כל המידע על טיול ליריחו! מנזר קרנטל, דיר חג'לה וארמונות הורדוס

ראשון, שבועות 24/5: עקב הביקוש הרב - טיול נוסף לעיר יריחו !

כולל מנזר דיר חג'לה, מנזר קרנטל, ארמונות הורדוס

טיול ידע לאוהבי הארץ וסיפורי הארץ

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

בתיאום עם גורמי הביטחון אנו נצא קצת מעבר לגבול...

נתחיל את טיולנו בדיר חג'לה או באתר הטבילה בסמוך לקאסר אל יהוד ונשמע את סיפור טבילת ישוע והקשר בין המקום לכתף יריחו-קרנטל. משם נמשיך אל העיר יריחו ונבקר בארמונות החורף על גדת ואדי קלט. לאחר מכן, נעלה אל מנזר הקרנטל המפורסם והיפהפה, מנזר תלוי על צוק אדיר ונהנה מנוף ואוירה ייחודיים....

נמשיך לעבר תל יריחו- משם הכל החל ולמעיין אלישע. את ארוחת הצהריים (לא כלול במחיר הטיול) נאכל בלב השוק התוסס בכיכר העיר ונהנה מאווירת השוק הססגונית... לסיום, נקנח בסיור מדהים בארמון הישאם- פנינה ארכיאולוגית אמנותית בצפונה של העיר.

נשמע את סיפור המרגלים שבאו לתור את הארץ, עם ישראל מקיף בשופרות וצלצלים את חומות יריחו עד שנפלו. אולי אפילו נפגוש בבלקון את רחב עצמה או אחת מבנותיה :)

יריחו הינה העיר המיושבת העתיקה בעולם ושדותיה זרועים ממצאים ארכיאולגים מכל התקופות. על פי המסופר בספר יהושע הייתה יריחו העיר הראשונה שכבשו בני ישראל בכניסתם לארץ ישראל. רחב הזונה תושבת יריחו, סייעה להם כאשר הסתירה את המרגלים ששלח יהושע בביתה.

על כיבוש העיר מסופר שהיה בדרך נס. בני ישראל סבבו את חומת העיר הבצורה פעם אחת ביום במשך שבוע, כאשר בראש המחנה צועדים הכהנים עם ארון הברית, וביום השביעי הקיפו שבע פעמים, תקעו בשופרות והריעו, ואז החומה 'נפלה תחתיה', והם פרצו לתוך העיר, כבשו ושרפו אותה.

יהושע בן נון הטיל קללה על מי שיבנה את יריחו מחדש: "אָרוּר הָאִישׁ לִפְנֵי ה' אֲשֶׁר יָקוּם וּבָנָה אֶת הָעִיר הַזֹּאת אֶת יְרִיחוֹ בִּבְכֹרוֹ יְיַסְּדֶנָּה וּבִצְעִירוֹ יַצִּיב דְּלָתֶיהָ" (שם ו' 26). על פי הרמב"ם חרם זה נעשה במטרה להשאיר את יריחו בחורבנה, שכל העובר שם יראה כי חומותיה נפלו כדבר אלוהים.

מעל העיר יריחו תלוי מנזר מהיפים בארץ דיר-קרנטל בו נבקר. המלך הורדוס בנה שם את אחד מארמונותיו וקרא לו על שם אימו - קיפריס. היום העיר בשליטה פלסטינית וביקור שם נעשה רק עם ליווי צבאי.

הטיול שלנו:

מדריך: מוטי

אוכל ושתייה: ניתן להביא מהבית, אנו גם נעצור בצומת אלמוג לקפה וארוחת בוקר (לא כלול). אנו נעצור בפארק טבע ביריחו להפסקת צהריים וכל אחד יאכל את שהביא איתו או רכש קודם בצומת אלמוג.

מה להביא: נעלי הליכה, טלפון סלולרי, בקבוק מים, לבוש צנוע לנשים

עלות הטיול: 200 ש"ח לאדם, אנחנו מתנצלים על המחיר הגבוה אבל הוא כולל אוטובוס צמוד וכניסות לכל האתרים, תשלום עבור מעבר הגבול ומדריך מקומי שיתלווה לטיול.

* קיום הטיול מותנה באישור בטחוני. האישור הוא קבוצתי, אך מונפק שמית לכל אחד מהמטיילים בקבוצה - ולכן ההרשמה תסתיים כשבוע לפני מועד הטיול.

לנרשמים יישלח במייל טופס בו ייצטרכו למלא את פרטיהם האישיים לצורך הנפקת אישור הכניסה - ואת הטופס המלא יש להחזיר ל"טיולים ואגדות" על מנת שנוכל להנפיק אישור זה.

נקודות איסוף באוטובוס מתל-אביב: 

  • 07:00 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב ליד מתחם שלמה SixT
  • 07:15 - צומת בית דגן בתחנת האוטובוס הצמודה למשטרה
  • 07:25 - צומת לטרון, ליד תחנת הדלק "אלון"
  • 07:45 - צומת שורש בתחנת האוטובוס בכיוון ירושלים
  • 08:15 - ירושלים צומת הגבעה הצרפתית
  • 17:00 - עלייה לאוטובוס ונסיעה חזרה (שעה משוערת)

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

לחצו כאן למעבר לאתר "טיולים ואגדות" להרשמה מאובטחת  

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

ביטולים: עד ה- 17/5/15, 20 ש"ח דמי טיפול לאדם, לאחר מכן אין החזרים