חידות והרפתקאות למשפחות ביפו העתיקה

טיולי FREE TOUR : מחפשים מה לעשות עם הילדים או עם הנכדים בחג החנוכה? אז בואו והצטרפו אלינו להרפתקה מיוחדת בסיור בעיר העתיקה של יפו - אחת מערי הנמל העתיקות בעולם. זו העיר הקסומה לחוף הים הכחול, עליה מסופר באגדה עתיקה שהקים אותה יפת בנו של נוח עוד לפני המבול, ואפילו נפגוש את שמו של הפרעה שבימיו יש הטוענים שהתרחשה יציאת מצרים. ואף נקשור את סיפורה של העיר למיתולוגיה היוונית ונספר מה הקשר שלה לחשמונאים....

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour :    נצא לסיור חווייתי ביפו העתיקה, בת יותר מ-4,000 שנה, בעקבות האגדות והסיפורים על יפו.  ניפגש בכיכר השעון, ונצלול אל תוך סמטאות האבן הקסומות של יפו, איתן נגלוש עד לנמל. 

את הסיור ילווה משחק משימות בסגנון חפש את המטמון, ובמהלכו הילדים יפתרו כתב סתרים בכתב מצרי עתיק, יענו על חידות שונות ויקבלו משימות נוספות כולן קשורות ביפו.

בין הסמטאות נכיר כמה מהדמויות הצבעוניות שהתפרסמו בהיסטוריה ובאגדות של יפו ואף הילדים המשתתפים בסיור יוכלו להתחפש אליהן. בסיום הסיור חלק מהילדים יציגו את סיפורה של אנדרומדה ופרסאוס אל מול סלעי אנדורמדה אל מול הקבוצה.

נספר כיצד ניצלה אנדרומדה ממלתעות המפלצת ומי זה השליט שנקרא בשם המשונה אבו נבוט (אבי האלה). נראה האם עץ יכול לרחף באוויר, ונגלה מה הקשר בין תפוזים ליפו. נשאל מדוע יש שעון בראש מגדל, איך ירדו מהאניות הגדולות לנמל יפו הקטן, והיכן כמעט נהרג איש נמוך שעל שמו גבינת שמנת (!) וכמעט השתנתה ההיסטוריה. נגלה מה זה חמאם, ואת המחבוא של העטלפים ביפו, ועוד ועוד...

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על חידות והרפתקאות למשפחות ביפו העתיקה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג