כל המידע על טיול צעירים (עד גיל 38) – סופ"ש משגע לגולן והגליל העליון!

~ נותרו מקומות אחרונים! ~

~ טיול קיץ עם מסלולים מותאמים ומוצלים ~ מבצר נמרוד ~ נחל גובתה עליון ~ נחל מורן ונריה ~

הטיול מיועד לאוהבי לכת צעירים בגילאי 20-38 בלבד!

יום שישי:

רמת הגולן שייכת לעם ישראל עוד מימי התנ"ך, בה ישבו שבט המנשה וממלכת ישראל. מאז ועד היום נלחם עם ישראל על הגולן ובינות לצוקי הבזלת השחורים עטור הגולן אתרי גבורה היסטוריים, מבצרים ואנדרטאות. (מבצר גמלא, הקרב בעמק הבכא, מוצב החרמון, תל פאחר, תל סאקי ועוד..)

ביומנו הראשון נכבוש שוב את הגולן ברגלינו במסלול מקסים היורד מהישוב נווה אטי"ב דרך נחל גובתה עליון על קוביות סלע ענקיות, נגלה את נופי אצבע הגליל ממעוף ציפור ונסיים ברחצה במימיו הקרירים של נחל חרמון, הלוא הוא הבניאס! (לא חובה להכנס).

אופי המסלול: כ-7 ק"מ ברמת קושי בינונית / בינונית פלוס

לאחר מכן ניסע אל מקום האירוח שלנו בקיבוץ אלרום "קמפינג אלרום", שם נתמקם ובערב נצא כולם ביחד למסעדה אותנטית מקומית בישוב הדרוזי – מסעדה. (כלול במחיר) לאחר מכן נשוב אל המתחם ונעשה לנו אחלה ערב! מי שמעוניין אפשר להביא אלכוהול, כלי נגינה וכו'…

יום שבת:

בבוקר יום שבת נקום ונכין לעצמנו את ארוחת הבוקר (כלולה במחיר) ונצא אל המסלול השני שלנו, הפעם בגליל העליון בנחלים מורן ונריה… חורש ים-תיכוני ומעיין קסום או במילים אחרות – נרניה בישראל :-)!

אל תוך עולם האגדות ניכנס דרך נחל נריה… נתחיל במגמת ירידה כשאת דרכנו ילוו עשרות עצי קטלב אדומים ומשגעים, בבת אחת נעבור ממרחב פתוח אל לב חורש מוצל שיהיה ה"גג" שלנו בשעות הקרובות…

לאחר שנסיים את החלק של נחל נריה, נמשיך אל חלקו המקביל – נחל מורן, שקרוי בשמו בזכות שיחי מורן החורש הרבים בנחל. בדרך יחכו לנו המון מפלונים קטנים (יבשים), בוסתנים וחלקות חקלאיות של תושבי האזור, כמעט בסוף נגיע אל מעיין קסום הניזון מנביעה – עינות נריה ונסיים את דרכנו ליד הקשתות המפורסמות של חורבת חומימה.

עייפים אך מרוצים נצא בדרכנו חזרה אל המרכז וניפגש בחוויות הבאות 🙂

אופי המסלול: כ-8 ק"מ ברמת קושי בינונית.

מה חשוב לדעת…

הלינה היא ב"יורטים" מוגוליים נוחים ומחוממים המיועדים עד 6-7 איש בכל יורט, מטעמי נוחות הלינה תהיה נפרדת לבנים ולבנות (אלא אם כן אתם קבוצה מעורבת שרוצים להיות יחד), הלינה היא על מזרן המסופק ע"י המקום.

ניתן להביא איתכם שק שינה או מצעים, במתחם יש מספיק תאי שירותים ומקלחת וכמובן גם פינות ישיבה ושולחנות. במידה ואתם רוצים להיות ביורט עם מישהו/מישהי, נא לציין בשדה "הערות" בעת ההרשמה.