עינות בוקר

המעיין המשופץ והיפה בהרי ירושלים מומלץ במיוחד להרגעות נעימה בטבע. במקום שתי בריכות מים בגדלים שונים, ועל אף שהן לא גדולות במיוחד, גובה המים מאפשר טבילה צוננת בכל שעות היום.

סביב המעיין המטופח תמצאו נדנדה מפנקת להנאתכם. הגישה למעיין היא מכיוון היישוב רמת רזיאל, ובשונה ממעיינות ירושלים האחרים, היא מעט מסובכת, במיוחד למבקרים לראשונה במקום. מומלץ לבדוק דרכי הגעה בעמוד עינות בוקר בטיולי.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראלטבילה עם החבר'ה בעינות בוקר | צילום: עומר זיו

עין כסלון

ממש לא רחוק מעינות בוקר, שוכן עין כסלון, מעיין שההגעה אליו פשוטה קצת יותר. המעיין קטנטן, אך עם אופי נהדר. אם עוד לא השתכנעתם, נספר גם שהמים שלו צוננים ונובעים לבריכה קטנה, וגם - שהוא מאוד רומנטי בלילה, לאלו מכם שמחפשים אלטרנטיבה לימים החמים.

באיזור ירושלים יש מסלולי רכיבה לכל הגילאים, שעוברים בנופים הכי משוגעים שיש. ב”נקודת מוצא” תמצאו אפניים שמתאימות לכל גיל ולכל בקשה ותצטיידו בהמלצות על הנקודות הכי שוות לעצירה בסביבה. חוויה מעולה לכל המשפחה.

עין כסלון | צילום: יוחאי כורםעין כסלון | צילום: יוחאי כורם

עין לבן

המעיין הגדול והיפה הזה, הוא אחד מהקרובים ביותר לעיר. המעיין שוכן בקרבת קניון מלחה, והגישה אליו היא מהחנייה הסמוכה של גן החיות התנ"כי. במקום תמצאו בריכה שמגיעה בשיאה לגובה של מטר וחצי, כך שאפילו ניתן לקפוץ אליה מקיר האבנים שבצידה. עין לבן הוא מעיין פופולארי מאוד ועל כן מומלץ להגיע לביקור בשעות הפחות עמוסות.

אי אפשר להגיע כל כך קרוב לירושלים ולא להיכנס אליה. העיר, מלאה במגוון תרבויות, מהווה גשר על זמני ואחד הדברים המעניינים ביותר שאפשר לראות הוא המופע “הללויה” של גן לאומי עיר דוד – סרט תלת מימד המוקרן על חומות העיר העתיקה.

עין לבן | צילום: יעקב שקולניקעין לבן | צילום: יעקב שקולניק

עין מבשר

מתחת לעלי תאנה ובתוך צל מזמין בהחלט נמצאת פינה קסומה, שתאפשר לכם להרטיב בה את הגוף (בשכיבה בלבד) והנפש: עין מבשר. המעיין שוכן בתוך מבשרת ציון וממש מתחת לכביש, ולכן הוא קטן יותר מהפוטנציאל שלו. יחד עם זאת הוא בהחלט שווה ביקור.

עין מבשר מכמה זוויות | צילום: דנה רבין ותהילה גילעין מבשר מכמה זוויות | צילום: דנה רבין ותהילה גיל

עין איתמר

עין איתמר, שנמצא ליד היישוב אורה, הוא אחד מהמעיינות היפים ביותר בהרי ירושלים. מה מצפה לכם שם? בריכה עמוקה (מטר-מטר וחצי) וצלולה במיוחד, וספסלי אבן, שיאפשרו לכם לשבת בנוחות ולטבול את הרגליים גם מבלי להיכנס. מה נשאר לכם להביא? פק"ל קפה ואת החבר'ה הכי טובים, שיתאהבו יחד אתכם במעיין הנהדר.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
קר ונהדר | צילום: עומר זיו

עין לימון

עין לימון הוא אמנם אחד מהמעיינות הכי מוכרים בסביבה, אך אם תגיעו בשעות הבוקר המוקדמות, או לקראת שקיעה תצליחו לתפוס קצת שלווה. וגם אם לא - יש מספיק ממנו לכולם וההגעה אליו כל כך פשוטה, שחבל לוותר.

