בעולם בו הרשתות החברתיות הפכו להיות פלטפורמת ההסברה המובילה, משפיעני הרשת הבינו שגם בתקופת המלחמה הם יכולים לסייע ולהיות שגררי הסברה ישראלית, לרתום את הקהילה שלהם ולתרום למאמץ הלאומי. 

משפענים בתחום התיירות שבשגרה רגילים לתעד טיולים ברחבי העולם ולהמליץ לנו על יעדים חמים, מסלולים ומסעדות, התגייסו בעורף למען ישראל. איך הם נרתמו וכיצד גם אתם יכולים לעזור? כל הפרטים בכתבה

התגייס להסברה הלאומית: אור בן יהודה

אור בן יהודה, הוא אחד ממשפיעני התיירות המובילים בארץ ובימים רגילים מפרסם המלצות מעוררות קנאה לטיולים בארץ ובעולם ומשווק חברות תיירות ותעופה.

בימים אלו, הוא נרתם למאמץ ולוקח חלק בנבחרת ההסברה הלאומית. במסגרת הנבחרת, אור משתף סרטוני הסברה ומעביר הרצאות ייחודיות על חשיבות ההסברה הישראלית ובאיזה דרכים כולנו לקחת חלק במאמץ ההסברתי הלאומי. 

רוצים לקחת חלק? צפו בלייב שלנו עם אור בן יהודה בנושא ההסברה הישראלית» 

הפוגה בחסות “סיפורו של נווד”: לונלי פלג

רגע של הפוגה לחיילים שבשטח! לונלי פלג הוא נווד דיגיטלי שמתעד את החוויות והמסעות שלו בארץ ובעולם. בימים רגילים, לונלי, מעביר הרצאות מרתקות. במהלך ימי המלחמה, הוא החליט להגיע לחיילים שבשטח ולהעביר להם את ההרצאה המצליחה שלו ״סיפורו של נווד״, על מנת לחזק, לשמח ולהעצים אותם. 

בהרצאה הוא משתף על חוויות בבלתי נתפסות שעבר, מספר על תובנות ומציג  תמונות וסרטונים מהעולם שיגרמו לכם לרצות לצאת מהקופסא. 

חזקים בעורף: דנה גת

בימים רגילים, דנה גת, מתעדת ומשתפת את אלפי העוקבים שלה בהמלצות לטיולים ומסעדות בארץ. בימים אלה היא מחזקת בעורף ונרתמת למאמץ הלאומי במספר יוזמנות. כבר ביום הראשון של המלחמה היא פתחה חמ”ל מיוחד שהיא מתפעלת עם עוד 67 מתנדבים מתוכם 30 מוקדנים. חמ"ל לוגיסטיקה שאחראי על גיוס ורכישת ציוד לחיילים מהצפון ועד הדרום וחמ"ל דירות שאחראי למציאת דירות למפונים. "עד היום סייענו ל-2,000 איש למצוא פתרון מגורים זמני" אומרת דנה. 

היא פתחה קבוצת וואטסאפ בשם: "עוזרים לדרום להתאושש", שאליה הצטרפו 4,000 איש עד היום. בנוסף, היא פתחה חמ"ל נוסף שמסייע למשפחות החטופים, הנרצחים והפצועים ובין היתר דואג להגיע להלוויות, לבקר את משפחות החטופים ולדאוג לציוד בסיסי לילדים שהוריהם נרצחו או נפצעו. 

המרכזייה בחמ"ל פתוחה מדי יום בין השעות 09:00-19:00 ודנה מספרת שמה שהכי חשוב להם לקדם כרגע הוא פתרונות אירוח כי יש יותר ויותר מפונים גם מצפון הארץ. במידה וגם אתם יכולים להרתם למאמץ ויש לכם דירה פנויה עם ממ"ד באזור המרכז או פתרון אחר שיכול לסייע, התפנו לחמ״ל של דנה והם ישמחו לעזור.

למען קיבוץ ניר עוז: נתאי לדאני

בשגרה, נתאי לדאני משתף את עוקביו ברשתות החברתיות על מסעותיו ברחבי העולם, בין היתר עשה טיול בעקבות הספר “מסביב לעולם 80 יום” וטייל במדינות המאושרות בעולם.

בשירותו הצבאי נתאי שירת בדובר צה”ל ובימים אלו, נרתם ומתנדב כדובר קיבוץ ניר עוז שאיבד כרבע מחבריו, שנרצחו או נחטפו בשבת השחורה. תושבי הקיבוץ, פונו לאילת, שם הוא נמצא בחודש האחרון ומסייע להם למען החזרת יקריהם, כ- 75 חטופים מקיבוץ ניר עוז.

מחזקים תיירות כחול לבן: דנה גלבוע ולמטייל 

דנה גלבוע, היא משפיענית בתחום התיירות ומומחית בתחום השיווק ברשתות החברתיות שביום יום מעבירה סדנאות והרצאות בתחום השיווק הדיגיטלי. כיום, דנה מסייעת לעסקים גם בזמן המלחמה. 

דנה הצטרפה אלינו ללייב מרתק בו היא ענתה על כל השאלות הכי בוערות לבעלי העסקים במהלך המלחמה. האם נכון להניע מחדש את העסק? איך מפרסמים בזמן מלחמה? באיזה פלטפורמות כדאי לשווק? ולמה חשוב להיערך ליום שאחרי?

בעלי עסקים בתחום התיירות? אתם לא לבד! צפו בלייב שלנו עם דנה גלבוע»