איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

אהבה ונשים ברחוב הנביאים

מה עושה עוגן בעיר שאין בה ים? איך הציל כלבלב אחד את גורל העיר, ומי הנשים שהפכו את ירושלים למה שהיא היום? בסיור שכולו יופי , אסתטיקה, וסיפורי אהבה (או שברון לב...), נטייל בין בתים ציוריים שהביאו את אירופה לרחוב הנביאים, ונפגוש את כל אותן נשים שהפכו את ירושלים לעיר תוססת ומרשימה: נכיר את המלכה שבחרה את ירושלים כמופלאה בערי תבל, את הנערה שיופיה הרב היה השראה לכותרות עיתונים, את הכנסיה העגולה המיוחדת, את הרופאה שנאלצה לצחצח נעליים, את המשוררת שהפכה דמעות למילים, את האמנית האלמנה, ואת הסופרת הירושלמית הראשונה.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול


לנשות ירושלים תמיד היה קסם מיוחד - אחת עמדה בראש שושלת מלוכה, אחרת הפכה את דמעותיה לשירה, שלישית הפכה עולמות כדי להיות הרופאה הראשונה, ונוספת הציתה לבבות ביופייה. בסיור שכולו יופי , אסתטיקה, וסיפורי אהבה (ואכזבה), נטייל בין בתים ציוריים שנבנו במאה ה-19 ברחוב הנביאים, ונפגוש את אלו שהפכו את ירושלים למה שהיא היום.

*

סיור ברחוב הנביאים לוקח אותנו אל ירושלים של המאה הקודמת. הבניינים הכי יפים, התושבים הכי אריסטוקרטים, והאהבות - שכל העיר מדברת עליהן עד היום.

- אורך הסיור: כשלוש שעות

- דרגת קושי קלה

- מסלול מעגלי. 

בהדרכת

שלי אשכולי

שלי אשכולי, בעלת תואר שני במקרא ורקע עשיר בתרבות העברית והמזרח הקדום. מורת דרך ומובילת קבוצות, במרחבי הטבע ובמרחבי הטקסט.

מדברים על אהבה ונשים ברחוב הנביאים

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על אהבה ונשים ברחוב הנביאים?