מתגלגלים ביער בירייה

כל מה שתצטרכו להביא איתכם אל יער בירייה הוא מפת סימון שבילים וציוד לפיקניק. ברגע שתיכנסו אל היער הגדול ביותר בגליל, לא תרצו לצאת. האווירה הקסומה, נקודות העניין ומסלולי הטיול מזמינים לבלות ביער יום שלם. בעונה זו תוכלו ליהנות מפריחת הסתיו של החלמוניות הצהובות, המשתלבות היטב עם הצבע הירוק ששוטף את היער. בית הכנסת נבוריה הוא מקום מצוין להתחיל בו את הביקור ומשם, איך אומרים – להתגלגל.

לביקור ביער בירייה ובית הכנסת נבורייה >>

טיול מדליק ביער קולה

בשיפולי השומרון, בסמוך לישובים אלעד, גבעת כ"ח, רינתיה, מזור ונופך, נמצא יער קולה. אם אתם מחפשים מסלול קליל, מוצל או כזה שבא לכם רק לזרוק בו מחצלת ולאכול סופגניות – היער מזמין אתכם בזרועות פתוחות לטייל בו. המאוזוליאום הרומי שהשתמר בכניסה הצפונית של היער מושך את העין, שכן המבנה השתמר בשלמותו וניתן לבקר בו.

למסלול הטיול ביער קולה ושיפולי השומרון >>

יער חרובית ותל צפית

אם חלמתם פעם על מסלול נוח, מוצל ומלא בנקודות מנוחה, אטרקציות ומתקנים לילדים, חלומכם עשוי להתגשם במסלול הטיול הזה. בתפר שבין השפלה למישור החוף הדרומי מסתתרות שתי פינות חמד: יער חרובית ותל צפית. ביער תמצאו מתקני שעשועים, תצפיות, שולחנות פיקניק רבים ומסלולים קצרים, בינוניים וארוכים, שמונגשים כולם לבעלי מוגבלויות ולכסאות גלגלים. פינת החמד השנייה היא תל צפית, הלוא היא גת הפלישתית, שטיול רגלי או ברכב סביבו יאפשר לכם להנות מההיסטוריה ומנקודת התצפית הגבוהה ביותר באזור. לא לפספס.

לביקור בתל צפית ויער חרובית >>

יער יתיר ושביל המתקנים החקלאיים

יש לכם כמה סיבות טובות לטייל ביער יתיר: הראשונה – פריחת החלמוניות, השניה – שביל המתקנים החקלאיים, השלישית – שביל ישראל והרביעית – חורבת ענים ובית הכנסת. היער, שנמצא בדרום הר חברון, מהווה ריאה ירוקה חשובה לעיר באר שבע ונחשב לאחד היערות הגדולים במדינה. שביל המתקנים החקלאיים קצר ומלהיב, ומפתח חשיבה יצירתית אצל הילדים. המעוניינים יוכלו גם להנות מתצפית יפה מהר עמשא לעבר בקעת באר שבע וים המלח. הביקור בבית הכנסת מומלץ גם כן.

לביקור ביער יתיר ושביל המתקנים החקלאיים >>

נחל פרצים והר סדום

חג חנוכה הוא הזדמנות מצוינת לצאת לטייל באותם מקומות שנראים תמיד רחוקים מדי. ובכן, העונה מתאימה, המסלול מגוון, דרגת הקושי קלה והמסלול אפילו מתאים לליל ירח מלא, אם יתאפשר לכם. בעבר שימש נחל פרצים למעבר הפרדות בדרכן לערבה. היום הנחל מהווה אטרקציה לטיול לילה מיוחד וכן מקום מפלט מהחום של מדבר יהודה. וכמובן שלא ניתן להתעלם גם מהר סדום המיוחד, שמהווה נקודת תצפית יפיפייה על ערבת סדום, ירדן והרי אדום ומואב.

למסלול הטיול בנחל פרצים והר סדום >>
 

לתחילת הכתבה

להמלצות נוספות על פעילויות חנוכה, אטרקציות וטיולים היכנסו ל"טיולי חנוכה" >>