חגיגות ראש השנה בקיבוץ יד מרדכי

היכרות עם המלכה והפועלות - סדנת אפייה מתוקה - טעימת דבש טרי - סיור מיוחד על עגלה רתומה לטרקטור ועוד פעילויות חינוכיות ומרתקות.
| 22/02/2019

הדבורים הקשוחות של קיבוץ יד מרדכי עבדו קשה בחודשי החופש הגדול. עכשיו כשחלות הדבש כבר מלאות, הכוורות מצוחצחות ונקיות, מוכנות הלוחמות לקבל את השנה החדשה ולארח משפחות וילדים בחגיגות הדבש של ראש השנה.

ב"בית הדבש והדבורה" של מכוורת יד מרדכי, הגדולה בארץ, ילמדו הילדים על תהליך ייצור הדבש. דבוראית לבושה בחליפת עבודה מיוחדת תיקח את המשפחות לסיור במכוורת ותפתח כוורת אמיתית ב"שידור חי" מול הילדים. באמצעות הפעלות מיוחדות יקבלו הילדים הצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים, הם ילמדו על חייהן, על המבנה המשפחתי המיוחד בכוורת, על המלכה והפועלות וכמובן על תהליך ההאבקה, ייצור הדבש ותרומתו לגוף האדם. לסיום הפעילות ילקקו הילדים דבש טרי וטהור ויכינו נרות מדונג דבורים אמיתי תוצרת יד מרדכי.

לאחר שהבינו איך מיוצר הדבש, יכינו הילדים את עוגת הדבש שכולנו אוהבים. במרכז המבקרים של הקיבוץ ישתתפו המשפחות בסדנת אפייה מתוקה, בה יכינו ביחד את עוגת הדבש והגזר המעולה של "המאפים של דליה" ביחד עם מומחי הדבש של הקיבוץ. כל משפחה תיקח איתה את העוגה הטעימה הביתה.

את הפעילות בקיבוץ ימשיכו המשפחות על עגלה הרתומה לטרקטור בסיור מיוחד וחוויתי, עם המוסיקה והשירים ברוח קיבוצית שעובר ועוצר בין תחנות שונות של ענפי המשק. הטרקטור יביא את המשפחות לפרות ברפת הסמוכה, שם ילמדו הילדים על תהליך החליבה, הכנת החלב ועל שגרת הפרות ברפת.

ולאחר מכן, בבית "קיבוץ של פעם", יחזרו המבקרים בגלגל הזמן אל ימי תחילת הקיבוץ לפני קום המדינה וישתתפו בפעילות חווייתית באווירה נוסטלגית של ראשית ימי הקיבוץ. הזיכרונות, החפצים והסיפורים יצליחו לשעשע ולהצחיק את המבוגרים והצעירים כאחד. הצעירים ילמדו להכיר חפצים שאינם קיימים עוד בחיי היום יום של העולם המודרני.

לסיום יגיעו המשפחות לאתר שחזור קרב תש"ח בו יוכלו לספוג קצת היסטוריה. הילדים יטפסו על טנקים שנותרו בשטח, יישבו במשוריין ויקבלו הסברים על כלי הנשק של אותם ימים. ניתן להתגנב בתעלות הקשר ולשמוע את סיפורי הגבורה מפי חברי הקיבוץ שלחמו מול הצבא המצרי.

הפעילות מתקיימת במסגרת חגיגות פסטיבל הדבש 2014 של "מועצת הדבש".

מידע נוסף:

  • מתי: ראש השנה תשע"ה,  25-27.9, ימים ה'-שבת, בכל שעה עגולה בין השעות  10:00-15:00
  • עלויות: כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות- 50 ₪ לאדם (מגיל שנתיים)
  • משך הפעילות: 2.5-3 שעות.
  • להזמנת כרטיסים מראש: www.daromlove.co.il
  • לפרטים נוספים: 08-6720559 | 052-3923104 | www.ym-tayarut.co.il

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על חגיגות ראש השנה בקיבוץ יד מרדכי

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...