פסטיבל חוצות היוצר 2014

הפסטיבל האמנותי האהוב בירושלים חוזר ומתקיים גם הקיץ זו הפעם ה-39! שלל אירועי ופעילויות אמנות ומוזיקה ממתינים למבקרים.
| 20/05/2019

הפסטיבל הבינלאומי חוצות היוצר ירושלים, מתקיים במרכז לאומנות ולאמנות חוצות היוצר ובאמפיתיאטרון ע"ש מריל הסנפלד בבריכת הסולטן, אל מול מגדל דוד ולמרגלות חומות העיר העתיקה. הפסטיבל השנה בסימן 39 שנה לקיום האירוע התרבותי שהפך למסורת בירושלים ולאטרקציה התיירותית והאמנותית הגדולה ביותר בתקופת הקיץ.

בתצוגה הישראלית יקחו חלק כ-200 אומנים ואמנים מקומיים, שיציגו ציורים, הדפסים, קרמיקה, צורפות ותכשיטים, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, אומנות בטכניקות מעורבות עבודות עץ ועוד. 

אירועים מיוחדים

קפה תו - חצר נודדת למפגש בין תחומי ולקפה. קבוצת תו מזמינה את הקהל למפגש בין-תחומי, בחצרה הנודדת אשר תחנה במרכז פסטיבל חוצות היוצר. בחצר יעבדו בצוותא אמנים ואומנים אשר יציעו לקהל ממיטב תוצרתם לסיפוק צרכי הגוף והנפש. לצד כוס קפה או כוס יין, פת בדבש וגבינה, יוצע שרות דואר בין שולחני, צללית מרקדת, סיפור ושיר, מנגינה צוענית, יעוץ אישי - הכל על פי התפריט שיחולק לאורחים. החצר תיבנה ממערכת של פיגומים ויציעים שיפנו פנימה וגם החוצה – הקומות העליונות של היציעים ישמשו כבמות למופעים – מחול, מוסיקה, תיאטרון. הקומה התחתונה תשמש לבר ולפינות ישיבה לקהל. במרכז החצר תוצב במה רב שימושית, וסביבה, שולחנות וכסאות לסעידה ולצפיה. מן הקונסטרוקציה ישתלשלו טרפז וחבל לשימוש האקרובטים.

מתחם בצלאל - פרויקט "הבית הלבן" של בצלאל, הינו מיזם אומנותי ותרבותי ירושלמי בהובלת איגוד הסטודנטים של האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל. המיזם קם במטרה לשמש במה ייחודית ומעניינת להצגת יצירות הסטודנטים, לקידום יוצרים מוכשרים בתחילת דרכם וכן לאפשר לציבור חשיפה לעשייה האמנותית של הסטודנטים. הבחירה בעיצוב המתחם כ"בית הלבן" נועדה לשם העברת הפוקוס לעבודות הרב–גוניות של היוצרים מהמחלקות השונות. היצירה במרכז - הרקע לבן. כל עבודה מוצגת במקום המיועד לה, ממש כמו בבית. איך זה עובד? ציורים וצילומים תלויים בסלון, בגדים מסודרים בארון ותכשיטים ימצאו על השידה בחדר השינה.  בבית הלבן מוצגות עבודות של סטודנטים משמונה המחלקות: ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, אומנות, צילום, אומנויות המסך, צורפות ואופנה. 

מתחם המכללה האקדמית הדסה - הסטודנטים של החוג לתקשורת צילומית בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית הדסה בירושלים גאים ושמחים להזמינכם למתחם המכללה ביריד חוצות היוצר, בקונספט המיוחד שנבחר .Neverland המתחם מעוצב בהשראת אגדות ילדים, והעבודות שיוצגו וימכרו  הם  בנושא "חלומות" לפי הפרשנות האישית של כל אחד מהסטודנטים. זו הזדמנות לתת במה לסטודנטים, להציג ולמכור את עבודותיהם, ובאותה הזדמנות לספק חוויה ייחודית לכל המבקרים ביריד . בדוכן תוצב עמדה שבה יציגו הסטודנטים את תצלומיהם ויציעו אותן למכירה. במקביל יופעל סטודיו בעיצוב יוצא דופן שבו יצלמו הסטודנטים את באי היריד וייתנו בידם מזכרת יפה וייחודית.

המרכז לאומנויות העץ - הפסטיבל מארח את המרכז לאומנויות העץ בניהולו של אלי אבוסירה. במתחם יציגו וידגימו את תהליך היצירה. בניית כינורות בהדרכת שלמה מויאל, מומחה המלמד בארץ ובחו"ל. ועיצוב בעץ בהדרכת אלי אבוסירה, מייסד המרכז. הקהל מוזמן לחוות את תהליך היצירה מהשלב של עץ גולמי ועד למוצר האמנותי הסופי.

מופעים מוסיקאליים  -מדי ערב בשעה 21.00 מתקיים מופע מוסיקאלי מרכזי בהשתתפות מיטב האומנים הישראלים. המופע מתקיים בבריכת הסולטן, בבמה המרכזית.

בתצוגה הבינלאומית ישתתפו אומנים ואמנים רבים מחו"ל, שיציגו את יצירותיהם בתצוגות וביתנים מיוחדים. האמנים ידגימו את תהליך היצירה המאפיין את דרך עבודתם. התצוגה הבינלאומית כוללת אומנות אותנטית ומגוונת מהמדינות הבאות:

  • המזרח הרחוק: אינדונזיה, הודו, ויטנאם, יפן, נפאל, סין, סרילנקה וקוראה הדרומית
  • דרום ומרכז אמריקה: אורוגוואי, אל סלבדור, אקוודור, ארגנטינה,  בוליביה, גואטמלה, מקסיקו  ופרו,
  • אירופה: גרמניה, הונגריה, יוון, מלטה, מקדוניה, צ'כיה ורומניה.
  • אסיה: אוזבקיסטן, ארמניה, טג'קיסטן, טורקמניסטן, קירגיסטן.
  • אפריקה: אתיופיה, גאנה, דרום אפריקה, זימבאבואה, מדגסקר, קמרון וקניה.

הפסטיבל פתוח לקהל כל ערב (פרט ליום שישי) בין השעות 18:00 – 23:00. במוצ"ש משעה 21.00 ועד חצות.

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פסטיבל חוצות היוצר 2014

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...