תשובה: אנו מאמינים שכולם צריכים להיות מסוגלים ליהנות מחוויית סיור מודרך על ידי מדריך מקצועי רב ידע, וזאת ללא כל קשר לתקציב שלהם. אנו מאמינים שאדם לא צריך לשלם על סיור מראש  או בכלל  מבלי לחוות קודם את הסיור. אנו חושבים שאדם יכול לתגמל את המדריך בטיפ נאה, אם הוא חושב שהסיור היה מהנה ושווה בעבורו, וגם זה – רק לאחר שהסיור הסתיים. כפי שאתה מבין, המדריכים שלנו צריכים לעשות את עבודתם היטב כדי לזכות בהערכתך ובטיפ נדיב שאתה מעוניין להעניק להם כאות תודה על הידע והחוויה שהעניקו לך.
תשובה: כן יש צורך בהזמנה מראש . הקבוצה מוגבלת בגודלה כדי שהסיורים יהיו ניתנים לניהול ומהנים. ההזמנות עוזרות לנו לדעת על מספר המשתתפים שצפוי להגיע ולהיערך בהתאם. הודעה מראש תאפשר לנו גם להודיע לך על שינויים בסיור עקב מזג אויר או כל דבר שעלול להפריע לסיורים.
תשובה: רשימת הסיורים השבועיים מתפרסמת במדור מיוחד באתר "טיולי" -חודש מראש וכן באמצעי התקשורת. בקצה של כל עמוד מידע על טיול ישנו כפתור "להרשמה" אשר לחיצה עליו תפתח בפניך את עמוד ההרשמה של הסיור. ההרשמה לכל סיור נפתחת שבוע מראש ומוגבלת בכמות – כל המקדים זוכה .
תשובה: זה אופציונלי . אתם מקבלים את אישור ההזמנה שלכם ותזכורת ביום שלפני הסיור בדוא"ל. עם זאת, אנו ממליצים לך למסור את מספר טלפון סלולרי שבאמצעותו ניתן להגיע אליך ביום הסיור. בדרך זו המדריך יוכל ליצור איתך קשר אם יש שינויים בהתראה קצרה לפני הטיול.
תשובה: כן. ישנם סיורים מותאמים במיוחד למשפחות (בעיקר טיולי הטבע בשבתות אבל לא רק) . בהרשמה לסיור יוגדר מי קהל היעד האופטימלי. הרשמה נדרשת לכלל האנשים ללא קשר לגיל.
תשובה: כן . ההרשמה מוגבלת לקבוצה של עד 3 משתתפים בוגרים (ו-3 ילדים) . מתוך הניסיון שלנו, הגענו להבנה שבקבוצות גדולות יותר יש שיעור גבוה יותר של אי-הופעה, ובכך מונעות מאחרים את ההזדמנות ליהנות מהסיורים שלנו .
תשובה: בבקשה, בבקשה, בבקשה מתוך כבוד למשתתפים בסיור אנו משתדלים להתחיל כל סיור בזמן. נסו להתאים את עצמכם להגיע בזמן. על הזמן ומקום המפגש המדוייק תקבלו הודעה במייל מהמדריך- יום מראש, מומלץ לתכנן ולהגיע למקום המפגש/היציאה לטיול מספר דקות מוקדם יותר.
תשובה: כן! וחובה! תן לנו הודעה מוקדמת של לפחות 24 שעות לפני תחילת הסיור. מספר המקומות לכל סיור מוגבל, לרוב עלינו לדחות משתתפים עקב קבוצות שהתמלאו ואין מקומות נוספים. באם אתה מבטל את ההשתתפות 24 שעות מראש אנו "פותחים את הקבוצה" ומאפשרים למשתתפים אחרים ליהנות בחוויה במקומך.
תשובה: אנחנו אוהבים חיות מחמד, אבל לצערנו לא כל המשתתפים כמונו. אנו מבקשים מהמשתתפים שלא להביא חיות מחמד לסיורים (מלבד כלבי נחיה).
תשובה: בהחלט! המדריכים כולם מדריכים מקצועיים שאוהבים את עבודתם. כולם בעלי תעודת מורה דרך של משרד התיירות, ביטוח ניסיון וידע שאותו ישמחו לחלוק איתכם.
תשובה: שאלה טובה נוספת. אנשים תמיד שואלים מדוע אנו מציעים סיורים ללא עלות מוגדרת מראש, כי במרבית הסיורים שהם מכירים יש מחיר שנגבה מראש, ומעבר לעלות ההדרכה יש עלויות נוספות שנדרשות כגון ארגון, ביטוח וכדומה. אנו מרגישים שלכל אחד ואחת צריכה להיות הזדמנות ליהנות מסיור מקצועי וחוויתי במחיר שיוכלו להרשות לעצמם לשלם, ושאנשים מוכנים לשלם עבור תמורה טובה שקיבלו. לכן, הסיורים שלנו הם במתכונת "נקוב את תג המחיר שמתאים לך". אינך חייב, אבל במידה ואהבת את הסיור, הרגשת שהמדריך העשיר אותך ותרם לך חוויה טובה - תן לו או לה לדעת את זה בצורת טיפ תודה שתשאיר למדריך בסיום הסיור. מתוך ניסיון העבר, מרבית המטיילים שהשתתפו בתוכנית היו מאד מרוצים והשאירו למדריכים טיפ ממוצע של  50 ש"ח למטייל. .. אבל סכום זה אינו חובה בשום צורה ואופן. אנו מעריכים שהסכום שאתה מרגיש הוגן וטוב לשלם, הוא הסכום הנכון. אנו בטוחים באיכות הסיורים והמדריכים ובטוחים בטוב ליבך. איך אפשר לנצח מתכונת שכזו?
תשובה: במייל העדכון שתקבל מהמדריך יום לפני הסיור, יצוין במדויק מקום המפגש והסיום .
תשובה: הסיורים שלנו נמשכים בין שעתיים לשלוש שעות וכרוכים בהליכה ממוצעת של כשני קילומטר . במקרים והמסלול ארוך במיוחד- הדבר יצוין בדף הסיור.
תשובה: כרגע הסיורים מתקיימים בשפה העברית בלבד ובעתיד אנו מתכננים לקיים אותם גם בשפות נוספות. .
תשובה: זה תלוי בך . כדאי להביא בקבוק מים ואפשר גם נישנושים קטנים אבל הסיור הינו רציף וללא הפסקות אוכל.
תשובה: לא . ממש לא . מטרתנו לאפשר את החוויה באופן רציף ומתמשך. התוכנית שלנו לקיים את הסיורים במשך כל השנה בין הימים חמישי לשבת ובימי חג.
תשובה: "למטייל" מאמינה בצורך לקידום זמינות הסיורים המודרכים לכלל האוכלוסייה החפצה בכך. בשם אותה אמונה, למטייל מעניקה לפרויקט את הבית ואת מטריית שירותי הארגון, ההרשמה והשיווק וזאת כ "תרומה לקהילת המטיילים והמדריכים" וללא כל מודל מסחרי מצידה. כל סכום אשר משולם ע"י המשתתפים בסיורים מועבר ישירות למדריכים ול"למטייל" לא תהיה בו כל נגיעה או חלק.
תשובה: כן. FREE-TOUR הינו טרנד עולמי בו משתתפים אלפי מטיילים במקומות רבים בעולם. מרבית הסיורים בעולם הינם סיורים אורבניים ומתקיימים באנגלית ברשימה ארוכה של יעדים וערים מרכזיות . מתכונת הסיורים דומה ובטיול הבא לחו"ל אנו ממליצים לך לחוות את החוויה.