להרפתקנים: טיול ים אל ים

כל מי שחולם על שביל ישראל ואף פעם לא מוצא זמן, כל מי שכבר עשה את חוצה גולן ומחפש משהו קצר יותר ושופע מים – טיול מי התיכון לים כנרת הוא מסלול חובה על כל מטייל וחובב ארץ ישראל. הטיול, שתחילתו בחוף אכזיב וסופו בבקעת גינוסר לחופה של הכנרת, הוא אחד מהמסלולים המפורסמים בארץ עוד מראשיתן של תנועות הנוער. הטיול אורך 3-4 ימים ומספק לכם תוואי הליכה מגוון: עליות, ירידות, מצוקי נחל וטיפוס על פסגת המירון (ההר הגבוה במדינה אחרי החרמון).

לרומנטיים: זריחה על המצדה

מבט על מצדה מן הים, האוויר והיבשה הוא מרשים ברמה עולמית. לא לחינם נבחר המקום לאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו ונחשב ליעד תיירותי פופולארי. האתר מרשים כשלעצמו אבל האם אי פעם חשבתם לעלות אליו בזריחה? מה שמצריך ממכם להשכים קום ולהגיע לשביל הנחש הנמצא ממזרח להר מצדה. העלייה בשביל הנחש מתבצעת ברגל ואורכת כ-45 דקות. בשעות שלפנות בוקר מזג האוויר נעים וכשתגיעו למעלה כל שעליכם זה להתיישב ולהעיר את השמש.

מסע עולמי ברחבי הארץ

מיקומה של ארץ ישראל בין שלוש יבשות תרם רבות למגוון הביולוגי שלה אך לא רק. מעצם היותה ארץ מעבר מאסיה לאירופה עברו בה לא מעט דרכי מסחר, המפורסמת שבהן היא דרך הבשמים הנבטית בנגב. כך, באמצעות המסחר ודרכי הנדודים נחשפו תושבי ארץ ישראל לתרבויות ממקומות רחוקים. עם התבססות הנצרות והאסלאם בעולם, הפכה ארץ ישראל למקום קדוש לא רק בעיני היהדות בלבד, אלא עבור כל הדתות המונותאיסטיות על כל זרמיהן. השנה אתם מבטיחים לעצמכם לגלות תרבויות שלא הכרתם. להלן כמה המלצות:

לפגוש בעלי חיים שלא הכרתי

היחמור הפרסי כחד מארץ ישראל, אם כך מה הוא עושה בנחל כזיב? הצב הרך ניצל ברגע האחרון, אז איפה אפשר למצוא אותו? ומה קורה בשמיים? ואיפה אפשר לפגוש נשרים מקרוב?  על כל השאלות הללו ניתן לענות רק אם יוצאים לטייל.

לכבוש את כל הפסגות הגבוהות בארץ

החרמון, המירון, התבור והבנטל הם הפסגות המפורסמות בארצנו. ייתכן והמילה פסגה מצטיירת לחלקכם כמקום שיש רק בחו"ל אך אל תטעו. מההר הגבוה במדינה, החרמון, המתנשא לגובה של 2224 מטרים בלבד הנוף הוא ללא ספק נוף פסגות, ההיסטוריה הסובבת את הר התבור מעוררת קנאה בקרב פסגות אירופה ופריחה כמו במירון לא תראו על אף פסגה. להלן מספר מסלולי טיול סביב פסגות ישראל המפורסמות שבהן וגם הפחות מוכרות.

לתחילת הכתבה