כל המידע על תערוכת הדינוזאורים הגדולה בגן המדע

בקיץ הזה הדינוזאורים מגיעים לישראל. גן המדע מביא את תערוכת הדינוזאורים המרהיבה ביותר למכון ויצמן, רחובות. בתערוכה יוצגו דגמים בגודל אמיתי של סוגי דינוזאורים ייחודיים, עם יכולות תנועה ! במקום תוצג החיה הכי גדולה שאי פעם הילכה על פני כדור הארץ, הארגנטיזאורוס שיוצג בגודלו המלא: 25 מטרים אורך ובגובה שתי קומות (12 מטר) גובה ! חוקרי הדינוזאורים של גן המדע ילוו את המבקרים ברחבי הגן בין הדינוזאורים הנמצאים בסבך הצמחייה ויחשפו בפניהם מחקרים מרתקים על הדינוזאורים ועל מאובנים.

גודלו של הגן מאפשר סביבה ייחודית להצגת התערוכה, הדינוזאורים הגדולים יוצגו ברחבי הגן הפתוח וניתן יהיה להתרשם מגודלם העצום כפי שהם נמצאו בטבע. הדינוזאורים הקטנים והזעירים כמו גם ממצאי מאובנים, יוצגו בחלל התערוכות שיעוצב כג'ונגל פראי. המבקרים יוכלו להתרשם במקום מהתהליך המלא: החל מגילוי המאובנים בחפירה, דרך הרכבת השלדים ועד השלמת הדגמים המלאים באמצעות הטכנולוגיות המדעיות המתקדמות ביותר, והידע המתאפשר בזכותן.

אל הגן יגיעו הדינוזאורים "הכי הכי": הדינוזאור הכי גדול והדינוזאור הכי קטן. עוד בתערוכה: הטורף האכזר ביותר, הצייד הטוב ביותר, הדינוזאור עם השריון החזק ביותר ועוד. לצידם יוצגו דינוזאורים מיוחדים במינם, לדוגמה: הדינוזאור ששוקל כמו סמארטפון מתקדם (110 גרם) הוא האנכיאורניס ולצידו הדינוזאור שהוא הקטן ביותר אך מתהדר בשם הארוך ביותר – מיקרופכיספלוזאורוס. הדינוזאור הראשון והעתיק ביותר – אאורפטור והדינוזאור עם הראש הכי גדול – טורוזאורוס. סה"כ בגן יוצגו כ-15 דינוזאורים זזים, שואגים, "נושמים" וממצמצים.

מחקר הדינוזאורים ממשיך להתעדכן בזכות טכנולוגיות מתקדמות וחדישות שמאפשרות להבין איך הם חיו, מה הם אכלו ואיך הם נראו בדיוק רב. דגימות של עצמות דינוזאורים מספקות מידע חדש למחקר ואותו מדריכי גן המדע יוכלו להעביר למבקרים במקום. התערוכה כולה מאפשרת גם הצצה אל העשייה המדעית בחקר הדינוזאורים, וגם מבט מקרוב על חיות הענק האלו, כפי שהיו לפני מיליוני שנים.

עוד בגן המדע, סדנאות תנועה ויצירה: מדריכי הגן יסבירו את המכניקה של תנועת והליכת הדינוזאורים יחד עם סרטים חווייתיים מעוררי דמיון. חוקרים ומומחים יגיעו לתת הרצאות לנוער ולמבוגרים עם הסברים על האבולוציה בכדור הארץ, ועל חידושים שונים בחקר המאובנים, שאריות של אסטרואידים ועוד. הקטנטנים ייהנו מפעילות נוספת: פעילות חפירה מדעית וחיפוש מאובנים בארגז חול ענק. בגן נמצאים כבדרך קבע מעל 90 מוצגי מדע אינטראקטיביים, המאפשרים הבנה של כוחות הטבע, הפיזיקה והכימיה שמקיפים אותנו ביום-יום.

הפעילות תתקיים בכל יום בחופשת הקיץ!
שעות פתיחה: בימים א-ה ובשבת הגן פתוח בין השעות 09:00 ל-20:00
בימי ו' הגן פתוח מ-09:00 ועד 14:00