חשוב לדעת שבזמן האחרון מימיו של המעיין הפכו ירוקים ועכורים יותר, ומטיילים רבים מסתפקים בלטבול את רגליהם במעיין, אבל אם אתם אנשים שלא שופטים מעיין על פי צבעו אלא על פי קרירותו – זה המקום בשבילכם!

רומנטיקה בעין לימון | צילום: דנה רביןרומנטיקה בעין לימון | צילום: דנה רבין

הכותל הקטן ועין חנדק

עין חנדק נמצא בסמוך למושב אבן ספיר שבהרי ירושלים. הוא נובע מתוך שתי ניקבות ארוכות (כשישים מטר), שחצובות בסלע בגבהים שונים. מומלץ לרחוץ במי הנקבות, במיוחד בארוכה מביניהן, שמלאה במים לאורך כל השנה, ונעים להתמקם גם סביבן, תחת עצי תאנה שמניבים פרי מעולה.

ביער הסמוך למעיין שוכן הכותל הקטן – קיר אבנים חבוי ויפה, שמתנשא לגובה של כעשרה מטרים, ומשמש למעשה כסכר, שנועד לעצור את סחף הקרקע ולמנוע את בריחת מי המעיין.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
שיכשוך בעין חנדק | צילום: איתי גוטווין

עין עוזי

כמו עין חנדק, גם עין עוזי, או בעצם שני המעיינות האלה, שוכנים בסמוך לאבן ספיר. מהיישוב יוצא שביל מסומן באורך כמה מאות מטרים, שמוביל לחרבת סעדים, ובהמשך אל שני המעיינות. רק אחד משני המעיינות נובע במשך כל השנה, אך לא תישארו מאוכזבים מהביקור בכל עונה שבה תגיעו למקום: מי המעיינות נובעים לתוך בריכות אגירה ותעלות מים שמאפשרות טבילה מרעננת ביום קיצי חם. 

מסביב, מלבד הצמחייה הנאה של הרי ירושלים, תמצאו גם צמחיית נחלים יפה, ומכל עבר יקיפו אתכם קני סוף, שיחי פטל ופרחי ערברבה.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
עין עוזי | צילום: יוחאי כורם

עין טייסים

גם בעין טייסים תמצאו בריכת אגירה יפה, שבה ניתן לשבת וליהנות מהשקט והצל, שתספק לכם הצמחייה הרבה שבאזור. המעיין עצמו מאוד יפה ומטופח, אך כדאי לברר לגבי כמות המים במקום לפני ההגעה. בכל אופן, ההגעה למעיין מומלצת בכל זמן, בזכות מיקומו האטרקטיבי והנוף ההררי, ששופע בכל הטוב שיש לאזור ירושלים להציע. ההגעה למעיין היא מכיוון קיבוץ צובה, בשביל המסומן בירוק.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
עין טייסים | צילום: יוחאי כורם

עין אשקף

עין אשקף מורכב משתי בריכות ומתאים לרחצה ברוב עונות השנה. מעבר לזאת, הוא מוצל ויש מספיק מקום לפרוס לידו מחצלת ולהנות מהשלווה. כמו רבים וטובים, גם הוא נמצא ליד אבן ספיר, והירושלמים נוטים להכריז עליו כ"מעיין הכי מושלם", אבל אתם תחליטו לבד. 

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
כיף לכל המשפחה | צילום: onzd

ואם עוד לא השתכנעתם, תראו כמה כיף יכול להיות לכם שם:


עוד כמה דברים שייעניינו אותך: