מעיינות ירושלים: היפים והמלאים לקיץ 2017

ממש ליד העיר שעל ההר, ובמרחק קפיצה קטנה מהמרכז, שוכנות עשרות פינות קסומות - ורטובות! הרכבנו לכם את המדריך השלם, שיגלה לכם איפה המעיינות הכי קרים, צלולים ומלאים באזור ירושלים והסביבה. צאו להירטב!
| 18/07/2017

אם עוד לא הגעתם למעיין בירושלים הקיץ, כמו לא חוויתם קיץ בכלל. אז כדי שזה לא יקרה, הרכבנו לכם את רשימת המאסט באזור היפה הזה. ותודו לנו אחר כך:

עינות בוקר

המעיין המשופץ והיפה בהרי ירושלים מומלץ במיוחד להרגעות נעימה בטבע. במקום שתי בריכות מים בגדלים שונים, ועל אף שהן לא גדולות במיוחד, גובה המים בהן מאפשר טבילה צוננת בכל שעות היום. סביב המעיין המטופח תמצאו נדנדה ומזרונים מפנקים להנאתכם. הגישה למעיין היא מכיוון היישוב רמת רזיאל, ובשונה ממעיינות ירושלים האחרים, היא מעט מסובכת, במיוחד למבקרים לראשונה במקום. מומלץ לבדוק דרכי הגעה בעמוד עינות בוקר בטיולי.

טבילה עם החבר'ה בעינות בוקר | צילום: עומר זיו

עין כסלון

ממש לא רחוק מעינות בוקר, שוכן מעיין שמאפשר הגעה פשוטה יותר אליו: עין כסלון. המעיין הזה קטנטן, אך עם אופי נהדר. אם עוד לא השתכנעתם, נספר גם שהמים שלו צוננים ונובעים לבריכה קטנה, וגם - שהוא מאוד רומנטי בלילה, לאלו מכם שמחפשים אלטרנטיבה לימים החמים.


צילום: יוחאי כורם

עין לבן

המעיין הגדול והיפה הזה, הוא אחד מהקרובים ביותר לעיר. המעיין שוכן בקרבת קניון מלחה, והגישה אליו היא מהחנייה הסמוכה של גן החיות התנ"כי. במקום תמצאו בריכה שמגיעה בשיא גובהה למטר וחצי, כך שאפילו ניתן לקפוץ אליה מקיר האבנים שבצידה. מעיין עין לבן הינו פופולארי מאוד ועל כן, מומלץ להגיע לביקור בשעות הפחות עמוסות.


צילום: יעקב שקולניק

עין מבשר

מתחת לעלי תאנה ובתוך צל מזמין בהחלט נמצאת פינה קסומה, שתאפשר לכם להרטיב בה את הגוף (בשכיבה בלבד) והנפש: עין מבשר. המעיין שוכן בתוך מבשרת וממש מתחת לכביש, ולכן הוא קטן יותר מהפוטנציאל שלו. יחד עם זאת הוא שווה ביקור - לא תצטערו.


צילום: דנה רבין ותהילה גיל

עין איתמר

עין איתמר, שנמצא ליד היישוב אורה, הוא אחד מהמעיינות היפים ביותר בהרי ירושלים. מה יצפה לכם כשתגיעו לשם? בריכה עמוקה (מטר-מטר וחצי) וצלולה במיוחד, וספסלי אבן, שיאפשרו לכם לשבת בנוחות ולטבול את הרגליים גם מבלי להיכנס. מה נשאר לכם להביא? פק"ל קפה ואת החבר'ה הכי טובים, שיתאהבו יחד אתכם במעיין הנהדר.


קר ונהדר | צילום: עומר זיו

עין לימון

עין לימון הוא אמנם אחד מהמעיינות הכי מוכרים בסביבה, אך אם תגיעו בשעות הבוקר המוקדמות, או לקראת שקיעה תצליחו לתפוס קצת שלווה. וגם אם לא - יש מספיק ממנו לכולם וההגעה אליו כל כך פשוטה, שחבל לוותר. מימיו הקרירים של המעיין הנהדר הזה, שנובע כל השנה, ישכיחו מכם את החום הקשה, את האנשים שסביבכם ואולי לרגעים גם את שאר צרות העולם.


צילום: דנה רבין

הכותל הקטן ועין חנדק

עין חנדק נמצא בסמוך למושב אבן ספיר שבהרי ירושלים. הוא נובע מתוך שתי ניקבות ארוכות (כשישים מטר), שחצובות בסלע בגבהים שונים. מומלץ לרחוץ במי הנקבות, במיוחד בארוכה מביניהן, שמלאה במים לאורך כל השנה, ונעים להתמקם גם סביבן, תחת עצי תאנה שמניבים פרי מעולה. ביער הסמוך למעיין שוכן הכותל הקטן – קיר אבנים חבוי ויפה, שמתנשא לגובה של כעשרה מטרים, ומשמש למעשה כסכר, שנועד לעצור את סחף הקרקע ולמנוע את בריחת מי המעיין.


שיכשוך בעין חנדק | צילום: איתי גוטווין

עין עוזי

כמו עין חנדק, גם המעיין הזה, או בעצם שני המעיינות האלה, שוכנים בסמוך לאבן ספיר. מהיישוב יוצא שביל מסומן באורך כמה מאות מטרים, שמוביל לחרבת סעדים, ובהמשך אל שני המעיינות. רק אחד משני המעיינות נובע במשך כל השנה, אך לא תישארו מאוכזבים מהביקור בכל עונה שבה תגיעו למקום: מי המעיינות נובעים לתוך בריכות אגירה ותעלות מים שמאפשרות טבילה מרעננת ביום קיצי חם. מסביב, מלבד צמחייה הנאה של הרי ירושלים, תמצאו גם צמחיית נחלים יפה, ומכל עבר יקיפו אתכם קני סוף, שיחי פטל ופרחי ערברבה.


עין עוזי | צילום: יוחאי כורם

עין טייסים

גם בעין טייסים תמצאו בריכת אגירה יפה, שבה ניתן לשבת וליהנות מהשקט והצל, שתספק לכם הצמחייה הרבה שבאזור. המעיין עצמו מאוד יפה ומטופח, אך כדאי לברר לגבי כמות המים במקום לפני ההגעה. בכל אופן, ההגעה למעיין היא מומלצת בכל זמן, בזכות מיקומו האטרקטיבי והנוף ההררי, ששופע בכל הטוב שיש לאזור ירושלים להציע. ההגעה למעיין, היא מכיוון קיבוץ צובה, בשביל המסומן בירוק.


עין טייסים | צילום: יוחאי כורם

עין אשקף

עין אשקף מורכב משתי בריכות ומתאים לרחצה ברוב עונות השנה. מעבר לזאת הוא מוצל ויש מספיק מקום לפרוס לידו מחצלת ולהנות מהשלווה. כמו רבים וטובים, גם הוא נמצא ליד אבן ספיר, והירושלמים נוטים להכריז עליו כ"מעיין הכי מושלם", אבל אתם תחליטו לבד. 


כיף לכל המשפחה | צילום: onzd
 


עוד כמה דברים שייעניינו אותך:

תגובות

טוען תגובות...