סביב חומותייך: סיור בירושלים שבין המלחמות

טיולי FREE TOUR: מבניין ספרא נעבור דרך חלקו של "הקו העירוני", קו הגבול של שטחי ההפקר שבין המלחמות, דרך רחבת שער יפו, רחבת עומר איבן ח'יטאב, ומשם אל הרובע היהודי ובית כנסת החורבה

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

משך הסיור: 3 שעות | מתאים לילדים: כן | נגיש לנכים: רק לנעזרים בקביים, לא לכיסאות גלגלים

הערות: המסלול אינו מעגלי וכולל מעט מדרגותטיול free tour :     תחילת מסלולנו בכיכר צה”ל שליד בניין ספרא, מקום משכנה של עיריית ירושלים לפני מלחמת העצמאות, ובתקופה שבין המלחמות. נחלוף על פני מבנים של "המתחם הצרפתי" ועל פני מלון הפאר "פאסט" שהיה ואיננו עוד. נעבור דרך מדרחוב ממילא, שכונת העוני שחלקה היה בשטח ההפקר בינינו לבין ממלכת ירדן. משם נעלה לרחבת שער יפו, נשקיף על גיא בן הינום, ונשמע על "השכונות הנעלמות" של ירושלים.

ניכנס אל תוך העיר העתיקה דרך שער יפו, אל רחבת עומר איבן ח'יטאב, ונספר על כניעתה של ירושלים לגנרל אלנבי למרגלות מצודת דוד. משם נעשה את דרכנו אל שער ציון, השער שדרכו פרצו אנשי הפלמ"ח לרובע היהודי, והשער ממנו פונו תושבי הרובע לאחר כניעתו ללגיון הירדני. בכיכר בתי מחסה נספר את הסיפור הדרמטי של כניעת אנשי הרובע ב-28 במאי 1948, ונסיים ברחבת בית הכנסת החורבה, שם נספר על תולדותיו של בית הכנסת, ועל מסגד סידנא עומר הסמוך אליו.

בהדרכת

חיים סופר

חיים סופר (M.Sc). מורה דרך מוסמך מס' רישיון 12264. בוגר בית הספר לתיירות (שלוחת ת"א). שפות הדרכה: עברית ואנגלית. התמחות: סיורי שטח וסיורים עירוניים. דגשים על גיאוגרפיה, היסטוריה מכל התקופות, התיישבות ציונית ומורשת קרב.

חוות דעת על סביב חומותייך: סיור בירושלים שבין המלחמות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...