נפתח את היום בסיפור: היה הייתה פעם נסיכה יפהפייה אך מפונקת, שהניחה למראה עיניה להוליך אותה שולל ובעוד היא מתפעלת מיופיו של נסיך מקסים, זה מתגלה כמכשף אכזר והופך אותה לפשוטת מראה עם שיניים חסרות. פשוטת המראה בורחת להתחבא במערה, בוכה יום וליל עד שהמכשף מרחם עליה והופך אותה לאבן. אך לא סתם לאבן, אלא למערת נטיפים שלמה עם שיניים עליונות (נטיפים) ושיניים תחתונות (זקיפים). ומה כל זה קשור אלינו ולטיול שלנו בעמק היפהפה? היום אנחנו מטיילים בנחל קטלב ובמערת הנטיפים. על שני המקומות הנפלאים האלו כבר סופרו הרבה מעשיות וסיפורי עם: עצים בנחל שצבעם קשור לקרב בין אב ובנו ומערה שמספרת את סיפור הנסיכה!

נחל קטלב הנפלא הוא פלג של נחל שורק, הגדול ביותר מבין הנחלים בהרי ירושלים, והוא עובר בפינות נפלאות, ביניהן גם תחנת רכבת ישנה ומספר מעיינות. בנוסף, לא מעט צמחייה ופרחים גדלים סביבו, ואחרי הגשמים – גם פטריות. אך, אל תחזרו על הטעות של שלגיה ותנגסו במה שאינכם מכירים, כי מי צריך תרדמת חורף ונסיכים כשיש עוד כל כך הרבה מסלולים יפים לטייל בהם!

הנסיכה שהפכה למערה צילום: יוחאי כורם

סוף טוב הכל טוב: מסעדת ברבהר

כשמתחילים לקרוא סיפור אגדה, יודעים שהסוף כנראה יהיה טוב וכשמתחילים יום טיול במסלול יודעים שהסוף בטוח יהיה טוב, ובמיוחד אם בסוף הולכים לאכול. אין כמו לאכול אחרי שהלכנו מספר שעות, התבוננו סביב, שיחקנו וצחקנו בקולי קולות והבטן כבר החלה לקרקר. ממש ליד נחל קטלב נמצאת מסעדת "ברבהר", שאליה מגיעים בגלל הנוף ונשארים בגלל הטעם. נוף הרים ירוקים, שמיים כחולים ואוכל טעים. מה עוד אדם צריך? שבו לכם, התרווחו ותתחילו לבלוס. אגב, במקום מוגשות מנות עיקריות נהדרות, אך דעו שארוחות הבוקר לא נופלות מהן, שלא תגידו שלא אמרנו... טיפ קטן: אל תשכחו להזמין מקום, המסעדה נוטה להיות מלאה בסופי שבוע.  

  • איפה:  פארק עצמאות ארצות הברית, (כביש 386) נס הרים | טלפון: 02-5333889.


אוכל, נופים וטעמים | צילום: אמיר אדירי

קסם בלב יער: חוות ארץ האיילים

אכלתם ונהניתם מהנוף? מוכנים לראות איך משתלבות החיות בנוף ההררי? בחוות ארץ האיילים תראו יחמורים, ראמים ועוד שלל בעלי קרניים וכמובן - איילים. אך מעבר לחיות המרשימות, הגעתם לבית הממתקים של עמי ותמי, אז התכבדו ותתחילו בחגיגה: לונה-פארק מיני, פארק חבלים, קיר טיפוס, אומגות, טרמפולינות ועוד שלל הפתעות! בואו ללטף, לקפוץ, לרוץ ולעוף כמו פיטר פן עם ריתמה. כל התענוגות הללו נמצאים ביער, שתמיד טומן בחובו סודות. נגלה לכם סוד קטן לאייל ולסוס: אין פה באמת מכשפה!


לעוף כמו פיטר פן
| צילום: חוות ארץ האיילים

אגדת דשא: קמפינג בנתיבל'ה

במקום פסטורלי וירוק, נמצא קיבוץ נתיב הל"ה, ששמו ניתן לו על שם 35 הגברים האמיצים שהפכו בעצמם לאגדה בזכות זה שלחמו על הקמת המדינה. בקיבוץ יפה זה, נבלה את הלילה. קמפינג נתיבל'ה הוא מרכז אירוח מסודר עם שירותים ומקלחות, שולחנות פיקניק, פינת מנגל ומדורות. מגרש משחקים טוב יותר מכרי דשא ירוקים לא ניתן לבקש! אז בזמן שהילדים משתובבים ומתגלגלים, אתם יכולים להתארגן ללילה, לבשל את ארוחת הערב במטבח במשותף או פשוט לשבת באמפיתיאטרון שנמצא במתחם, להשקיף על הנוף ולהינות מהאוויר הצלול.

לינה על כרי דשא | צילום: אילנה סלע

בנתיבל'ה תוכלו גם לבחור כיצד ברצונכם לישון: בחדר אירוח מאובזר, במאהל גדול ומרווח או באוהלים שלכם. ייתכן גם שמזג האוויר יחייך אליכם, ויאפשר לכם להעביר את הלילה בשק שינה על הדשא, עם הראש לכיוון הכוכבים. במידה וכן, קבלו טיפ מ"למטייל" ואל תשכחו לנקות אותו היטב לאחר השימוש:

סיפור ענק: התצפית בתל עזקה

שוב נפתח את הבוקר בסיפור, שהתרחש לפני שנים רבות: יום אחד הגיע ענק רשע – גוליית שמו, והחל לאיים על כל התושבים מבלי שיכלו לנצחו. ואז הגיע ילדון קטן ושמו דוד והוא "פגע לו בול בפוני". הסיפור הנודע קרה ממש פה בעמק האלה. ממרום תל עזקה, תזכו לראות את אחת התצפיות היפות ביותר בארץ, היישר למקום הקרב וההתרחשות. אז מצאו לכם פינה מוצלת, פיתחו פק"ל קפה או תה ותיהנו מהנוף.


עמק דוד וגוליית | צילום: יוחאי כורם

"והם חיו בעושר ואושר עד עצם היום הזה".

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" >>

לתחילת הכתבה


      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות