יש לכם עסק? פרסמו אצלנו ››
איפה תטיילו?
מה תעשו?
עוד בלמטייל
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
רשימת ציוד
מגדירים
עקבו אחרינו
גולשים יקרים, יש להתייחס להמלצות המופיעות באתר בתור מידע שימושי בלבד. אתר "למטייל בישראל" אינו אחראי לביטחון המטיילים. יש להישמע בכל עת להנחיות פיקוד העורף ››

חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר  (1)
לא פחות מ- 360 שנה של היסטוריה, על הר הכרמל הירוק, עדה ייחודית ודת שסודותיה שמורים עמה, אוכל אותנטי ואתרים ייחודיים- כל אלה ועוד מביאים את הסיור בדלית אל כרמל להיות ממעניין ומהנה יחדיו. הקייטרינג חוויה דרוזית מזמין אתכם לסיור בכפר הדרו
קהילת המטיילים יקרה, בעקבות המצב הנוכחי, ייתכנו שינויים בפעילות העסק ובזמני הפתיחה והסגירה. מומלץ להתעדכן מול בית העסק בנוגע לשעות הפעילות.
אנחנו נמצאים כאן עבורכם, במרחב המוגן המיוחד שהקמנו, המרכז את כלל הפעילויות שתוכלו לעשות בבית, באזורים בטוחים ובקרבת מרחבים מוגנים. נעבור את זה ביחד! למתחם "מרחב מוגן" ››

מה עושים בחוויה דרוזית – בית אלמוכאתר ?

החוויה שאנו מציעים היא ייחודית. האירוח הדרוזי, האווירה הכפרית אותה ניתן לחוש בסיור בכפר דלית אל כרמל, הביקור בכפר בחלקיו ההיסטוריים, האנשים, הקולות, המראות, הנופים והריחות כל אלו מעניקים לחוויה הדרוזית את האותנטיות הדרושה ולכם את החוויה המגוונת ורבת הפנים. היכרות עם ההיסטוריה, עם העדה הדרוזית, עם המוזיקה הים תיכונית, וכמובן עם האוכל המצויין. 

אירוח שכולו חוויה דרוזית

נוסעים בין העצים והנוף המדהים אל תוך הכפר דלית אל כרמל, משם יוצאים לדרך לסיור בכפר העתיק בהליכה רגלית בין הבתים, בית הקלייה לקפה והניחוח של הקפה, בית הבד ושמן הזית, עד שמגיעים אל תוך הישוב העתיק. 

הביקור כולל:

בית העם הדרוזי בכפר-  הבית שבו כל אנשי הכפר מתכנסים על מנת לפתור בעיות חברתיות, וגם בבית הזה מתקיימים כל טקסי הקבורה והאבל. 

"ח'לוה" – בית התפילה הדרוזי - בדרכנו אנו נראה את בית התפילה הדרוזי הגדול והחדש, ויחד עם זה נראה גם את בית התפילה הראשון שהוקם בדליית אל כרמל, ועל דלתו שבחצר יש מגן דוד, מה הסיבה? מה הקשר? תשאלו כשתהיו בסיור וכך תקבלו תשובות.

הבית הדרוזי העתיק - אנו נעבור בשבילים הצרים שבין הבתים העתיקים, ונצפה לבית עתיק ונקבל הסבר על חלקיו, המבנה שלו ולמה מיועד כל מפלס? למה הדלתות גדולות? ולמה הם תמיד פתוחות? למה משמשים שני החדרים היחידים בבית ?

"אלמנזול" - בהגיענו אל המקום הראשון של מוכתאר דלית אל כרמל , אנו נסביר על בית ההארחה אשר שימש את המוכתאר לקבלת אורחיו מבחוץ ושימש גם מקום לישיבות מועצה מצומצמת לדיונים ופטירת בעיות נקודתיות בכפר, אלמנזול בנוי משני חדרים, מישהו יכול להסביר למה ?

בית יד לבנים – בית סיר לורנס אוליפנט – דלית אל כרמל -  הבית של סיר לורנס אוליפנט ,דפלומט וחובב ציונות בריטי, מחסידי אומות עולם , שהגיע והתגורר בדלית אל כרמל ורקם קשרים נפלאים עם אנשי העדה , כניסה לחדרו של לורנס אוליפנט , וכניסה לחד מזכירו שהיה – נפתלי הרץ אימבר ,שחיבר את התקווה מהמרפסת המפורסמת , עם הנוף אל הכרמל הירוק והים היפה.

הנביא אבו אברהים : האתר הקדוש לעדה הדרוזית ולבני הכפר דלית אלכרמל , מערת הנביא אבו אברהים , אחד מחמשת הנביאים החשובים ביותר בעדה , הנביא אבו אברהים הוא המגן של הכפר ע"פ האמונה? האם יש לכך הוכחות? נדע זאת בסיור .....

בית המוכתאר- הבית של מוכתאר דלית אל כרמל, ששופץ בחזרה לקדמותו ונפתח לכם במיוחד, באי החוויה הדרוזית , הבית בנוי משני חדרים גדולים עם "דיואן" כמו פעם, בבית נתארח ונקבל ארוחה כיד המלך, בנוסף נוכל לראות תמונות ומוצגים אותנטיים מההיסטוריה של העדה הדרוזית.

ולקינוח :

הרצאה - במהלך הסיור אנחנו נקבל הרצאה אודות העדה הדרוזית שתדבר על הנושאים החשובים כמו מקור הדת ומורכבותה , סודיות הדת , מעמד האישה , האמונה בגלגול נשמות , עיקרון "אלתק'יה" והקשר עם מדינת ישראל והעם היהודי , ההרצאות ניתנות ע"י מיטב המרצים כמו ד"ר ג'בר אבו רוקן , עורכי דין דרוזים תושבי המקום , ד"ר רמזי חלבי ואנשי דת שונים.

האם לא די בכך ?

חפלה דרוזית - למי שמתעניין במוסיקה וריקודים , החוויה הדרוזית מציעה חפלה דרוזית אותנטית , עם נגן עוד ונגן דרבוקה , עם שירי פריד אלאטרש וחפלה אותנטית עם ריקודי הדבקה הדרוזית ונעימות המוסיקה הקלאסיות שנית לקבל ....

החוויה הדרוזית מציעה גם את אופציות הסיור הבאות :

סיור קצר – שעה וחצי עד שעתיים הכולל סיור בכפר העתיק , כניסה לבית יד לבנים הרצאה ואורחה לבית המוכתאר.

סיור ארוך – 3 עד 5 שעות כולל תצפית במוחרקה וסיור מלא , הרצאה אודות העדה , וארוחה בבית המוכתאר.

שעות פתיחה של חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

בתיאום מראש בלבד.

איך מגיעים לחוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

ניווט
כתובת: דלית אל כרמל

בתיאום מראש

מדברים על חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר ?

מפה של מה באזור חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

טוענים עבורך את המפה

תגיות

דלית אל כרמל
ניווט
צילום תמונה ראשית: יוחאי כורם

חדשות התיירות בישראל

מה עושים באזור חוויה דרוזית – בית אלמוכאתר

כתבות על אטרקציות

מפת עגלות קפה בישראל

טוענים עבורך את המפה

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

חיפושים פופולרים עבור אטרקציות

שווה קריאה

כל ההמלצות הכי חמות גם באינסטגרם שלנו!