1. בריכה בבית - לא חייבים מרפסת! מלאו את בריכת הגומי במים נעימים, הניחו אותה במרפסת, בחצר או אפילו בסלון, הוסיפו צעצועים, משקפת צלילה ויאללה, למים! אין לכם בריכת גומי? מלאו אמבטיה!

2. באולינג! אספו בקבוקי שתייה בגודל 1.5 ליטר או ליטר, תנו לילדים לקשט אותם, מלאו במים, סדרו אותם במסדרון ואל תשכחו כמובן גם כדור מתאים (פלסטיק, גומי, מה שיש).

3. מסלול מכשולים ביתי - שרפרף קטן, סל כביסה, ארגז הפוך וטיימר בטלפון הנייד - וקיבלתם מסלול מכשולים שיעזור קצת לעייף את הקטנים.

4. מירוץ מכוניות ביתי - בעזרת קרטון גדול של סופר או משלוח כלשהו, ציירו מסלול מירוצים, קחו את מכוניות הצעצוע וצאו לדרך!

5. קמפינג בבית - כן כן בסלון! פותחים אוהל במזגן, מביאים שקי שינה, מכבים את האורות, מדליקים פנסים,צולים בזהירות מרשמלו בבית וישנים באוהל. עם קצת מזל, אפילו לא תפגשו ביתושים.

6. מעבירים הלאה - בעזרת קופסה או שתיים, ממיינים בעזרת הילדים את הצעצועים והספרים שהם כבר כמעט לא נוגעים בהם, מאפשרים להם להחליט מה לשמור ומה למסור, ובסוף לוקחים אותם איתכם להביא את הארגזים לתרומה ובדרך מספרים להם כמה הצעצועים שלהם - ישמחו ילדים אחרים.

7. מכינים ארטיקים - מכינים בעזרת הילדים ארטיקים ביתיים טעימים, נותנים להם לבחור פירות, יוגורט, תוספות וכל מה שמתחשק להם, מערבבים הכל בשייק ויוצקים לתבנית ארטיקים. מקפיאים לכמה שעות - ונהנים!

8. יצירה - קונים גליון ענק של ציור ופורשים על הרצפה הקרירה, לוקחים צבעים מתאימים וכל אחד מצייר לו בפינה אחרת. בסוף - תולים את העבודה המשותפת!

9. אלבום משפחתי - מלא זמן כבר רציתם להכין אלבום דיגיטלי ממליוני התמונות שמחכות לכם בענן ולא הספקתם? יום קיץ ארוך זה בדיוק הזמן! חברו את המחשב לטלויזיה ומיינו את התמונות ביחד עם הילדים, בדרך הם כמובן יצחקו וייזכרו בסיפורים ובאירועים משעשעים שקרו תוך כדי. לאחר שסיימתם למיין, העזרו בהם לבניית האלבום והציעו להם לכתוב שורות משעשעות לצד התמונות. תהיו בטוחים שהם יהיו גאים במיוחד מהתוצאה.

10. ג'ימבורי ביתי - הוציאו את המזרונים מהמיטות (הזדמנות טובה גם לאוורר את המיטה) הוסיפו כריות ושמיכות פוך מפנקות ויאללה - לקפוץ!

11. משחקים באוכל! הכינו עם הילדים פיצות קטנות ותנו לכל ילד לקשט את שלו בתוספות. הכינו ביחד עוגיות ותנו להם להכין מהם צורות שונות ומשונות ולקשט בסוכריות. אפשר גם להכין שיפודי פירות צבעוניים ואפילו לשחק עם צבעי מאכל אכילים.

12. סרט בפוך - הדליקו מזגן, ביחרו סרט לכל המשפחה, תנו לילדים לצייר כרטיסים וגיזרו אותם בכניסה, הכינו פופקורן, הרחיקו טלפונים והתכרבלו ביחד בפוך. בילוי מושלם ללא הפרעות או הוצאות יקרות.

13. יצירה ומשחק - כל דבר כמעט בבית יכול להפוך למשחק! הכינו מבוך לבובות מקיסמי אוזניים, אוטובוס מקרטון חלב ריק, טלפון משתי קופסאות יוגורט ריקות וחוט ועוד!

14. תיאטרון בובות - מקרטון גדול הכינו במה, הלבישו את הבובות, תחליטו על סיפור ותציגו אותו ביחד עם הילדים, אל מול קהל שבוי. מחיאות כפיים בסוף מובטחות.

15. נקיון ומוזיקה - כל ילד מקבל מטלית ובוחרים שירים שאוהבים. נותנים להם עד שהשיר נגמר - לסיים לנקות את החלק שלהם, ולעבור לחלק הבא.

16. דוכן התכשיטים - חרוזים, צמידים, חבלים וחוטים - כל מה שצריך להכנת תכשיטים לכל בני המשפחה (אפשר גם לסבא וסבתא).

17. קופסת נעליים ריקה, שלושה גלילים ריקים של נייר מגבת או נייר טואלט, כדורים קטנים ויש לכם מגרש שעשועים לכל דבר! תנו לילדים לצבוע ולקשט ויש לכם מסלול מכשולים מפואר!

18. יום תחפושות - הוציאו את כל התחפושות בבית, תנו לילדים להתלבש ביניהם והציעו אפילו לאפר אותם! צלמו את כל התחפושות ואפילו אפשר להעלות הצגה ביחד!

19. חפשו את המטמון - מכינים לילדים כתב חידה עם רמזים שמתחבאים ברחבי הבית. בסוף המסלול - תחכה להם הפתעה.

20. הכינו ברכות לשנה הבאה - זה אף פעם לא מוקדם מדי לגזור, לקשט ולהדביק ברכות למשפחה ולחברים לשנה החדשה ולשנת הלימודים הבאה.