חורבת קייאפה ותעלומותיה

טיול מעגלי בחורבת קייאפה, עיר מבוצרת ששומרת על עמק האלה שבו התרחש הקרב החשוב ביותר לחייו של דוד: נגד גוליית. האתר התגלה ונחפר בשנות ה-2010 והממצאים ארכיאולוגיים פתחו פרשה חדשה במחלוקות בעולם הארכיאולוגי: מי בנה את חורבת קייאפה ומה היה שמה המקורי? מי היו האנשים שגרו שם? האם הייתה "מלכות יהודה"? האם "מלך דוד" היה אישיות היסטורית? הטיול הזה מיועד לאוהביי היסטוריה ותנ"ך ואיך לקשר בניהם. אתם מוזמנים להיכנס לעיר העתיקה החשובה ביותר שנתגלה בשנות האחרונות ולגלות את תעלומותיה.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

מתחילים עם הליכה של כ20 דק' על דרך עפר שעולה לגבעת חורבת קייאפה. אחרי ביקור באתר, יש לחזור באותה דרך עד החניון קרוב לכביש.

באתר עצמו, נדבר על נושאים האלה בכמה תחנות עצירה: מבוא וגילוי האתר, ממצאים ארכיאולוגיים, זיהוי, כתב העברית הקדומה, קשרים אפשריים עם התנ"ך, מחלוקות, תצפיות, קרב דוד וגוליית, פולחן יהודי לפני הקמתו של בית המקדש, ועוד.

 

אם אתם אוהבים אתרים שמספרים על מפגש בין תנ"ך והיסטוריה, הטיול הזה מותאם לכם. אז, בלי לחכות, תרשמו באתר "טיולי" עכשיו: מספר המשתתפים מוגבל !

 

הנחיות למטייל : ללבוש נעלים סגורות נעימות להליכה בדרך עפר, בקבוק מים, הגנה למזג אוויר כל שהוא (אתר חשוף)

בטיול הזה, אין בתי שימוש: לקחת את זה בחשבון לפני להגיע

בהדרכת

אלברט בן חמו

אני מורה דרך מוסמך בשפות עברית, אנגלית וצרפתית. אני גם היסטוריון (פרסמתי ספרים ומספר מאמרים באנגלית וצרפתית). אני מרצה כל שבוע על אתרים בארץ ישראל שקשורים לתנ"ך ולברית החדשה . יש לי גם אתר אינטרנט באנגלית על היסטורית העם היהודי מאדם עד היום עם אוסף מקורות כתובות וארכיאולוגיה. בזמני הפנוי, אני גם עושה מחקר גנאלוגיה משפחתית

חוות דעת על חורבת קייאפה ותעלומותיה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...