כל המידע על מרוסיה באהבה - טיול זמר

הנה נקרתה בדרכנו  ההזדמנות פז, לחבר את כל אלה השירים במקום אחד . אלה " העבריים" ואלה הרוסיים במקום מפגש אולטימטיבי. איפה ? . באתר ההנצחה  לנצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה, שהוקם זה מכבר על אדמת נתניה  .

  האתר   שחנך נשיא רוסיה ולדימיר פוטין,  ביוני 2012 . 
 יוצאים לדרך-  דרך ארוכה בלי קץ.... עם תכול המטפחת  , ובלליקה תחת שמי (נתניה) מוסקבה. 
ועוד שירים כאלה שכבר שכחנו ויפה היה לשיר ולהזכר.  
הטיול מהווה שילוב של הליכה קלה וישיבה על שרפרפים או טריבונה עם שירה בליווי אקורדאון . נספר על אודות השירים ועל זו העיר נתניה שעלתה מתוך הגלים והגביהה אל מרום המודעות הישראלית והעולמית בגין  האנדרטה לזכר הניצחון(ראו תמונות) .
ועוד על המקום 
העיצוב הזוכה נבחר מתוך 75 הצעות שהתקבלו מרוסיה ומישראל, בתהליך בחירה אנונימי, שנוהל על ידי קרן היסוד, האחראית על ביצוע הפרויקט.  

ככל הידוע, זוהי האנדרטה היחידה שמוקמת מחוץ לגבולות מדינות ברית המועצות לשעבר לציון ניצחון הצבא האדום על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. 

האנדרטה, כ-13 מטרים גובהה, מתפרשת על כעשרים מטר, ובנויה כמסלול שמתחיל ממבוך העובר בין קירות עשויים מאבן שחורה. במהלך המסלול מסומנים האירועים הטראגיים המרכזיים בהיסטוריה של עם ישראל, מיציאת מצריים, דרך חורבן הבית ועד שואת יהודי אירופה.בסיום המבוך ישנה יציאה למרחב פתוח, לבן ומואר, עם נוף לים, שבמרכזו עולים לשמיים כנפי יונה כסמל של שלום וטוב הלב.

 "בצבא האדום לחמו גם כחצי מיליון יהודים ורבים מהלוחמים היהודים בצבא האדום חיים היום בקרבנו, כאן בישראל. האנדרטה שקמה בסמוך לחוף הים של נתניה  ותסמל   את התרומה והגבורה שלהם".

מי כמוכם ,היודעים, שהשירים ששרנו בתנועה ומסביב למדורה הם שירים ישראלים מהדרין. עד שבאו העלייה הרוסית והצטרפו אלינו ולשירה מסביב במסיבה .מה מתברר? שאלה שזה עתה באו מרוסיה, העולים החדשים למדו לשיר את השירים ששרנו בפלמ"ח ?איך זה שהם יודעים כ"כ מהר לשיר והרי הם לא היו בתנועות הנוער כמונו? התשובה ברורה .השירים שאנו שרים, מקורם במנגינות ששרו שם בערבות השלג של סיביר, אך ברוסית- עסלית.מכאן נהלך על הטיילת המדהימה, ונצדיע לראש העיר מרים"הר אש" פיירברג .לסיום נשב אל מול הים ונשיר שירי ים ,מלחים ,יין ועוד.