בכתבה זו:

פארק המצפה התת ימי באילת

המצפה התת-ימי נמצא במרחק של כשבעה קילומטרים דרומית לאילת ומהווה אטרקציה ימית של ממש. הפארק מציע ביקור בשונית האלמוגים, בבריכת הכרישים ובבריכת צבי וחתולי הים. בנוסף, ניתן לרדת עד למצולות הים האדום וזאת באמצעות הצוללת הצהובה, המגיעה לעומק של 60 מטרים. המצפה ממוקם בעומק של שישה מטרים מתחת לפני הים וההגעה אליו היא באמצעות גשר, באורך של כ- 100 מטרים. מעבר תת-מימי מחבר בין שני חדרי הצפייה, אחד צופה על השונית הידועה בשם "הגנים היפניים" והשני צופה על שונית האלמוגים, המטפסת כלפי מעלה ולהקות הדגים מסביבה, לעבר המים העמוקים. באקווריום ובמוזיאון תמצאו 38 אקווריומים, שבהם יותר מ- 500 מיני דגים, אלמוגים, חסרי חוליות ועוד יצורים החיים בים האדום.

ראש הנקרה

הנקרות המרהיבות שבגליל המערבי הן תוצאה של תהליך גיאולוגי, הנמשך על גבי אלפי שנים ועד עצם יום זה. סדקים שנפערו בסלע בעקבות תהליכים תת-קרקעיים, ספגו עם השנים את מי הגשמים, שחדרו דרכם ויצרו מחילות ומערות ימיות (הידועות גם כנקרות). המסלול שעובר בנקרות הוא באורך של כ- 200 מטרים וניתן להליכה גם בשעות הלילה (לקבוצות בתיאום מראש) ופתוח לכל אורך השנה. לטובת המבקרים במקום, קיים רכבל תלול, היורד מגובה של כשבעים מטרים ומשמש כאמצעי הגישה העיקרי לביקור בנקרות. המבקרים יוכלו ליהנות גם ממייצג אור-קולי (באורך של 15 דקות), המוקרן על גבי הסלע החצוב ובו מוצג סיפור הנקרות. הקטנים יזכו גם לחוות נסיעה ברכבת חביבה (פעילה בחגים ובשבתות), העוברת בין אתר הנקרות וחוף אכזיב.

מועדון הצלילה בקיסריה העתיקה

מעבר להיותו אטרקציה ימית איכותית ומלהיבה, מועדון זה, הוא למעשה מועדון הצלילה העברי הראשון במימי הים התיכון. המועדון נמצא בלב הגן הלאומי נמל קיסריה ועל חורבות עתיקותיו של נמל הורדוס, השקוע במצולות. ניתן לצלול לפארק הארכיאולוגי התת-ימי, הנחשב יחיד מסוגו בעולם. פארק הצלילה עצמו מציע ארבעה מסלולים מסומנים במצופים וחבלים. הצלילות מוכוונות, כך שהצולל במקום יזכה להיחשף בצורה המיטבית לאתרים ההיסטוריים וזאת, בעזרת מפה מצורפת, המפרטת אודות האתרים הנראים במהלך הצלילה. מועדון הצלילה בקיסריה העתיקה מציע שלל אפשרויות צלילה לצוללנים מוסמכים וגם לחסרי ניסיון. כמו כן, ניתן לבצע במקום שנירקול מודרך, הנערך בקרבת החוף ומציג את שרידיו של הנמל ההרודיאני ואת מגוון החי והצומח במימי הים התיכון.

חוף נווה ים

חוף נווה ים שוכן במרחק של כעשרים קילומטרים דרומית לחיפה ומרכז בתחומו מספר אטרקציות ימיות לכל המשפחה. חוף הים עצמו הוא בצורת חצי אי קטן, השוכן בלב מפרץ ובו גייזרים מיניאטוריים, כמה איים קטנים ולגונות מים טבעיות ומסקרנות. בסמוך לחוף, נמצא פארק המים "שונית" ובו מבחר מגלשות מים, בריכת שחייה גדולה, מיטות שיזוף וג'קוזי ענק. למיטיבי הלכת שבינינו, מומלץ לצעוד במסלול החוף הדרומי, המגיע עד לשמורת חוף הבונים–דור היפהפייה.

פארק הדיג – מעיין צבי

ממש למרגלות הכרמל ובסמוך למושבה זיכרון יעקב, נמצאות בריכות הדיג של קיבוץ מעיין צבי. פארק הדיג שוכן על שפת אגמון טבעי, ממש בין בריכות הדיג הגדולות ושפך נחל דליה, הזורם לים הסמוך. הפארק מציע שפע של פעילויות ואטרקציות משפחתיות מהנות, כשביניהן כמובן, ניתן לקחת חלק בדיג חוויתי וקליל. עוד במקום: פינת מתנפחים, גשר וסולם חבלים, פינת חי, תחנת קמח עתיקה, משחקי כדור, אפיית פיתות, רכיבה על חמור, בריכות שכשוך, טיולי אופניים ושייט בסירות משוטים. מיקומו האטרקטיבי של הפארק, בשילוב הפעילויות הרבות שבו והקרבה לחוף הים, יכולים למלא יום בילוי משפחתי וזאת, מבלי להרחיק עד קצוות הארץ.

ריף הדולפינים באילת

אחת האטרקציות הימיות החשובות והמהנות באילת, הינה ביקור חוויתי מרתק בבית גידולם הטבעי של היונקים הימיים והידידותיים. מתוך מגוון הפעילויות המוצעות בריף הדולפינים, מומלץ בחום לנסות את השחייה והצלילה עם הדולפינים. מדובר בפעילויות המתבצעות בקבוצות קטנות (עד שלושה משתתפים) ומאפשרת הצצה מקרוב לאופן התנהגותם המסקרנת של הדולפינים ואורך חייהם בים האדום, בשעה שהם עסוקים במשחקים, חיזורים וציד. לאלה מכם המעוניינים בחוויה רגועה ושקטה ללא צורך להרחיק מהמקום, מומלץ לנסות את בריכות ה"סתלבט", הנמצאו בסמוך לחוף. במתחם זה שלוש בריכות שונות: בריכת מי ים, בריכת מים רכים ובריכת מי מלח (המאפשרת ציפה מוחלטת). כל שלושת הבריכות מחוממות, מוצלות ועוטפות את הרוחצים בהן, במוסיקה מרגיעה, הבוקעת מקרקעית הבריכות.

לכתבות, טיפים והמלצות מרעננות נוספות במדור טיולי קיץ >>