כל המידע על 'חמישי חוף-שי' - כניסה חינם לחופים בימי חמישי

המבצע מהווה חלק מתוכנית הנגשת אתרי הטבע והחופים לכל הקהל בישראל ובמסגרתו הציבור יהנה מכניסה חופשית בימי חמישי ביולי- אוגוסט לארבעה חופים: חוף אכזיב בצפון, חופי בית ינאי ופלמחים במרכז והחוף בגן הלאומי באשקלון. כל זאת, בהמשך לפתיחתם המחודשת של כל חופי הכינרת לציבור הרחב. המתרחצים בחופים אלו יוכלו גם ליהנות מפעילויות בנושא טבע וסביבה ולצאת לסיורים, בהדרכת אנשי רשות הטבע והגנים, בשעות 17:00 ו-18:00.

פתיחת החופים ללא תשלום תחסוך עשרות שקלים למשפחה ותגרום לאנשים רבים להכיר את שמורות הטבע החופיות והמיוחדות הללו.

על הסיורים בחופים המשתתפים במבצע:

גן לאומי אכזיב

סיפורו של תל אכזיב מתחיל בימי קדם, אז הפניקים יורדי הים התיישבו בו. מאז ועד היום עברו על התל הרבה אנשים וסיפורים וכולם השאירו משהו בתל. נצפה בחוף הים הסלעי והמפורץ – נטייל בשביל כפר הדייגים העתיק ונשמע סיפורים על הים.

גן לאומי בית ינאי

סיור בדגש טבע ונוף, פריחה, מים ארכיאולוגיה והתיישבות. נתחיל בתצפית מהאנדרטה – כדי שנזכור את אומץ ליבם של המעפילים הראשונים, נמשיך לאורכו של חוף חולי מרשים, ונכיר את המזח שמשאיר את כולנו פעורי פה. לא נפסח על צבי הים שנמצאים בעיצומה של עונת ההטלה

גן לאומי חוף פלמחים

סיור המשלב היסטוריה, טבע וים לאורכו של חוף פלמחים, בו נלמד על שותפות אמיצה עם הקיבוץ הסמוך, תל מרשים וצדפים מיוחדים שמשימתם להישאר בחוף. עוד נגלה כי עונת ההטלה של צבי הים בעיצומה ונספר את סיפורם של צבי הים התיכון.

גן לאומי אשקלון

אשקלון - 5,000 שנות היסטוריה. כנענים, פלשתים, רומים, צלבנים, מוסלמים ויהודים יישבו במשך אלפי שנים את אחת הערים המרכזיות בארץ ישראל. סיור שמתחיל בשער הקדום בעולם מסוגו, דרך מצוק הכורכר ותצפית לים ועד הבסיליקה הרומית.

למידע נוסף על הסיורים >>