כל המידע על סליחות מוזיקלי בבני ברק החרדית

טיול free tour : להגיע לבני ברק זה לנסוע קרוב אבל להגיע רחוק. הכי הרבה ילדים והכי מעט נדנדות. הכי הרבה חנויות למזון ומזון מהיר והכי מעט מקומות ישיבה בהם. העיר בגוש דן הכי ענייה עם הכי הרבה תרומות ומצוות. למרות ריבוי העוני –אין חרפת עוני, כי יש ערבות הדדית. עיר שכולה יהודים חרדים הלבושים שחור-לבן אך יש בה זרמים רבים ביותר ואף מנוגדים זה לזה.

בואו עם רונן נחמן מדריך טיולים לסיור בו נכיר את שטיבאלך איצקוביץ – מרכז חיי הלילה של העיר המכונה "בית חרושת למיניינים", רח' רבי עקיבא – השאנז אליזה של העיר, בי"כ האדמו"ר מבעלזא וסיפורו של הרב אלימלך פירר, בית הרב שך ז"ל – ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה ומנהיג הציבור החרדי-ליטאי ועוד. בנוסף להכרת העיר החרדית נספר על מנהגי הסליחות בעדות השונות, נשמע את השירים והפיוטים “אדון הסליחות”,  “בן אדם מה לך נרדם”,  “ונתנה תוקף” ואחרים.

לבוא בבגדים צנועים, להביא מים, נשנושים, נעלי הליכה, ומשקפי קריאה למי שזקוק לטובת השירונים. מודגש כי בבני ברק לא מקובלת שירת נשים, ולכן נשים לא יוכלו לשיר בקול אלא בלבן בלבד.

הסיור מעגלי ונמשך כשעתיים וחצי. חשוב לציין שאין שרותים ציבוריים בתחילת המסלול וגם לא לאורכו. מי שזקוק לשירותים יסתדר לבד באחת המסעדות או הקופיקס ברחוב רבי עקיבא.