברת יבוא הפוד טראקים "אוטו-פוד" וזוכה 13 מדליות זהב קולינריות בינלאומיות, כקפטן נבחרת השפים הישראלית.
פרץ נולד בדימונה לשושלת שפים וקצבים מהעיר קזבנלקה שבמרוקו, בצעירותו סיים את לימודי הקולינריה בבית הספר תדמור בהרצליה ועבד במלון שרתון בתל אביב, שם הפך ליד ימינו של השף ההולנדי בעל השם העולמי ווטרוס לאפ. בשירותו הצבאי שימש פרץ בתור השף של יחידת הקישור לכוחות הזרים, ואירח משלחות בינלאומיות של בכירי צבאות זרים וצה"ל. בהמשך הקריירה הקולינרית שלו, שימש פרץ כשף בגני ארועים ובתי מלון והקים חברה לייעוץ קולינרי על שמו שפעילה במאות פרויקטים בישראל ובעולם.

קולינריה בשגרת מלחמה

סלון יווני ושף גיא פרץ גאים להיות מוסד קולינרי ישראלי המחובר למקום ולקהילה. הירקות שנכנסים למטבח הסלון מגיעים ברובם מחקלאים בעוטף ישראל והמסעדה מעניקה 15% הנחה לחיילים ולאנשי כוחות הביטחון באופן קבוע. כחלק משגרת החירום, בסלון יווני עושים כל מאמץ כדי להעניק ערב של שמחה ואושר למבלים במסעדה, אך בה בעת חושבים על ציבור האזרחים שפונו מביתם ועל החיילים שנלחמים בחזית - המסעדה מתחייבת להעביר 5% מרווחיה לעמותות הפועלות למען חיילי צה״ל.

הכשרות במקום היא כשרות חלבית דגים בהשגחת רבנות שוהם.

סלון יווני – שדרות אלי לנדאו 60, הרצליה

שעות פתיחה: ראשון – רביעי 18:00 עד 23:00. חמישי 18:00 עד חצות. שישי 12:00 עד 15:00.