עיריית תל אביב - יפו תקיים מגוון אירועים לכבוד חג החנוכה בכל רחבי העיר למען הרמת המורל וחיזוק התושבים. בין האירועים שיתקיימו יהיו טקסים להדלקת נרות, הצגות לילדות ולילדים, מייצבים אומנותיים ברוח החג, הופעות מוזיקה, טקס הוקרה למתנדבים ולמתנדבות ועוד המון הפתעות באווירת החג שירימו לכם את המצב הרוח ויאירו את הלב.

מייצב חנוכיית ענק ביפו

בטיילת היפה של יפו בסמוך לכיכר השעון, תוצב חנוכיית ענק אינטראקטיבית שקניה ידלקו באור צהוב כאות הזדהות עם החטופים, החטופות ומשפחותיהם בצירוף שלטי "bring them home NOW" שיתלו על קני החנוכייה המיוחדת שנוצרה על-ידי "סטודיו סיטי פלטון".

  • מתי ? 7 - 17 בדצמבר

חנוכיית הענק ביפוחנוכיית הענק ביפו | סטודיו סיטי פלטון, צילום: טל ניסים

הדלקת נרות חנוכה מרכזית בכיכר רבין ובכיכר התרבות:

הציבור מוזמן להצטרף לטקסי הדלקת נרות שיתקיימו בכל ערב מימי החג בכיכרות העיר המרכזיות: 

כיכר רבין-  טקס הדלקה בכול יום מימי החג בשעה 18:00, וביום שישי בשעה 15:45, מוצ"ש בשעה 19:30.
כיכר התרבות- טקס הדלקה בכול יום מימי החג בשעה ב-17:00, וביום שישי בשעה 15:45, מוצ"ש בשעה ב-20:30

  • מתי?  7 - 15 בדצמבר

אור עולה בכיכר ביאליק

בואו לפעילות והדלקת נר ראשון בכיכר ביאליק עם אירוע קהילתי ואמנותי, הפתוח לקהל הרחב, באירוע תוכלו ליהנות מ'חנוכיית הכיכר' - מיצב אור של האמן אריאל קוצר, "שחקו" - מתחם משחקייה ויצירה, טקס גילוי אור - בהובלת מור שמעוני ובליווי המוזיקאי סאן טיילור והופעה של מקהלת מעיין - בניצוחה של נעמה נצרתי גורדון.

  • מתי?  יום חמישי , 7 בדצמבר , בשעה 17.00

מיצב סביבונים מוארים ביפו

במהלך עונת חג החנוכה יוצבו סביבונים גדולים ומוארים שנוצרו ע”י סטודיו " סיטי פלטון" ברחבת בית דניאל בשדרות ירושלים, ליד מרכז מנדל. בואו לראות, לשמוח ולהצטלם.

  • מתי? בתאריכים 1 - 16 בדצמבר 

מאירים את מרפסות העיר

במהלך השבוע הקרוב, עיריית תל אביב- יפו תחלק לתושבי ותושבות מרכז העיר דגלי באנרים ושרשרת נורות-לד לטובת פעילות “לראות את האור”, פעילות בשיתוף הקהילה שבה ייתלו הדגלים המוארים במרפסות העיר ויחממו את הלב.

  • מתי? יום חמישי, 7 בדצמבר, בשעה 18:00

מדליקים את הירקון באור

בואו להאיר את נחל הירקון ולחגוג את חג החנוכה עם מרכז דניאל לחתירה שבצפון העיר. המרכז יארח פעילות מיוחדת שבה הציבור מוזמן לבוא ולהכין סירות ולהשיט אותם בנחל הירקון. כמו כן יהיה טקס הדלקת נרות חגיגי.

  • מתי? יום שני, 11 בדצמבר, בשעה 16:30

צעירי תל אביב בהופעת חנוכה למשפחות המפונים 

עיריית תל אביב- יפו תקיים אירוע חנוכה למפונים ולמפונות מקרית שמונה במרכז השלום במידטאון. באירוע תתקיים הופעה של להקת צעירי תל אביב להרמת המורל וגם הדלקת נרות, חלוקת סופגניות, שירים, ריקודים ועוד הפתעות.

  • מתי? יום שני, 11 בדצמבר, 18:00

פעילות קהילתית למען מפוני קיבוץ רעים

כולם מוזמנים לפעילות התנדבותית במרכז הקהילתי בשכונת שפירא להכנת מארזי חורף למפונים ולמפונות מקיבוץ רעים לכבוד חנוכה.

  • מתי? יום שני, 11 בדצמבר, 16:00

טקס הוקרה לפעילות ההתנדבותית של תנועות ומרכזי הנוער בעיר, בהשתתפות נציגים מקיבוץ בארי

בנר השביעי של חנוכה יתקיים טקס הוקרה לפעילות ההתנדבותית של כלל תנועות ומרכזי הנוער בתקופת המלחמה בבניין העירייה של תל אביב-יפו. הטקס יכלול הדלקת נרות עם נציגים מקיבוץ בארי בהשתתפות נוער מפונה והופעה של בניה ברבי.

  • מתי? יום רביעי, 13 בדצמבר, 18:00

כל האירועים יתקיימו בהתאם להנחיות פיקוד העורף ועשויים להשתנות בעקבות המצב, הקהל מתבקש להתעדכן באתר העירוני של תל אביב-יפו לפני כל אירוע.