כל המידע על העדלאידע זו אופרה אחרת

העדלאידע של המדינה בחולון תתקיים השנה ביום א', 28.2.10, בשעה 12:00. השנה יוקדש הקרנבל הענק ל- 25 שנה להקמת האופרה הישראלית ול-70 שנה להיווסדה של העיר חולון .

האופרה היא הגדולה והטוטאלית בכל האמנויות וסיפוריה והמוזיקה שלה תמיד גדולים מן החיים. עיריית חולון, במסגרת מדיניות התרבות המיוחדת שלה, בחרה לציין את יום הולדתה של האופרה הישראלית מתוך הוקרה לעשייתה הבולטת ומתוך הערכה לז'אנר האמנותי שמאז החל דרכו לפני כ-400 שנה לא נס ליחו.

4000 משתתפים, מיצגי ענק ומתקנים נעים, מאות אמנים, תיאטרונים, תזמורות, נשפנים, מתופפים, רקדנים, מתעמלים, אמני גלגיליות ואיציק הליצן כמנחה- יצדיעו ברוח פורימית מקורית לכל גיבורי וגיבורות האופרה במיצגי ענק ובמוסיקה אופראית בעיבוד קיצבי.

גם השנה, כמו בשנים הקודמות, נמשך שיתוף הפעולה עם ערוץ הילדים, המכריז על תחרות תחפושות במסגרתה ייבחרו מלך ומלכת העדלאידע שיופיעו בעדלאידע .

העדלאידע תצעד לאורך רחוב סוקולוב ותסתיים ברחוב וייצמן פינת ההסתדרות.

מיצגי הענק של העדלאידע יהיו מתקנים מוביליים, זזים המשנים את צורתם לנגד עיני הקהל: עולים, יורדים, נפתחים ומתפרקים.

לאורך המסלול ייפרס לעיני הצופים מצעד ענק שיתחיל עם מיצג הפתיחה של 70 שנה לעיר חולון ובמרכזו דמותו הידועה של הילד של חולון בגובה 5 מ' ומסביבו סמלי חולון עיר הילדים והתרבות: מוזיאון הילדים, מדיטק חולון, מוזיאון העיצוב ועוד.

'סינדרלה' של רוסיני תגיע במרכבת דלעת ענקית היוצאת מתוך נעל זהב שאורכה 5 מ' ובתוכה היא והנסיך כשהם מוקפים במראות ובזהב. 'בת הים הקטנה' של דבוז'אק וחברותיה הסירנות, יגיעו במיצג מרהיב של מצולות ים שבו יושבת המלכה בארמון, במיצג יער דמיוני ובו עצים מכושפים ובית הממתקים של המכשפה הענקית יופיעו עמי ותמי של המפרדינק עם ילדים רבים הדוחפים את המכשפה לסיר מרק גדול, הנסיכה הסינית טורנדוט' של פוצ'יני תפתיע את הקהל כשמתוך ראשה הענק הנפתח ונסגר לסירוגין,יוצא אביה הקיסר שמחפש לה חתן והחיילים הסינים המלווים את המיצג עוזרים ומחפשים את החתן המיועד גם בתוך הקהל, 'כרמן' הצוענייה של ביזה, תככב במיצג גדול עם רקדניות פלמנקו, לוחם שוורים ושני שוורים ענקיים העומדים בחזית, 'אאידה' הנסיכה האתיופית של ורדי, מפוסלת מאלפי בלונים בגובה 4 מ' ולידה, גם כן מבלונים, הספינקס המצרי והפירמידות ואחריהם הפמליה הענקית שלה, 'חליל הקסם' של מוצארט בגובה 2 מטרים ניצב בתוך היער ובו הנסיכה בארמון, פפגנו וכלוב ציפורי שיר גדולות השרות לצלילי המצעד ודרקון ענק, מיפן תגיע 'מאדאם באטרפליי' כשהיא עומדת עם בנה הקטן בתוך מיצג ענק של גן יפני המפוסל מ - 8000 פרחים חיים,מאחוריה 'הליצנים' הענקיים של לאון קבאלו המבצעים על מרכבה באורך 10 מ', רתומה לסוס מופע עם יורקי אש, להטוטנים , מהלכי קביים ו-80 שחקנים, 'מקס ומוריץ', שני השובבים מהאופרה הישראלית שכתב גיל שוחט, ירכבו על אופני ענק גבוהות לאורך כל העדלאידע.

את העדלאידע יחתום 'נשף המסיכות' של ורדי ואליו הזמינו מנהיגי העולם כבנות זוג גיבורות מהאופרה: על קרוסלה ענקית ססגונית ומסתובבת ירקוד הנשיא אובאמה עם מאדאם באטרפליי, ביבי עם כרמן, ברלוסקוני עם בת הים הקטנה, סארקוזי עם אאידה ומוטי ששון ראש העיר של חולון עם טוראנדוט .

משתתפי העדלאידע : איציק הליצן שינחה ואף ינהל מבצע משלוחי מנות עבור ילדי מחלקת הילדים בבית החולים וולפסון, קבוצות מרחבי הארץ ומחולון, להקות מחול, קבוצות התעמלות אמנותית, תזמורות צעידה, ממרכזי הספורט, מרכזי הקהילה, בתי הספר ומרכזי תרבות.

במהלך חג הפורים ולאחר העדלאידע יוצגו מייצגי העדלאידע ברחבת המדיטק (ברחוב גולדה מאיר 6).