כל המידע על קיץ של כוכבים במצפה רמון ורמת נגב

בכל אוגוסט כדור הארץ חוצה את מסלולו של כוכב השביט “סוויפט-טאטל” בו נותרו אסטרואידים ובכל שנה אלה נכנסים לאטמוספירה ונשרפים, מה שנראה לנו כמו "כוכבים נופלים". 

בארבעת סופי השבוע הראשונים של אוגוסט יוחשך “רובע דרכי הבשמים” במצפה רמון בלילות חמישי ושישי, והמרחב המדברי יתמלא בפעילויות ליליות לכל המשפחה: מתחם אסטרונומיה עם טלסקופים, תצפיות ירח וכוכבים, סרטים על כוכבים, טיולי שקיעה, הפנינג לילי עם אמנים ודוכנים, ספארי עקרבים ועוד.

בשעות היום אפשר יהיה לבקר בפלנטריום ובפינת היצירה, לשכשך בבריכה ולקפוץ במתחם מתקנים מתנפחים לילדים במצפה רמון, לצפות בשמיים דרך טלסקופ שמש מיוחד, ללטף אלפקות או לצאת לסיור תיאטרלי בעתיקות העיר הקדומה שבטה, לצאת עם כל המשפחה ל"חדר בריחה מדברי" ועוד. 

כדי לאפשר חוויה צפייה מושלמת, טלסקופים בכל מיני גדלים וסוגים יחכו לכם ב-3 מוקדי ההתרחשות. 

מה מחכה לכם בסופי השבוע במצפה רמון וברמת נגב

הפעילות מתקיימת בשלושה מוקדים בכרטיס אחד (מצפה רמון, חורשת בארותיים ובית השנטי):
במצפה רמון

בכל סופ”ש מתחם האסטרונומיה ברובע דרכי הבשמים יוחשך. טלסקופים יחכו לכם  ויאפשרו לכם לעשות תצפיות על הירח ועל הכוכבים בשעות הלילה ולצפות בטלסקופ שמש בשעות האור. בנוסף תוכלו להינות מיריד לילי עם הופעות של אמנים, דוכנים והופעות, סרטים על כוכבים ומתחמי יצירה. תוכלו גם לערוך סיור במפעל סבונים טבעיים וצבעוניים, להכנס לבריכה ולמתחם המתנפחים.

  • איפה: רובע דרכי הבשמים במצפה רמון

בחורשת בארותיים, עזוז 

בכל יום שישי מחכה לכם קבלת שבת מדברית וייחודית ולאחריה תצפיות אסטרונומיות והדרכות בנקודה הכי מערבית בישראל.

  • איפה: הישוב עזוז

בבית השנטי במדבר

בכל יום חמישי, כפר הנוער”שנטי במדבר” יפתח את שעריו ויקיים תצפיות אסטרונומיות בגן היפהפה אותו מטפחים עשרות בני נוער בסיכון שמתגוררים במקום.

  • איפה: הגן הפורח של “שנטי במדבר”

ביקורים עצמאיים וכרטיס משולב

אל פעילויות הכוכבים הקייציות ניתן להוסיף ביקורים עצמאיים או לרכוש כרטיס משולב הכולל פעילות לילית באורך שעה וחצי (משוער) : טיול בין ערביים, טיול עששיות במדבר או ספארי עקרבים, ובנוסף עוד שתי פעילויות יום מרעננות: כניסה אל הפלנטריום החדש, סיור בבית שנטי במדבר ובגן המטופח, סיור תיאטרלי בעתיקות העיר הקדומה שבטה, ביקור ב”מרחב בריחה” מדברי, ביקור בחוות האלפקות, כניסה לפארק “חץ וקשת מדברי”, ביקור בחי רמון – מרכז הזואולוגיה המדברית, סדנת אריגה באתנוסנטר, סיור במרכז לחקלאות מדברית וטעימת ירקות העונה, ביקור בצריף בן גוריון ועוד.

פעילויות צפייה בכוכבים

בלילה שבין ה-12 ל-13 באוגוסט יתווספו פעילויות צפייה בכוכבים ללא תשלום בזמן ש"מטר המטאורים" יגיע לשיאו.

  • עדכון על מקום הפעילויות יופיע בדף הפייסבוק של תיירות הר הנגב ובאתר » 

פרטים נוספים

  • איפה: מצפה רמון ורמת הנגב
  • מתי: חמישי – שישי, 2-3/8, 9-10/8, 16-17/8, 23-24/8, שעות הפעילויות של האירועים השונים מפורטות באתר » ובפייסבוק
  • עלות לכל הפעילויות בסוף השבוע: מבוגר: 55 ₪, ילד: 40 ₪, ברכישה מוקדמת דרךהאתר »
  • פרטים נוספים בפייסבוק תיירות הר הנגב או בטלפון 073-3742022