טיול סליחות מוזיקלי בבני ברק החרדית

טיולי FREE TOUR : טיול באווירה חגיגית ומיוחדת של תקופת הסליחות בבני ברק החרדית. נטייל באתרים המפורסמים בעיר, נדבר על זרמים שונים בחסידויות, מנהגים שונים של החרדים וכמובן על מנהגי הסליחות בעדות השונות, נשמע ואולי גם נצטרף לשירים ופיוטים המיוחדים.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour : להגיע לבני ברק זה לנסוע קרוב אבל להגיע רחוק. הכי הרבה ילדים והכי מעט נדנדות. הכי הרבה חנויות למזון ומזון מהיר והכי מעט מקומות ישיבה בהם. העיר בגוש דן הכי ענייה עם הכי הרבה תרומות ומצוות. למרות ריבוי העוני –אין חרפת עוני, כי יש ערבות הדדית. עיר שכולה יהודים חרדים הלבושים שחור-לבן אך יש בה זרמים רבים ביותר ואף מנוגדים זה לזה.

במהלך הסיור נכיר את ישיבת פוניביז' - הטכניון של החרדים, שטיבאלך איצקוביץ – מרכז חיי הלילה של העיר המכונה "בית חרושת למיניינים", רח' רבי עקיבא – השאנז אליזה של העיר, בי"כ האדמו"ר מבעלזא וסיפורו של הרב אלימלך פירר, בית הרב שך ז"ל – ראש ישיבת פוניבז' ונשיא מועצת גדולי התורה ומנהיג הציבור החרדי-ליטאי ועוד. 

בנוסף להכרת העיר החרדית נספר על מנהגי הסליחות בעדות השונות, נשיר את “אדון הסליחות” ואחרים ונקשיב לפיוטים “בן אדם מה לך נרדם”,  “ונתנה תוקף” ואחרים.

לבוא בבגדים צנועים, להביא מים, נשנושים, נעלי הליכה, ומשקפי קריאה למי שזקוק לטובת השירונים.

הסיור מעגלי ונמשך כשעתיים וחצי. חשוב לציין שאין שרותים ציבוריים בתחילת המסלול וגם לא לאורכו. מי שזקוק לשרותים יסתדר לבד באחת המסעדות או הקופיקס ברחוב רבי עקיבא.

בהדרכת

רונן נחמן

מורה דרך מוסמך (בעברית ובאנגלית) ובעל ניסיון רב בהדרכת טיולים מסוגים שונים ולקהלים מגוונים, טיולים לאוהבי לכת, אוהבי זמר, אוהבי ידע ואוהבי חוויות. ההדרכה של רונן היא אינטראקטיבית וכייפית ומשולבים בה סיפורים, אגדות, בדיחות ושירים להנאת הקהל.

חוות דעת על טיול סליחות מוזיקלי בבני ברק החרדית

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...