כל המידע על לא רק לצפוניים: אירועי הספורט של צפון רמת הגולן

רמת הגולן ידועה בהיסטוריה הגעשית שפעלה בה לאורך 5 מיליון השנים האחרונות ויצרו שכבת בזלת והרי הגעש. חברת מרתון ישראל מזמינה אתכם להצטרף לשני אירועים ספורטיביים בין הרי געש ונופים הרריים.

מה מחכה לכם ברמת הגולן

מרוץ הרי הגעש – ריצת שטח בין 5 תילים געשיים בגולן

גם השנה יתקיים מרוץ "הרי הגעש" ובו 2 מקצים של 30 ק"מ ו-15 ק"מ הכוללים 1,000 מטרים של טיפוס על 5 גבעות, המגיעות עד לגובה של 1,600 מטר ביניהם: הר שיפון, תל יוסיפון, רכס בשנית (המוכר כ"טורבינות"), הר אביטל, הר בנטל וירידה חזרה למרום גולן. בנוסף לזכרו של ארז לבנון ז"ל יקיים המרוץ מרוץ ילדים ומשפחות באורך 3 ק"מ בלבד.

  • מתי: שישי, 12/4/19

אתגר החרמון - כובשים את פסגת החרמון בריצה או בהליכה נורדית

מרוץ אתגרי לפסגת הר החרמון המשלב אתגר, נוף מרהיב וטכניקת ריצה. השנה 4 מקצים שונים שהופכים את המרוץ לאתגר הוורטיקלי הראשון בארץ: מקצה עממי של הליכה המיועד לחובבי ההליכה הנורדית, מהרכבל התחתון לעליון, מדובר על הליכה וטיפוס של 2.7 קילומטר לגובה 400 מטר, מקצה תחרותי של ריצת 2.7 קילומטר וטיפוס 400 מטר, מקצה תחרותי של ריצת 7 קילומטר וטיפוס 400  מטר ומקצה אתגרי של ריצת 10 קילומטר וטיפוס של 1,000 מטר.

הזינוק יוצא לדרך מהרכבל התחתון, ליד בובת השלג, עם תחילת טיפוס בשיפוע חזק של 25% לאורך כמה מאות מטרים עד התייצבות והגעה לתחנת מים לאחר קילומטר ראשון, עם נוף מרהיב לנקודת הזינוק. המשך בטיפוס מתון יותר עד לקראת סיום, שם יחכו לכם מאה המטרים האחרונים בשפוע חד. הסיום ברכבל העליון עם נוף מרהיב על כל מסלולי הרכבל והר החרמון.

בטקס הסיום שיתקיים בפסגה, יופיע הזמר מוצי אביב עם שירו המפורסם "מלכות החרמון" ושירים נוספים.

  • מתי: שישי, 24/5/19

פרטים נוספים

פרטים נוספים והרשמה באתר מרתון ישראל »