סוכות 2017 בפארק נאות קדומים

לפגוש את בעלי המלאכה הקדומים – חרש הברזל, סתת האבן קולעת הסלים ואחרים | תערוכת הסוכות הייחודית בעולם – סוכה על גבי סירה, סוכה על גג סוכה, סוכה זעירה ועוד | הצגה ומופע ג'אז לכל המשפחה | ניווט משפחתי מיוחד ועוד
| 14/09/2017

סוכות היוצר

בישראל של ימי קדם, בזמן עונת הגשמים, ישבו חרש הברזל, הקדרית, קולעת הסלים, סתת האבן וחרש העץ בבתיהם, ועמלו על הכנת  כלים שישמשו לאיסוף ושמירת היבול בשנה החקלאית החדשה. בסוכות המבקרים תוכלו לפגוש בפארק נאות קדומים את אותם בעלי המלאכה הקדומים, להכיר את שיטות העבודה המיוחדות שלהם, ולחזות איך לנגד עיניכם נוצרים  כדי החומר, סלסלות הקש וכלי עץ והברזל.

בעלי המלאכה השונים יחכו לאורך שני מסלולי הליכה (ארוך וקצר) לבחירה, לצד תחנות הדרכה ופעילויות מגוונות. כל מסלול יפתח בביקור באחת הגרנות שבפארק, שם תתנסו בטחינת גרגירי חיטה לקמח באבני ריחיים ותשמעו מדוע השמחה כה רבה דווקא בחג האסיף. בהמשך תגיעו אל מתקן מים קדום (בור מים או בורג ארכימדס), תתנסו בהפעלת המתקן ובשאיבת מים ותשמעו מפי מדריך על חשיבות המים בעת העתיקה. בתחנת ארבעת המינים יסופר כיצד מסמל כל אחד מהמינים את המסע הארוך שעברו אבותינו מארץ מצרים לארץ ישראל.

הסיורים יגיעו גם אל תערוכת הסוכות הייחודית בעולם. בתערוכה מגוון סוכות, שנבנו על פי תיאורים מהמשנה, המסבירים על סוכות כשרות ושאינן כשרות. בין הסוכות ניתן לראות סוכה שטה על סירה, סוכה זעירה, סוכת ענק בגובה של מעל 10 מטרים, סוכה שממוקמת על גג סוכה אחרת, ואפילו סוכה על גב גמל.

מי שירצה לבנות בעצמו סוכה, יוכל לעשות זאת במתחם "בנה סוכתך". בו כל ילד וילדה יכולים עם קצת עזרה להרים סכך ולבנות לבד סוכה.

בנוסף יתקיימו לאורך היום שתי הופעות לכל המשפחה:

הנמלה שרצתה להיות צרצר וגם... ההיפך: הצגה מקורית ומהנה לקטנים ולגדולים.

אסיף שמחה וקצב: מופע ג'אז סוחף לכל המשפחה בהשתתפות הקהל.

המבקרים יוכלו ליהנות גם מסוכות כשרות, מתחם יצירה לילדים ברוח החג, ג'ימבורי לקטנטנים, השכרת אופניים וטיול רכוב ב"תיורית"- רכבת הפארק בסיור מרתק בין נופי הפארק (בתוספת תשלום).

פרטים נוספים

  • זמני הפעילות: ראשון-שלישי, 8-10 באוקטובר, בשעות 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-15:00)

  • מחיר: 45 ₪ למשתתף מגיל 3

ניווט אסיף: חווית ניווט לכל המשפחה.

מי שישב כל החג בסוכה, מוזמן לחלץ איברים ולאתגר את הגוף ואת הראש. בין תחנות ניווט הפזורות ברחבי הפארק, יאספו המשתתפים מילים, בעזרתן ניתן יהיה להשלים את סיפורה של דפנה – נערה אחת שכל הקיץ עבדה בשדה וכשסוף סוף שבה לכפר, היא פוגשת בנמלה וצרצר. מעניין ממי היא תלמד על חריצות ומי ילמד אותה קצת עליצות? כל משפחה תקבל, לפני היציאה לניווט,  תדרוך מפורט ומפה של הפארק. יש להגיע עם נעלי הליכה נוחות, מומלץ להביא מצפן.

פרטים נוספים

  • זמני הפעילות: רביעי, 11 באוקטובר, יציאה לניווט בשעות 8:30-10-00 | משך הניווט כשעה וחצי.

  • מחיר לניווט: 35 ₪ למשתתף מגיל 4
     


למידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il


 

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על סוכות 2017 בפארק נאות קדומים

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...