כל המידע על טיול לקברי צדיקים בצפת, הר מירון, סדנת סודות הקבלה

שישי 12/6: טיול לקברי צדיקים בצפת, עמוקה, הר מירון,

סדנת סודות הקבלה

טיול בנופי הגליל משולב בסדנת סודות הקבלה

 לבוא לטיול בלבוש צנוע !!!

אין זה קשה במיוחד לסגל לעצמך גישה רוחנית בלבה של אחת מארבע ערי הקודש בישראל, ערש לידת התורה הקבלית. כשהגעתי לביקור השנתי שלי בצפת, עיר הספוגה באווירת קדושה ויפהפייה כמו תמונה, ביקרתי בין סמטאותיה העתיקות, בין בתי הקשתות שלה הבנויים מאבן צפתית בינות עצים ירוקי עד ובין קברי הצדיקים הסמוכים אליה, הממוקמים בעמוקה ובביריה.

 

יפה כמו תמונה: צפת

 צפת הינה עיר שיושביה אנשי רוח, אמנות ותיירות, הממתיקה סודות מהעבר. אלא שלא מדובר באווירת הקדושה המיסטית בלבד שהופכת אותה לאטרקטיבית למטייל – גם האוויר הגלילי הצח בעיר הגבוהה חודר במלואו לריאות ומפיח חיים. נופי הגליל המונחים למרגלותיה שופעים בכתמי ירוק ותכול, וכיפת החרמון הצחורה מעטרת את קו הרקיע ביום חורף בהיר.

סמטאות צפת אפופות מיסטיקה ומסתורין והרחובות העקלקלים והמתפתלים על הגבעות שלה צופנים הפתעות למטייל המתחיל. כך, למשל, במהלך שיטוטי ברחובות הבחנתי בבתי הכנסת הקטנים שניגונים וזמירות בקעו מהם ואף בירכתי לשלום את חסידי האר"י הקדוש לבושי הלבן שהתהלכו מחויכים לצידי. ואילו כרזות הרחוב הצבעוניות הזמינו אותנו ללמוד נומרולוגיה ואסטרולוגיה קבלית או את רזי ספר הזוהר מפיו של רב ששמו הולך לפניו המגיע במיוחד לעיר.

 
חגיגת מוזיקה נשמה יהודית. כליזמרים מנגנים בצפת בכל פינה

בהמשך הסתנן לאוזניי צליל של נעימה צוענית, ובפנייה לסמטה הבאה הבחנתי בכלייזמר המפליא בניגוניו על קלרינט משופשף שקרץ לי בעינו. צמד ילדים מנומשים ומגודלי פאות רצו מחצר סמוכה, סבבו אותו וצהלו תוך הנפות ידיים קצביות במופע מחול מאולתר לכבודי, ואז נעלמו כלעומת שבאו.

הייתה זו עוד תמונה צפתית, אופיינית לצהרי היום

הגירוי המוזיקלי כמו פתח בפני צוהר נסתר יחד עם המלמולים ביידיש של אברכים צעירים שליטפו את אוזניי הסקרניות. החלטתי להעמיק בתוך הרובע היהודי, שם הבחנתי בבתי הכנסת העתיקים שלהם תקרה מוגבהת. העבר העשיר ניבט מהצבעים הדהויים של העיטורים המיוחדים ומספרי התורה העתיקים שעדיין היו שמורים בין כותליהם.

לאחר מכן החלטתי לשים פעמי אל הרובע הערבי, שם קמה קריית האמנים. בתוך הבתים המרהיבים צצו גלריות מרשימות, ותמונות וחפצי חן
  מילאו את חלונות הראווה. ביניהן, בחנויות הצרות, שקדו האמנים המקומיים על מלאכת ידם והציעו תפילין מעוטרים, כיפות רקומות וכלי כסף תוצרת יד לכל מזדמן.

