רגעים למזכרת – אטרקציות

אם יש אטרקציה יפהפייה ואולי קצת מפתיע, לפחות לילדים, הרי היא הגן הבוטאני בקיבוץ עין גדי. בגן, שתוכנן וניטע בידי בני קיבוץ עין גדי, גדלים צמחים מכל רחבי העולם, שיוצרים יחד אוסף בוטאני ענק. האקלים הייחודי של המקום, המאופיין בקיץ חם וחורף המתון, הוא שמעניק לצמחים תנאים כה אידיאליים לפרוח ולצמוח ויוצר בגן פינות חמד מפעימות, דוגמת עץ הבאובב הענק.

מופע אל מול מצדה - חזיון אור וקול עושה שימוש בהר כתפאורה ולאורך 50 דקות מרשימות, מספר את סיפור ימיהם האחרונים של יושבי הר המצדה, בימי המרד הגדול. כאן, רגע לפני שהוכרעו בידי הכוחות הרומאים, כשהעתיד צפן להם שנים של עבדות, בחרו המורדים היהודים להתאבד והפכו למיתוס.

גן לאומי קומראן, אחד המקומות המרתקים, בצפון ים המלח, הוא המקום בו נמצאו המגילות הגנוזות, המוצגות כיום בהיכל הספר בירושלים. באתר הארכיאולוגי, ניתן ללמוד על חיי כת האיסיים, שיישבו את המקום ולסייר בין המבנים השונים שנשתמרו, כחדר הסופרים והמקוואות.

מצוקי דרגות - מרכז לתיירות מדברית, מציע מגוון רחב של פעילויות מדבריות. לצד חדרי האירוח ואתר הקמפינג, אפשר גם לצאת מכאן לגלישות סנפלינג וטיולי ג'יפים מודרכים, לעבור ימי גיבוש וסדנאות מנהלים שונות ועוד פעילויות סביב המדבר, נופיו ואורחות החיים בו.

מי שחפץ בפעילות רגועה, המשלבת קצת ספורט והרבה זיכרונות משפחתיים, מוזמן לשחק במגרש המיני גולף בעין גדי. במקום ממתינות לכם 17 גומות בהן תוכלו לנסות את מזלכם ולחבוט בכדורים הלבנים בין המתקנים השונים.

לכל כיס - נקודות חן

הלנים באזור המלונות של ים המלח, ועל אחת כמה וכמה באזור מלונות עין בוקק, יכולים לפסוע לאיטם אל אחד מנאות המדבר המקסימים והמלבבים באזור. מעיין עין בוקק, הנובע לאורך כל השנה, הוא בריכת מים צלולה, שעומקה כחצי מטר. גם הילדים יכולים לרחוץ בבריכה באין מפריע וליהנות מהמפל הקטן הנשפך אל הבריכה.

עוד בצפון ים המלח, בעין סדק, מסתתרים מעיינות תרמיים עשירים במינרלים. ההגעה למעיינות פשוטה וניתן להגיע, כמעט עד אליהם, ברכב. שימו לב, המעיינות חמים, גם בחורף, ויש להיזהר בטבילה בהם ולהתחשב במגבלות הגוף.

אתר ארכיאולוגי קדום, נמצא בסמוך לצומת זהר, נקודת המפגש של הדרכים לאילת ולים המלח. מצד זוהר שוכן בקניון נחל זהר ובין השרידים במקום, ניתן לראות את החומות, מאגר המים ושער המצד. בצד המערבי, ניתן לראות שריד נוסף, מהתקופה הביזנטית, זוהי הבריכה שנחפרה לרווחת יושבי המצד ועוברי האורח במקום.

לטיול יצאנו - מסלולים

את הטיול המשפחתי, בים המלח ומדבר יהודה, מערכת אתר טיולי ממליצה לכם לערוך במצדה. כאן, בהר בו בנה הורדוס את ארמונו ובו, בימי המרד הגדול, בחרו הקנאים בבתאבדות על-פני עבדות. אירוע שנשתרש כאחד המיתוסים הגדולים בתרבות היהודית. לא בכדי משמש האתר כאתר חניכה, טקסי התבגרות ועלייה לרגל לתנועות הנוער.

בכניסה למצדה, שהוכרזה, על-ידי אונסק"ו, כאתר מורשת עולמית, תוכלו ליהנות מסרט הסוקר את ההתרחשויות על ההר, מימיו של הורדוס ועד ימי המרד הגדול. מכאן ניתן לצאת ולטפס אל ההר באחת משלוש הדרכים: ברכבל, בשביל הנחש או בסוללה.

ומה רואים? מתקופתו של הורדוס אפשר לראות את ארמונותיו, בית המרחץ, המחסנים, מפעל אגירת המים ועוד. בין שרידי התיישבות הקנאים בהר, ניתן לבקר במבנים, ששימשו להגנה בעת המצור הרומאי, את בית הכנסת, המקווה ועוד.

למסלול המלא מצדה >>