כתבה שיווקית

הקיץ מעבר לפינה והגיע הזמן לתכנן את החופשה. במרכז "רוח בהר" אשר בגליל מוצעות סדנאות קיץ חדשות, שיש בהן לימוד, הקשבה, הפנמה, התרווחות ומנוחה. כל מה שצריך בשביל קיץ נעים ורגוע.

מהו מרכז "רוח בהר"?

על הר כמון, לא הרחק מכרמיאל, הקימו יחד ד"ר דקלה ואיציק אורן את ביתם ומפלטם מתלאות היום יום ולצידו יזמו גם את מרכז "רוח בהר", שם הרוח שנושבת מן ההרים חוברת לרוחו של האדם. ד"ר דקלה אורן היא כירופרקטורית, מרפאה בקרניו סקרל, יוגיני. איציק אורן הוא ג'ודוקה ואיש חינוך.

ב"רוח בהר" מוצעות שורת סדנאות ופעילויות, אשר מטיבות עם הגוף והנפש, אוכל משובח במיוחד ברחבה מוצלת אל מול נוף מדהים, בריכה תכולה, קרירה ורוגעת ומקווה מים חמים ומפנק. כל אלו הופכים את השהות במרכז לחוויה בלתי נשכחת. המרכז מארח זוגות וקבוצות קטנות לאירועים מיוחדים.

הבריכה והרחבה המוצלת אל מול הנוף

הבריכה והרחבה המוצלת אל מול הנוף המרהיב

מרכז "רוח בהר" נבנה בהרמוניה ושילוב חומרים מן הטבע: אבן, עץ, ברזל, מים והרבה רוח... יש כאן רוגע, שלווה ונוחיות שקטה, מעט נזירית של מקדש בראש ההר. השהייה במרכז מעירה זיכרון עתיק של פעם. מרווה צמא למרחבים. העיניים מטיילות להן בין הגאיות וההרים, השרירים מתרפים, בית החזה נפתח והלב מתמלא שמחה.

בקיץ הקרוב מציע מרכז "רוח בהר" שתי פעילויות חדשות לחופשה מסוג אחר - חופשה שיש בה לימוד, הקשבה, הפנמה, התרווחות ומנוחה.

"מגע מרפא"-סדנה לזוגות, הורים וילדים

מטרת הסדנה היא להעניק לזוגות הבנה בסיסית לגבי סוגי מגע והיכולת הטבעית שלנו להשתמש במגע לריפוי. את המגע המרפא מתרגלים בחברותא, כאשר לומדים הקשבה לאחר, זיהוי צרכים של מי שמולנו ויישום של היכולת הטבעית שלנו להביא מזור ונחמה. דגש יושם על כבוד לעצמי וכבוד הדדי. אופן המגע נלקח מטכניקות מגע חדשניות. המגע מאוד עדין, בלבוש מלא, בנקודות כמו העורף, הגולגולת והאגן. מטרת המגע היא להשפיע על מערכות הגוף השונות ובעיקר על מערכת העצבים.

הורים וילדים ב"רוח בהר"

במהלך הסדנה משפרים את הביטחון והאמון העצמי, ביכולת שלנו לעזור לאחרים. המשתתפים לומדים מתי להגיד "לא" למגע שאינו מיטיב עימם ומתי הגוף מבקש מגע, כדי להירגע ולהירפא. התחשבות בצרכיהם של האנשים והחיות שמסביבנו חשובה מאוד לעזרה הדדית ולתחושה של קהילתיות ויחסי חברה הרמוניים. האפשרות לזוגות או להורה וילד לגעת אחד בשני באופן שמביא חיבור ואהבה, היא הזדמנות פז ומתנה ייחודית.

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

הסדנה בהנחיית ד"ר דקלה אורן.

מסע לתרבות הגוף והנפש של המזרח הרחוק - בושידו

בושידו (ביפנית "דרכו של הלוחם") הוא קוד ההתנהגות של הסמוראים (אבירים) ביפן הקדומה. הבושידו הנחה את הסמוראי לחיים נכונים כלפי עצמו וכלפי הקהילה. באופן מיוחד, הושם הדגש על אומץ, כבוד, יושר ובעיקר מסירות ונאמנות להורים ולממונים, כערך עליון. תורות ואומנויות הלחימה שהתפתחו בהשפעת הבושידו הדגישו את השילוב המוחלט של שליטה במיומנויות גופניות ושליטה ברוח ובנפש הלוחם. מחשבה נכונה, נשימה נכונה ופעולה נכונה הן המפתח לשלמות.

בסדנה לומדים ומתנסים בעקרונות הפילוסופיים והגופניים, שמייחדים את אומנויות הלחימה הללו: מודעות, נשימה, עמידה והליכה נכונים, שיווי משקל, שליטה עצמית, הגנה והתקפה בידיים ריקות, איך לפול ואיך להפיל, שימוש בכוח היריב נגדו ועקרון "יעילות מכסימלית בתנועה".

עקרונות הבושידו בכלל ואומנויות הלחימה בפרט הם בעלי משמעות רבה לכל אחד גם בימינו, לשיפור הביטחון העצמי והיכולת האישית. הסדנה מאפשרת התנסות בטכניקות שונות, הדורשות שיתוף פעולה ומהוות גורם חיובי לגיבוש ולמוראל קבוצתי. הפעילות מתאימה לגברים ונשים בכל הגילים.

הסדנה בהנחיית איציק אורן.

לפרטים נוספים, היכנסו לאתר "רוח בהר".