כל המידע על טיול 4X4 בשוויצריה הישראלית: מבינימינה לעמק יזרעאל

  • סוג 4X4 SUV: רך
  • התחלה: בנימינה
  • סוף: תחנת הרכבת הישנה בכפר יהושוע
  • נקודת עצירה לקפה: תצפית על הים מואדי מילק 

על המסלול

המסלול עובר בחורש טבעי ארצישראלי, באזור שבקלות יכול לזכות בכינוי "שוויצריה הישראלית". מעבר לכך שזהו טיול מושלם לתקופת האביב, אז הכל ירוק ופורח, יש בו גם המון נקודות לעצירות קפה ולפיקניק פסטורלי.

מתחילים במעבר בנחל דליה, וממשיכים לנחל שלף. מחכה לנו עלייה קצרצרה על הכביש וירידה חזרה בסמוך לקיבוץ עין השופט ועמק השלום. עמק השלום הוא אולי אחד המקומות היפים ביותר בתקופת האביב – נחל השופט מפכפך בו, הפרחים פורחים והוא מוקף אורנים ושדות חיטה. 

המסלול ממשיך בנחל גחר, נחל קיני ומשם ממשיכים לנסוע לכיוון מגידו ולאורכו של נחל קישון. לאורך המסלול יש עשרות מקומות לפיקניק, מעיינות וחורש ארצישראלי. במידה ונמאס לכם במהלך המסלול – לכל אורכו יש הזדמנויות רבות לצאת אל הכבישים וכך לקצר אותו  – אבל ברור שזה פחות כיף!

המסלול מסתיים בתחנת הרכבת הישנה בכפר יהושע.

עמק השלום. צילום: ג'וי בירן
עמק השלום | צילום: ג'וי בירן

עוצרים למלא מצברים

בחזרה לנקודה שממנה התחלתם – בנימינה, מחכות לכם כמה מסעדות נהדרות לסיום היום. אחת מהן היא פלוגי – מסעדה שהוקמה בתוך בית עתיק בחורשת אקליפטוסים על ידי משפחה ירושלמית ששינתה אווירה. מדובר על מסעדה ים תיכונית, עם דגש על מטבח איטלקי. ומה בתפריט? מקציצות לפסטות ממולאות, לארנצ’יני ולתפריט ילדים. לא משנה מהו ההרכב איתו אתם מטיילים – מפה כנראה שכולם יצאו מרוצים.

פלוגי | צילום: איתיאל ציון
טעים בפלוגי | צילום: איתיאל ציון

טיפ מהשטח: שילוב 4X4

tip image 660x370בירידה לשטח – הקפידו לשלב ל-4X4 (אפילו אם נראה לכם שאין צורך). כך שתמרו על מכלולי הרכב ותהיו מוכנים לכל בעיית עבירות שתצוץ על תוואי הנסיעה. כל רכב בעלי הנעה כפולה קבועה – חייבים לנעול את הדיפרניאל המרכזי בירידה לשטח, כך תכינו את הרכב בצורה הטובה ביותר להתמודדות עם תוואי השטח המשתנים.

הטיפ באדיבות מדריך הטיולים ג’וי בירן

תוספת מדליקה לטיול

לא רחוק מתחילת המסלול, בירידה קלה ממנו, נמצאים רצף של כמה מעיינות ובריכות לאורך נחל תנינים – עין אביאל, או “עינות אביאל”. בין המעיינות תמצאו מפל קטן שנובע בתוך מערת קנים ובריכה קטנה בה ניתן לשחות. במידה ויצאתם למסלול ביום חם – אל תפספסו את היופי הזה!

צילום: טל אנגרט
צילום: טל אנגרט

מפת המסלול: