קסם בתי העץ -המושבה האמריקאית גרמנית הציורית ביפו

טיולי FREE TOUR: מה עושים בחורף בתל-אביב? הצטרפו אלי לסיור בפינה קסומה ולא מוכרת ביפו - המושבה האמריקאית-גרמנית. בסיור נגלה סיפור מרתק על שתי קהילות נוצריות שהגיעו להתיישב בקרבת יפו. בחלק מהסיור נשהה בתוך מבנים מקורים ....

רשימת הטיולים

  • 31/05/2019 (יום שישי) בשעה 09:00

מחירים

טיולי FREE TOUR

איפה נפגשים

יום שישי בשעה 09:00 ניפגש ליד מוזיאון האצ"ל בתש"ח (בית גידי), בצד המערבי המשקיף אל הים נחום גולדמן 2, גן צ'ארלס קלור הרשמה מראש חובה משך הסיור כשעתיים וחצי-עד שעתיים ושלושת רבעי שעה. הסיור מתאים לנכים. חנייה באזור המפגש בחניוני אחוזות החוף בתשלום, או בצד השני במתחם התחנה. אפשרות אחרת היא לאתר חנייה באזור המושבה האמריקאית גרמנית באזור הרחובות בר הופמן ואוארבך, בדרך אילת 21, יש משטח עפר שניתן לחנות עליו במידה ויש בו מקום ללא תשלום. יש לקחת בחשבון כ-10 דקות לנקודת המפגש. בסיום הסיור תחכה לכם המכונית. שימו לב! יש להגיע כמה דקות לפני הסיור כי החל משעת התחלת הסיור המדריך לא יוכל לענות לטלפונים.

על הטיול

טיולי  free tour – בספטמבר 1866 עגנה ספינת מפרש אמריקאית מול יפו ועליה אמריקאים מ'כנסיית המשיח'. על גבעה בשולי יפו הקימו בתי עץ לפי חזונו הציוני של מנהיגם ג'ורג' אדאמס. אדאמס לא בחל בטיפה המרה, והוביל את המושבה אל כישלונה. במקומם התיישבו  גרמנים טמפלרים  והפריחו את המושבה במשך עשרות שנים.
במושבה פרחו עסקי התיירות: במלון ירושלים, יסופר על שמות השבטים והנביאים שהחליפו את מספרי חדרים, במלון דו פארק ובגן המרהיב של הברון, יסופר על קורות הברון ועל המוזיאון הארכאולוגי שלו, שמוצגיו הוחזרו לארץ מסקנדינביה.
נבקר
בכנסיית עמנואל עם חלונות הויטראז' (חלונות משכית) הייחודיים שלה, ואם יתאפשר נצפה בהפתעה היסטורית מרהיבה במושבה.

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על קסם בתי העץ -המושבה האמריקאית גרמנית הציורית ביפו

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;