כל המידע על פינת האוכל

כשנכנסים לפינת האוכל בקריית טבעון, יכול להתקבל הרושם שבסביבה הזו האנשים הפסיקו לבשל. קשה לנו לזכור מקום בארץ שמציע כזה מבחר גדול וראוי של אוכל מוכן לקחת הביתה. מיני תבשילים של בשר ועופות צלויים חיים בשלום לצד מבחר גדול של אוכל צמחוני וטבעוני, וכולם ביחד מעלים שם ריח טוב.
 

מקהלה של ריחות טובים בפינת האוכל. צילום: איתיאל ציון
צילום: איתיאל ציון


מקהלת לביבות, חלקה חף מביצים וגבינות, מקדשת את הטיגון העמוק, עושה שימוש בקינואה, בורגול, חיטה ועוד. מבחר סלטים מבושלים וחיים, לחמים, עוגות, עוגיות, ממרחים תוצרת בית, חטיפי Raw Food (אוכל נא), מיני גבינות, והנה קולקציה של שמני זית מבתי בד שבאזור – ואנחנו עוד הגענו באמצע השבוע, בסופו מתווסף לכל אלה מבחר מרשים של בשרים מעושנים וביף בורגיניון.

על המקום מופקדת אתיקה קשת. גיא, האיש שאיתה, על המעשנה, ובמטבח צוות גדול מוציא מהכוח לפועל את הרעיונות של השניים האלה, שמהלכים במסדרונות האוכל כבר עשרים שנה.
 

המבחר המרשים של פינת האוכל. צילום: איתיאל ציון
צילום: איתיאל ציון


ההיצע של המקום סולל את הדרך לארוחת בוקר נעימה. בצהריים תוכלו לקבל שם ארוחת צהריים, הכוללת מנה עיקרית ושתי תוספות. זה גם יופי של מקום להזמין ממנו משלוח לצימרים שבסביבה או להרכיב סל פיקניק מסוגנן בדרך צפונה, נגיד בתוך סל פלסטיק צבעוני, מאלה שראינו בזווית העין, תחת השולחן שעליו מוצגות הלביבות.

אזהרת מסע

בסתם יום של חול בשעת בוקר מאוחרת, התקשינו מאוד למצוא במרכז טבעון מקום חנייה.

מחירים: ארוחות צהריים – טבעונית: 42 ₪, צמחונית: 48 ₪, בשרית: 54 ₪.

איפה מטיילים בסביבה?

בין גבעות הגליל התחתון המוריקות ומלאות עצי הזית, מתחתר לו נחל ציפורי ומזמין אתכם לטיול מעגלי קליל וקצר (ארבעה קילומטרים) על יד המים. תוכלו ללכת במסלול הכחול החוצה את המים, או ללכת על המדרון ולהיעזר בסימונים של שביל ישראל, ובדרך לראות טחנת קמח מרשימה, את הנחל מתפתל ב-360 מעלות, צמחים יפים וכמה ישובים קטנים שהוקמו באזור במרוצת השנים.