כל המידע על תערוכת עדות מקומית במוזיאון ארץ ישראל

עדות מקומית, התערוכה השנתית של צילום עיתונות וצילום תיעודי, נותנת במה לצילום התיעודי המקומי, מבטאת את איכויותיו התרבותיות וממחישה את חשיבותו החברתית. זהו האירוע השנתי החשוב לצילום עיתונות ולצילום תיעודי בישראל והשנה מציינת התערוכה 20 שנות פעילות.  כ־130 תצלומים של 52 צלמות וצלמים נבחרו במלאכת אוצרות קפדנית, שעברה שלושה גלגולים בגלל הטבח והמלחמה שפרצה, שטרפו את הקריטריונים לחומר שהיה אמור להיות מוצג. מלבד תמונות המלחמה, השנה נותנת התערוכה במה למאסה של צילומים סוערים, שתעדו את המחאה-מהפכה המשפטית, לצד אירועי ספורט בולטים ולאלימות הגואה בחברה הערבית והבדואית.

את מאורעות המלחמה מספרים קרוב ל־300 דימויים, שמוקרנים בוידאו על גבי קיר מרכזי בחלל התערוכה שבאולם הכניסה. פה מוקרן גם סרטון מצמרר, שצילם רועי עידן ז"ל, צלם  ynet שיצא מביתו בקיבוץ כפר עזה, ב-7 לאוקטובר בשעה שש עשרים ותשע, עם תחילת האזעקות, כדי לתעד את רחפני המחבלים בשמי הקיבוץ. הוא ורעייתו סמדר נרצחו, בתם הפעוטה אביגיל נחטפה לעזה ושני ילדיהם הנוספים עמליה ומיכאל, נותרו לבדם ושרדו.

במסגרת התערוכה ייערכו במוזיאון אירועים נוספים,שיעניקו מבט בוחן ומעמיק על העבודות ועל עולם הצילום התיעודי בארץ ובעולם, כמו שיחי גלריה, ימי עיון בהשתתפות צלמים זוכים ועוד. התערוכה, שנפתחה ב- 3 בדצמבר במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, תוצג עד 6 בפברואר 2024. ניתן לראות את כל הצילומים וסדרת ראיונות שנעשו עם צלמים זוכים, באתר הארכיון של עדות מקומית.