כל המידע על ליל כל המשאלות: לצפות במטר מטאורים במצפה רמון

הביטו מעלה, התפאורה כבר מוכנה – בלילה כמעט בלי ירח, בשבוע השני של אוגוסט, השמיים החשוכים יתמלאו אורות מנצנצים של כוכבים נופלים. טלסקופים בפארק תמנע ובמצפה רמון מכוונים אל כוכבי לכת, הירח וצבירי כוכבים, משפחות על מחצלות בונות מובייל כוכבי לכת וברקע מוזיקה מדברית נעימה. לכבוד האירוע, אורות כל היישובים ייכבו, ושמי המדבר הנקיים יזהרו בנצנוצים קטנים וגדולים, ובשובלים של הפרסאידים – הכוכבים הנופלים.

שני אירועים גדולים מחכים לכם בדרום בליל המטאורים. האחד בערבה הדרומית – בפארק תמנע, והשני במצפה רמון:

כוכבים, מוזיקה ומשאלות בפארק תמנע

פלנטריום נייד: אוהל מתנפח גדול ובו תצוגה המדמה את כיפת השמיים, תנועת כוכבי הלכת, תנועת הירח וצורתו המשתנה ותופעות אסטרונומיות כגון: ליקוי חמה, ליקוי ירח ועוד.

סיורים מודרכים ברחבי הפארק: ממתחם האגם יצאו סיורים מודרכים באוטובוס עם עצירות קצרות באתרי הפארק המפורסמים – עמודי שלמה, "הפטרייה" ואחרים.

איך מסתובב גלגל המזל? | מתחם הפעלה להורים וילדים: הדמיית תנועת גרמי השמיים וגלגל המזלות באמצעות מודלים פלנטאריים ומקלורים (סטיק-לייטים יחולק למשתתפי הסדנה).

מתחם תצפיות טלסקופים מודרכות: בואו לערוך היכרות עם כוכב הלכת שבתאי, צבירי כוכבים, "לרוץ" על שביל החלב, לעצור ולהסתכל על הכוכבים הכפולים, גלקסיות וערפיליות.

מתחם תצפיות בכוכבי השמיים: תצפית מודרכת בכיפת השמיים ואיתור כוכב הצפון, בשכיבה על הגב (האורחים יקבלו גלוית-עזר לאיתור כוכב הצפון).

מתחם חוכמות וצלילים: הכירו את גווני האסטרונומיה השונים בסדרת הרצאות בנות חצי שעה בשלל נושאים: ההיסטוריה של האסטרונומיה, מסע אל קצה היקום, מערכת השמש, אסטרונומיה יהודית, הפרסאידים ועוד.

גולת הכותרת  צפייה המונית בפרסאידים: לקראת חצות ייסגרו המתחמים ותחל תצפית המונית בכוכבים הנופלים.

מחירים ומידע נוסף

  • כניסה והשתתפות בפעילויות: 69 ₪ (מגיל 3) כניסה והסעה מתל אביב / ירושלים: 179 ₪ (מגיל 3).
  • ההסעות ייצאו בשעה 15:00 אל פארק תמנע ויחזרו בשעה 2:30 לפנות בוקר.
  • לינה בחניון פארק תמנע: ללא תשלום נוסף.
  • לפרטים והרשמה: 1-800-225-007 או באתר תיירות ערבה.
     

מצפה רמון של כוכבים

רובע דרכי הבשמים ייסגר לתנועת כלי רכב, ולרגל האירוע יוחשך המרחב הסמוך לו כדי לאפשר שמיים נקיים מזיהום אור וצפייה נעימה בכוכבים הנופלים. במקום יחכו לכם גם מספר מתחמי פעילות:

מתחם היכרות עם הכוכבים ומערכת השמיים: מדריכים מיומנים יסבירו על מערכת השמש, חקר החלל, מטרי מטאורים ויקנחו בסיפורים אסטרונומים מרתקים.

מתחם הלייזר והטלסקופים: תצפיות שמיים מודרכות בטלסקופ הנייד הגדול בארץ, עם סמני לייזר למרחקים ארוכים.

מתחם החלל: ילדים והורים מוזמנים להיכנס וליהנות מסרטים לכל המשפחה.

מחירים ומידע נוסף

  • הכניסה לרובע דרכי הבשמים וההשתתפות בפעילויות ללא תשלום.
  • פעילות תצפית נוספת בהר הנגב תתקיים באתרים הבאים: חאן השיירות, חאן בארותיים וחאן מרחבעם. 
  • לפרטים נוספים: 08-8681635 או באתר תיירות הר הנגב.