כשנכנסתי לאחת החנויות, מוכרת חרושת קמטים ומאירת עיניים טפחה על כתפי בחום ואמרה: "לא חשוב המחיר חביבי, שלם כמה שיש" – העיקר שייעשה שימוש באמנות שלה. אך אל דאגה: התחושה השלטת בצפת היא שכאן לא עובדים בשביל כסף, אלא בשביל מצווה.

מלונותיה של צפת שמרו על צביונה העתיק, ומי שמעוניין להגיע לביקור של יותר מיום אחד יכול לשהות במלון רימונים, הממוקם בלב מושבת האמנים. המלון בנוי על חאן טורקי עתיק ששוחזר, ובין חדר האוכל לבריכת המלון נמצא גן פסלים מקסים שממרפסותיו נשקפים יערות צפת בהם קברות צדיקים ומקובלים.

אפשר גם לבקר במוזיאונים המרתקים של צפת המספרים את קורותיה, במצודה הצלבנית הענקית ולטעום מהפסטיבלים הססגוניים הנערכים בה, שהופכים אותה לחגיגה של צבעים מראות ואווירה.

סמטאות צפת השופעות קדושה, נפגוש אנשי קבלה מעניינים, אומנות יהודית, נבקר בגלריה של דיוויד פרידמן לסדנת קבלה בראי האומנות, נשוטט בגלריות ברובע האמנים ונפגוש בדרכינו אנשים מעניינים.

קברי צדיקים בגליל ובצפת

צפת היא אחת מארבע ערי הקודש בישראל. במשך השנים היוותה צפת את המרכז הרוחני של ישראל ופזורים סביבה קבריהם של צדיקים רבים שחיו בה.
הגישה לקברי הצדיקים באיזור דורשת נסיעה ברכב. לצדי הדרך תמצאו שלטים חומים עם כיתוב לבן המורים על ציוני הקברים. והנה מספר אתרים בהם נבקר:

בצפת נטייל בסימטאות הקסומות,נכנס לסדנת "קבלה בראי האמנות" נפגוש אנשי רוח מקומיים, נציץ לבתי כנסת עתיקים ונהנה מאוירת הקדושה היורדת על העיר לקראת כניסת השבת...

בהר מירון נמצאים קברי צדיקים רבים: רבי יוחנן הסנדלר, רבי הלל ותלמידיו, רבי שמאי ותלמידיו ואחרים וגם  כסא אליהו הנביא, אנו נבקר בקבר רבי שמעון בר יוחאי ונדליק נר לזכרו במקום בו ההילולה הגדולה כל ל"ג בעומר.

בעמוקה נבקר בקבר יונתן בן עוזיאל אשר תפילה אליו מבטיחה הצלחה בפרנסה, בזוגיות ובפריון...

הטיול שלנו:

אחראי טיול: מני בטלפון: 050-4314422 נא רשמו את המספר בזכרון הסלולרי שלכם, לכל מקרה.

מדריך: יגאל

מחיר: 150 ש"ח לכל הטיול כולל הדרכה, אוטובוס צמוד, סדנת קבלה. מספר המקומות באוטובוס כמובן שמוגבל ורק המקדימים זוכים!

למי זה מיועד: המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה נעימה בסימטאות צפת ובאתרי טבע.  מומלץ במיוחד לפנויים ופנויות (בכל גיל) כסגולה לזוגיות ונשים בכלל כסגולה לפוריות. הטיול לא מתאים לילדים.

מה להביא: לבוש צנוע! מים, נעלי הליכה סגורות, כובע, חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, מטעמים לפיקניק המשותף בסיום, כלי נגינה אם יש. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות לצד הדרך.

נקודת האיסוף באוטובוס מתל אביב:

  • 07:00 - תל-אביב תחנת רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT
  • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
  • 07:20 - צומת כפר שמריהו
  • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 08:00 - צומת יקנעם
  • 08:15 - צומת אלונים
  • 09:00 - צומת גולני
  • 15:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

לשאלות חייגו אלינו: 03-6818776

 לחצו כאן למעבר לאתר "טיולים ואגדות" להרשמה מאובטחת  

דמי ביטול: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. לאחר מכן אין החזרים.

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח