בכניסה לפארק אופקים נחנכה דרך חדשה, “דרך הגיבורות”, שמנציחה את גבורתן של נשים ישראליות, שפעלו בקור רוח במהלך המתקפה האכזרית בשבעה באוקטובר. הודות לעוז ליבן ותושייתן, הצליחו אותן נשים להציל את חייהן של עשרות אנשים.

“דרך הגיבורות” הושקה אתמול (יום א’) בטקס חגיגי ומרגש של קק”ל, אותו הנחתה לינור אברג’יל, אישה אמיצה נוספת שפועלת בימים אלו להעלאת נושא האלימות המינית כלפיי נשים במהלך המתקפה הקשה. בטקס, לקחו חלק 20 נשים מובילות, שהצילו חיים במהלך השבת השחורה, בהן אזרחיות, מתנדבות ולובשות מדים.

נורית כהן, מתנדבת זק״א: ״אני וחברותי בזק״א כולנו היינו בעוטף ועסקנו באיסוף הגופות. כל שובל של דם, כל חור ברצפה סיפר לנו סיפור, של ירי, של השלכת רימון. עבדנו ימים כלילות לאסוף את כל הגופות והממצאים. אני רואה חיבור בין הנשיות, הלידה, התקומה, הנטיעה - להיות חזק ולא לוותר, אנחנו כאן כדי להישאר״. 
                                       
רפ״ק מורן טדגי: ״שוטרי משטרת ישראל עמדו בשבת השחורה כחומה בצורה. 59 שוטרים אינם עוד עמנו. ידעתי שזה הרגע לתת את כל כולי. רימון אחר רימון, ירי אר-פי-ג’י שקולם עדיין מהדהד באוזניי. אבל ידענו דבר אחד: נחרף נפשנו אבל מכאן הם לא יוצאים. נגן על העיר אופקים. מי ייתן שנדע ימים של שלום וביטחון בארצנו״.   

טלי חדד: ״הבן שלי איתמר יצא ונלחם כי ידע שזו המטרה לשמור על הבית על ארץ ישראל שלו. לקח את נשקו ויצא לקול היריות. הוא יצא עם הנשק ואני יצאתי בעקבותיו. זה הבן שלי אחרי הכל. שמענו קרב גדול וראינו שיירה של מחבלים צועדת. ראיתי  פצועים והרוגים והחלטתי לרוץ ולהביא את הרכב מהבית ולהוציא פצועים. הפצוע הראשון היה איתמר שלי. לקחתי אותו ואמרתי לו: אמא לא באה איתך לבית החולים, אני חוזרת לאסוף עוד פצועים ואתה תהיה גיבור. כך אספתי עוד 12 פצועים. איתמר ספג ארבעה קליעים אבל הוא יצא מהתופת. עם ישראל חי״.

קקלבדרך שלהן | צילום: אלכס קולומויסקי, מערך הסברה קק״ל


תכנים דומים שאולי יעניינו אתכם: