חווית נהריים בגשר

073-782-3552
בקיבוץ גשר תוכלו לחזור אחורה בזמן, להכיר את הסיפור ההיסטורי של הקמת הקיבוץ הכולל מעשי גבורה ונחישות, סיפור הקמת תחנת הכוח ההידרואלקטרית, לעבור את גדר המערכת ואפילו לשלב סדנת אפייה ומשחק משימות משפחתי. בחופשות ובחגים מתקיימות פעילויות מיוחדות

הסיור המודרך בנהריים בגשר עובר בתחנות הלוקחות את המבקר אל העבר, אל קבוצת חלוצים, שלא ויתרה על החזון להפריח את השממה ולבנות ישוב על גדת הירדן. הסיפור המיוחד שלהם מתחיל בחדר האוכל המקורי של הקיבוץ, שם תצפו בחיזיון אור-קולי שמתעד את סיפור הנחישות והגבורה של חברי הקיבוץ במלחמת העצמאות, משם תעברו אל בונקר הלוחמים המקורי שהפך למוזיאון תת קרקעי ובו חדרי המרפאה, הקשר והמטבח וחדר מנוחה לפצועים וללוחמים, בדרך תבקרו גם בחדר הילדים המשוחזר ובו מוצגת תערוכה אינטראקטיבית המציגה את סיפור בתי הילדים בקיבוצים של העשורים הראשונים של המדינה.

בגשר פעלה גם תחנת הכוח נהריים החל מ-1932 ועד מלחמת העצמאות בניצוחו של פנחס רוטנברג, שכונה “הזקן מנהריים” ובהמשך שימש כמייסדה ומנהלה הראשון של חברת החשמל. את פעילות המפעל החשוב תוכלו לראות במייצג אור-קולי המשלב משחקי אור, מוזיקה ומים זורמים עם מצודת מים, בית טורבינות, סכרים וגשרים, שממחישים את הפעילות של תחנת הכוח ההידרואלקטרית. לסיום תגיעו אל תצפית על נהר הירדן, לאחר שתעברו את גדר המערכת ותצאו לסיור אל טיילת גאון הירדן ובה שלושת הגשרים ההיסטוריים וחאן שיירות קדום מהמאה ה-14 הכוללים את סיפורה של אסתר ארדיטי, חובשת חיל האוויר, שעל סיפור גבורתה העניקו לה עיטור מופת.

אפשר להוסיף לסיור הרגיל גם את תצפית מיכל – מבט הכי מקרוב על מפעל החשמל בנהריים, סיור למשטרה הבריטית ואנדרטת הגחל, סיור בקיבוץ או סדנת אפיה במאפייה הוותיקה של הקיבוץ.

הוראות הגעה

כתובת: קיבוץ גשר

לבאים מאזור המרכז:
נוסעים על כביש מס' 65 (כביש ואדי ערה - עפולה). בצומת הסרגל פונים ימינה לכביש מס' 675 (כביש תענך)/ בצומת נבות פונים ימינה בכבשי מס' 71 (עפולה - בית שאן), יורדים לכביש מס' 90 ופונים שמאלה נוסעים עד לצמת של קיבוץ גשר ופונים ימינה ל"גשר הישנה" כשעתיים של נסיעה מתל אביב

לבאים מאזור הצפון:
מצמת צמח דרומה על כביש 90 לכיוון בית שאן כ-8 דקות נסיעה עד הצמת של קיבוץ גשר ופונים שמאלה לכיוון "גשר הישנה"

שעות פתיחה

ראשון – חמישי: 9:00-16:00, שישי: 9:00-14:00, שבת וחג: 10:00-16:00
סיורים מתקיימים בשעות 11:00, 12:30

בחודשים יוני – ספטמבר סגור בשבת
 

מחירים

מבוגר: 39 ₪, ילד (5-13) / גמלאי: 35 ₪, סיור וסדנת אפייה (בתיאום מראש): 69 ₪, ילדים מתחת לגיל 5: חינם

מחיר הכניס כולל סיור מודרך

התקשרו עכשיו לחווית נהריים בגשר: 073-782-3552

חוות דעת על חווית נהריים בגשר

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...